Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bitwa o Trentino, czyli kadra na Uniwersjadę w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-12-03

Jak to zwykle w polskich biegach narciarskich bywa, emocje związane z ustalaniem i ogłaszaniem kadr wywołują sporo kontrowersji i jeszcze więcej emocji. Nie ulegając powyższym uzyskaliśmy informacje u źródła czyli w zarządzie głównym Akademickiego Związku Sportowego.

Pan Stanisław Petka - kierownik działu sportu wyczynowego AZS, udzielił nam wyczerpujących informacji.

W kadrze uniwersjadowej Polskę będzie reprezentować sześcioro biegaczy narciarskich: Natalia Grzebisz,
Justyna Mordarska, Marcela Marcisz, Jan Antolec, Sebastian Gazurek i Paweł Klisz.


 Taki  skład, ZG AZS otrzymał od szefa wyszkolenia PZN p. Marka Siderka, który w piśmie skierowanym do Zarządu Głownego AZS stwierdził min.: "po przeprowadzonych eliminacjach, oraz po konsultacjach z przewodniczącym komisji biegów PZN Grzegorzem Staręgą, oraz z trenerami kadr: Januszem Krężelokiem (kadra A-Team) i Wiesławem Cempą (kadra młodzieżowa) w/w osoby są wskazane jako reprezentanci Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata - Uniwersjadę."

Jednocześnie p.Petka rozwiał wątpliwości dotyczące wyjazdu na Uniwersjadę zawodników spoza imiennej kadry na koszt własny. Taką możliwość mają studenci startujący w biathlonie i narciarstwie alpejskim, w konkurencjach narciarstwa klasycznego: skoki, kombinacja norweska i biegi narciarskie takiej możliwości PZN nie przewidział.

Podkreślił także, że AZS na swój koszt wysyła sześcioro zawodników w biegach narciarskich, o większej ilości zawodników w danej dyscyplinie decydują związki sportowe, pokrywając przy tym koszty udziału w imprezie, lub cedując je na sponsorów lub samych zawodników. Dodał także, że o imiennych składach decydują tylko i wyłącznie związki sportowe.

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl