Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na Igrzyska prawdopodobnie nie zawita na Polane Jakuszycką!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2013-12-08

Wiele wskazuje na to, że zawody z cyklu "Bieg na Igrzyska" w tegorocznej edycji nie zawitają na Polane Jakuszycką. Główni organizatorzy BnI nie poinformowali, o możliwości rozegrania zawodów w Jakuszycach, Stowarzyszenia Biegu Piastów.

 

Cykl "Biegi na Igrzyska" skierowany jest stricte do młodszych, polskich, adeptów narciarstwa biegowego, którzy zjeżdżają się praktycznie z całej Polski aby rywalizować w tego typu zawodach. Wszystko wskazuje na to, że kluby mogą zmieniać swoje plany, bo pierwsze biegi BnI prawdopodobnie nie odbędą się na Polanie Jakuszyckiej. Wszystko z racji niedoprecyzowanego planowania zmagań ze strony głównych organizatorów, którzy nie skontaktowali się ze Stowarzyszeniem Biegu Piastów w sprawie terminu oraz przygotowania 2,5km pętli do rozegrania zawodów. Stowarzyszenie Biegu Piastów o styczniowych zawodach BnI dowiedziało się od trenerów oraz młodych uczestników, lecz nie od głównych organizatorów.

Informacji w całej sprawie udzielił nam Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin: "Wysłaliśmy już, na cały sezon zgodnie z umową jaką mamy z nadleśnictwem, zapytanie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o opinie wszystkich imprez, które będą się odbywały na Polanie Jakuszyckiej. Ze względu na to, że zawody Biegu na Igrzyska nie były do nas zgłoszone, to w tym zapytaniu o opinie, nie zostały one wymienione. To, że zawody pojawiły się na stronie Polskiego Związku Narciarskiego w kalendarzu PZN, to nie jest dla nas wiążące, ponieważ do nas nikt nie wystąpił z zapytaniem o to, czy w tym terminie, tego typu zawody mogą się rozegrać.

My nie mamy problemu z przygotowaniem 4 czy 5 stycznia trasy długości 20, 25 kilometrów. My mamy problem przygotować trasę liczącą 2,5km, ponieważ Polana Jakuszycka w tym momencie jest jednym wielkim placem budowy. Budujemy trybuny pod Puchar Świata. W tym momencie nie można u nas rozegrać takich zawodów biegowych na takiej pętli.

Jest to naprawdę nieodpowiedzialne działanie, jeżeli organizuje się w taki sposób takie zawody dla dzieci. W tej chwili przychodzą do nas dzieci, trenerzy, zainteresowani i pytają nas o te zawody, o których my dowiadujemy się z ich ust. Dowiadujemy się od nich, że mają być u nas organizowane zawody BnI, a my nic o tym nie wiemy. Jeżeli w taki sposób wygląda organizacja tych zawodów od strony ich organizatorów, to zamiast zachęcać dzieci do biegania, to się je po prostu odstrasza od biegów narciarskich. To idzie niestety w złym kierunku.

Nie wiem kto za to odpowiada, ale jest to totalnie nieodpowiedzialne działanie nie pytając się właściciela terenu o możliwość rozegrania zawodów. My nie ukrywamy, że na początku stycznia organizujemy zawody Pucharu Świata. Należy sobie zdawać sprawę z tego, żeby mogły się odbyć zawody PŚ, to trzeba najpierw zbudować infrastrukturę, a tej infrastruktury nie buduje się w ciągu jednej nocy. Nie ma takiej możliwości, żeby w tym czasie odbyły się zawody dla dzieci jak Bieg na Igrzyska." - oznajmił Dariusz Serafin

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl