Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsk ratuje Zimową Olimpiadę Młodzieży

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-09-13

tarcza fotoZimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2014 odbędzie się prawdopodobnie na Śląsku.

W kalendarzu PZN miejscem rozgrywania  Zimowej Olimpiady Młodzieży jest województwo dolnośląskie.
Jednak zawody z dużym prawdopodobieństwem zostaną rozegrane na terenie woj.śląskiego, czyli na obiektach Wisły i Szczyrku (konkurencje klasyczne).
W rozmowie telefonicznej ze skipol-em, prezes Śląskiej Federacji Sportu Marian Waligóra potwierdził nam fakt zgłoszenia kandydatury woj.śląskiego do organizacji ZOOM.


Jak wiemy Ministerstwo Sportu chciało w ogóle zrezygnować z rozgrywania Ogólnopolskich Olimpiad, które uważano za "komunistyczny relikt".
Reforma polskiego sportu trwa już od jakiegoś czasu i przypomina brazylijski serial, biorąc pod uwagę zwroty akcji, polityczne podchody i zmieniających sie aktorów.
Efektem będzie kolejna "reforma", która nie dość, że nie pomoże, to rozłoży polski sport na łopatki, ale to przecież nic nowego biorąc pod uwagę fachowców nad tym pracujących.
Budżet Ministerstwa Sportu to średni budżet dwóch wojewódzkich szpitali, nie należy się spodziewać cudów, nie wiem jednak czy "majstrowanie" przy starym systemie współzawodnictwa, nie proponując niczego w zamian jest dobrym pomysłem.
Reforma polskiego sportu to projekt (jak mawiał mój stryjek) "że Mucha nie siada".

KaCe

Komentarze - 2

xxx

Opublikowano: 2014-01-13 20:41:37

a w jakim terminie ma zostać rozegrana oom ?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-13 21:28:04

Biegi od 12 lutego na Kubalonce, oczywiście jeśli natura pozwoli

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl