Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Za nami pierwsze treningi na Polanie Jakuszyckiej

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-01-17

Za nami pierwsza odsłona Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej. Mowa oczywiście o treningach specjalistów narciarstwa biegowego.


Seria treningowa przebiegła pomyślnie. Podczas niej mogliśmy ujrzec praktycznie wszystkich przybyłych zawodników znanych ze zmagań Pucharu Świata i nie tylko. Także barwnie prezentowali się polscy przedbiegacze z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, KS Śnieżka Karpacz i MUKN Pod Stróżą Miszkowice, którzy biegali w strojach uszytych i zaprojektowanych przez firmę Quest Sport.

Na trasie oraz na stadionie można było dostrzec wiele ciekawych sytuacji. Między innymi badanie śniegu poprzez poszczególnych zawodników i  serwismenów, międzynarodowe rozmowy na temat tras Polany Jakuszyckiej, ostra rywalizacja i iśćie sprinterskie finisze w wykonaniu Nikity Kriukova i Sergeya Ustiugova. Spokojne przemierzanie tras przez ekipę Niemiecką na czele z Denise Herrmann oraz Hannesem Dotzlerem oraz także testowanie nart.

Po treningu udało mi się porozmawiać z jednym z głównych członków załogi Rex, która obok Swixa jest oczywiście na miejscu. Silvano Barco (na zdjęciu; niegdyś czołowy włoski biegacz PŚ), którego miałem przyjemność poznać na ostatniej Kursokonferencji PZN, oznajmił mi i Wam drodzy czytelnicy, że wszystkich czeka sporo pracy jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie nart, podobnie jak miało to miejsce w Oberhofie.

Dobrze znany Wam Noah Hoffman ze Stanów Zjednoczonych wraz z całą ekipą USA bardzo ucieszyli się, że znów mogą zawitać do Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką. Noah oznajmił , że obawiał się warunków w Jakuszycach i bał się, że nadal występować będzie błoto i liczne kamienie. Po dzisiejszym treningu dystansowiec specjalizujący się w technice łyżwowej nieco się uspokoił.

Cieszy fakt, że można było dziś ujrzec Laurien Van Der Graaff, która pierwotnie nie widniała na liście zgłoszonych Szwajcarek. Podobnie jak Tatjana Stiffler. Wygląda na to, że jutro Panie zaprezentują się w kwalifikacjach sprinterskich, które zaplanowane są na godzinę 12:15.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl