Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nadchodzący weekend : Bieg na Igrzyska, Slavic Cup i Bieg 1000-lecia

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-03

Wreszcie doczekaliśmy się zawodów rankingowych PZN w biegach narciarskich, pierwszą edycją są zawody BNI w Jakuszycach w najbliższą sobotę i niedzielę.W tym samym terminie odbędą się zawody Slavic Cup przeniesione do Noveho Mesta, a w poniedziałek , także w Jakuszycach Bieg 1000-lecia.

 

BNI w Jakuszycach to pierwsze rankingowe zawody PZN w biegach narciarskich rozgrywane w tym sezonie. Pierwotnie w sobotę miały być rozegrane biegi sprinterskie techniką klasyczną, ale decyzja odnośnie stylu ma zapaść dzisiaj wieczorem na odprawie technicznej. Sobota to na pewno dystanse techniką dowolną.

Przypomnijmy, że zawody z cyklu BNI są rozgrywane w kategoriach wiekowych od juniora/ki E do seniora/ki.

Jednocześnie biegi w Jakuszycach są eliminacjami do Zimowej Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży Śląsk 2014.

 

W tym samym czasie zawodnicy kadry młodzieżowo- juniorskiej Urszuli Migdał i Wiesława Cempy będą rywalizować w zawodach FIS Slavic Cup w Nowym Meste. W sobotę odbędą się sprinty stylem dowolnym, a w niedzielę dystanse klasykiem. Zawody rozpoczynają się nietypowo, starty przewidziane są na godzinę 13-tą.

Zawody są eliminacjami do Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 wg. wytycznych PZN:

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW i U-23 w biegach narciarskich Val di Fiemme 29.01-03.02.2014r.

Prawo startu ma zawodniczka/ nik , która/ ry do dnia 12 stycznia 2014 r. uzyska dwukrotnie wynik j/n :

Juniorzy – 90 FIS pkt, Juniorzy U-23 -70 FIS pkt,

Juniorki – 100 FIS pkt, Juniorki U-23 -90 FIS pkt,

Dodatkowym kryterium jest start w zawodach SLAVIC CUP Horni Misecky 21-22.12.2013r oraz Jablonec nad Nisou 4-5.01.2014 (przeniesione do Nowego Mesta)

Dla uczestników Uniwersjady 2013 uwzględniony będzie start w tej imprezie, zamiast SLAVIC CUP Horni Misecky 21-22.12.2013r

 

Wreszcie w poniedziałek gratka dla amatorów biegów narciarskich czyli Bieg 1000-lecia organizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Bieg jest zaliczany do Pucharu Polski Amatorów.

Dariusz Serafin szef Polany Jakuszyckiej powiedział, że na dzisiaj trasa biegu będzie przebiegać górnym i dolnym duktem, ale jeżeli zmienią się warunki śnieżne są przygotowani na zmianę trasy. Jeżeli warunki jeszcze się pogorszą rozważa także zmianę techniki biegu.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl