Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trzecia konkurencja Mistrzostw Polski w komentarzach zawodników

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-03-24

Jaskowiec Sylwia 2012Trzecią, przedostatnią konkurencją Mistrzostw Polski Seniorów 2013, rozgrywanych na trasach Kubalonki były biegi długie stylem klasycznym ; 15 kilometrów pań i 30 kilometrów panów.

Warunki jak na koniec marca w Polsce iście arktyczne, kilkanaście stopni mrozu, piękne słońce i świeży śnieg, warunki wymarzone do biegania.
Panie rywalizujące na dystansie 15 kilometrów rozgrywały dwie konkurencje w jednym, walczyły o tytuły Mistrzyń Polski zarówno seniorek jak juniorek A.
Złoto jak wiemy zdobyła Sylwia Jaśkowiec (na zdjęciu)  reprezentująca LKS Wiśniowa Osieczany, tym samym wyjechała z Wisły z kompletem medali do wcześniej zdobytych srebra i brązu dołożyła dzisiejsze złoto!!I to wszystko po dwóch latach różnego rodzaju problemów ze zdrowiem. Sylwia krótko skomentowała dzisiajszy dzień:
Ze wzruszenia brakuje mi słów, po prostu smakuję złote chwile dzisiejszego dnia...

Srebro zdobyła Paulina Maciuszek, która także podzieliła się dzisiaj swoimi wrażeniami:
Dwa biegi, dwa srebrne medale..
Cieszę się że tu jestem, cieszę się z dwóch medali ponieważ Mistrzostwami Świata zakończyłam sezon.
Zajęłam się swoim zdrowiem i pracą no bo za coś trzeba żyć.
Trener Ivan namówił mnie jeszcze na starty w Slavic Cupach, gdzie trochę podtrzymałam trening i odpoczęłam od pracy.
Zastanawiałam się czy w ogóle startować w Mistrzostwach Polski, bałam się, że bez treningu to nie będę w stanie walczyć nawet o medale ale się udało ,dlatego dla mnie te medale są bardzo ważne.
Dla mnie priorytetem sezonu nie są medale Mistrzostw Polski - przyjechałam tu dla klubu LKS PORONIEC i bardzo cieszę się, że mogłam wywalczyć te dwa medale.
Bardzo cieszą mnie również medale Jaśka Antolca-GRATULACJE!
Dziękuję trenerom: Tomkowi Sobańskiemu i Andrzejowi Landzie za przygotowanie nart i co? Walczymy jutro dalej w teamsprintach
Medal brązowy ,przypomnijmy, dla Emilii Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl.

Złoto w biegu na klasyczną 30-tkę wywalczył Maciej Staręga, zdobywając drugie złoto Mistrzostw Polski 2013.
Drugie złoto wywalczone po ciężkim boju. Moge napisać, że jestem szczęśliwy i zmęczony. 30 km na trasach na Kubalonce to nie sielanka, lecz walka ze swoim organizmem na każdym metrze trasy..
Od kiedy uciekłem rywalom na ok 15 km trasy utrzymywałem swoją 20 sek. przewagę. Przed ostatnim okrążeniem zdecydowałem się jednak zmienić narty, gdyż czułem, że smar zaczyna słabiej trzymać. W tym momecie dojechał mnie Seba. Lecieliśmy razem pół kółka i potem na jednym z podbiegów postanowiłem już nie kalkulować. Ruszyłem mocno, a Seba już nie dał rady utrzymać tempa -
tak wyglądał bieg zdaniem złotego medalisty.

Srebro jak wiemy wywalczył kolega Maćka z kadry A-MIX Sebastian Gazurek"
Piekna pogoda ale bardzo wymagajaca trasa... było ciężko ale udało się zdobyć ten srebrny medal chociaż zloto bylo naprawde blisko:) ciesze sie z tego medalu poniewaz bieg na 10km byl dla mnie nie udany.

Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył Tomasz Garbień z KS Śnieżka Karpacz, który nie zmieniał nart w czasie biegu - w biegach na dłuższych dystansach zawodnicy mają prawo dwa razy zmienić narty- jak sam stwierdza poniżej :
Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku trasa naprawdę ciężka była możliwość zmiany nart lecz ani razu nie zmieniałem, narty były dobrze przygotowane uważam że bieg był dobry...
Dzisiejsza Mistrzyni Polski Sylwia Jaśkowiec także dzisiaj nie zmieniała nart, dodajmy, że w obu przypadkach narty przygotowywał trener Stanisław Michoń.

Jutro ostatnia konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów 2013 sprint teamy,dwuosobowe  zespoły będą rywalizować w sztafecie sprinterskiej , każdy zawodnik /zawodniczka, będzie trzykrotnie pokonywała dystans 1600 metrów stylem dowolnym.
W konkurencji mężczyzn będą przeprowadzone eliminacje, zgłoszono 16 drużyn, a w finale może startować tylko 10.
W konkurencji pań wystartuje 11 zespołów.

LISTA STARTOWA FINAŁ KOBIET  

LISTA KWALIF. MĘŻCZYZN 1      LISTA KWALIF. MĘŻCZYZN 2

Kuba Cieślar

Komentarze - 2

belfer

Opublikowano: 2013-03-25 09:22:01

Paulino! Dlaczego nie powiesz szczerze - Agnieszka i Sylwia były lepsze w tych mistrzostwach.Dołożyły Ci w każdej konkurencji. Sadzę ,że po nieudanych dla Ciebie MŚ (Twoja postawa w sztafecie) priorytetem kolejnym powinny być Mistrzostwa Polski - one KONCZĄ sezon.Trochę somokrytyki z Twojej strony .

seba

Opublikowano: 2013-03-28 10:37:18

[quote]Paulino! Dlaczego nie powiesz szczerze - Agnieszka i Sylwia były lepsze w tych mistrzostwach.Dołożyły Ci w każdej konkurencji. Sadzę ,że po nieudanych dla Ciebie MŚ (Twoja postawa w sztafecie) priorytetem kolejnym powinny być Mistrzostwa Polski - one KONCZĄ sezon.Trochę somokrytyki z Twojej strony .[/quote] Faktycznie wygląda to, że wywiesiła białą flagę, no wolał bym żeby porażka w sztafecie wywołała złość i chęć udowodnienia, przede wszystkim sobie że to był tylko wypadek przy pracy, a nie podkulenie ogona i zakończenie sezonu.. Całe szczęście, że Paulina wystartowała w MP i zakończyła sezon miłym akcentem czyli złotem w team sprintach.. Bo tak powinno się kończyć sezon - w walce!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl