Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Drugi dzień Mistrzostw Polski za nami..

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-22

MPS 2013 dekoracje FDrugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich za nami.Tym razem zawodnicy ścigali się stylem dowolnym, panie na 5, a panowie na 10 kilometrów.

Zacznijmy od krótkich podsumowań zawodów słowami Agnieszki Szymańczak i Jana Antolca:
Dziś ten medal jest dla mnie niespodzianką.Chociaż dobrze się czuję stylem dowolnym to mój stan zdrowia nie wskazywał na to ze mogę dziś powalczyć o zwycięstwo.Podeszłam na luzie do tych zawodów i udało się! Jednak dziś cieszę się ze srebrnego medalu mojego klubowego kolegi Pawła Klisza! Gratulacje dla Pawła i reszty naszych chłopaków z teamu -  tak skomentowała swój występ świeżo upieczona Mistrzyni Polski w biegu na 5 km stylem dowolnym Agnieszka.

Jan Antolec także ocenił swój dzisiejszy występ:
Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego biegu i oczywiście złota wszystko ułożyło się po mojej myśli . Dziś od początku wiedziałem, że trzeba zacząć mocno ....i tak też zrobiłem, po pierwszej 5 -tce miałem przewagę o której informowali mnie na trasie trenerzy i zawodnicy nie startujący dziś , przewagę wypracowaną na początku utrzymałem do końca biegu ...warunki były ciężkie i trasa także. Smarowanie nart bardzo dobre wszystko ułożyło się dobrze.

Srebrny dzisiaj Paweł Klisz jest w swojej wypowiedzi najbardziej obrazowy:
"Stary Palimy dalej " jak widać dotrzymałem słowa !!!Dzisiejszy dzień jak dla mnie bardzo udany ,no narty mogły troszkę szybciej jechać ale to wina nart nie smarów !! Przed nami jeszcze jeden bieg dla mnie najważniejszy 30 km CL trasa bardzo wymagająca więc będzie się działo !!!!!!

Maciek Staręga ,dzisiaj z brązowym medalem:
Ze swojej dyspozycji podczas dzisiejszej rywalizacji jestem w miarę zadowolony. Jak na tak długi dla mnie sezon potrafiłem jeszcze powalczyć o medal, mimo że jak się potem okazało na start wybrałem słabsze narty. Mimo wszystko jestem zadowolony i zmęczony. Teraz chwila relaksu i widzimy sie na biegu na 30 km

Udało się także porozmawiać z szefem wyszkolenia PZN Markiem Siderkiem.Pan Marek ocenił poziom sportowy zawodów bardzo wysoko, pomimo bardzo wymagającej trasy.Podium dzisiejszych zawodów także nie stanowiło dla niego zaskoczenia, jak sam stwierdził - "wygrali zawodnicy objęci szkoleniem centralnym".
Poprosiliśmy także o krótką ocenę występu siódmego w dzisiejszym biegu, zawodnika MKS Istebna Dominika Burego.Szef wyszkolenia PZN krótko skomentował  wynik 17-to latka - "widać, że zawodnik ma talent, ale należy podchodzić do jego szkolenia bardzo spokojnie..
    Kontynuując temat Burego, jego klubowy trener Tadeusz Krężelok stwierdził:  - nie przygotowywaliśmy się specjalnie do tych zawodów, Dominik ma charakter i zdrowie to widać, ale jeszcze masę pracy przed nim, a dzisiejszy wynik, fajna sprawa..

Ostatnią ,ale najważniejszą osobą w tych dniach na Kubalonce , z którą dzisiaj rozmawiałem jest Delegat Techniczny zawodów Wojciech Gawor.
"Zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem NRS, współpraca z biurem zawodów, sędzią głównym(Jacek Suszka) i pozostałymi sędziami wygląda wzorowo.Pomiar czasu mamy chyba najszybszy w Polsce (Kazimierz Kilian - skipol potwierdza), trasy są przygotowane doskonale.Dzisiaj gościliśmy także na zawodach Komisję Antydopingową.Wszystko wyglada tak jak powinno wyglądać na najważniejszej imprezie sezonu.Przepraszam, z jednym wyjatkiem, pogodę mamy fatalną!"

Żeby jednak nie wypaść z roli portalu, który  czepia się wszystkiego co dobre w biegach narciarskich, znaleźliśmy jeden problem.
Chodzi mianowicie o team sprinty.Dotychczas na MP Seniorów rozgrywano 4-ro osobowe sztafety, w których 50% startujących musiało być seniorami.
W tym sezonie zamiast sztafet zostaną rozegrane wspomniane wyżej team sprinty.
Co mówią wytyczne..:"W sztafecie mogą startować junior/ka A, junior/ka B bez ograniczeń, W Team sprincie dozwolony start jednego Juniora C ", czyli jak rozumiemy w sztafecie może startować senior z juniorem A,B lub C, ale nie ma też zakazu wystawić sztafet w dowolnych konfiguracjach z maksymalnie jednym juniorem C.Dwóch juniorów B, bardzo proszę,junior A i C także, mam nadzieję, że dobrze interpretuję wytyczne.Jestem pewien, że sprawa rozwiąże się po myśli trenerów i zawodników.

Gratuluję dzisiejszym medalistom,tym którzy skończyli w pierwszej 6-tce, oraz wszystkim którzy dzisiaj dobiegli, zapraszam do krótkiej GALERII z dekoracji

Kuba Cieślar

Komentarze - 1

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-03-24 07:20:10

Powiedzcie Kto..organizuje MP-pod nieobecnosc dwuch najlepszych biegaczy w Polsce(przeciez jest Final PS,zawody te powinne sie nazywac Wicemistrzostwa Polski,sprubujcie tak zrobic w skokach-jakie by byly reakcije)Natomias co do ceremoni wreczenia to juz sa kpiny,to najszybsz ceremonia wreczenia jaka widzialem(Hymnu nie ma ,ludzi nie ma,zawodnikow nie ma-Przecez to niby MP,to juz UKS mialy lepsze.)Gdzie jakas oprawa tego wszystkiego,goscie zaproszeni-nic nie ma!!!A biegi by sie chcialo miec na najwyzszym poziomie i to swiatowym!(Czy jak by byla Justyna to tez by sie to tak odbywalo????)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl