Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Kreczmer: „Na pewno coś z nich będzie”

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-09

Maciej Kreczmer był najlepszym z Polaków w biegu łączonym na 30 km podczas Zimowych igrzysk Olimpijskich w Soczi, gdzie zajął 39. miejsce. Przyznał, że na trasie miał wiele momentów kryzysowych i nie osiągnął celu, jakim była lokata w czołowej trzydziestce.

 

Od startu tempo był zabójcze, trzeba było mocno "lecieć", aby od razu nie zostać z tyłu, a przecież później zdarzają się kryzysy, inne sytuacje. W moim przypadku było to złamanie kijka na drugiej pętli klasykiem, gdzieś około 7 km - powiedział 32-letni Kreczmer.

 

Bardzo chciałem znaleźć się w najlepszej "30". Pobiegłem na maksa, więcej nie mogłem dziś z siebie dać. Tempo było jednak bardzo duże, a ja miałem wiele momentów kryzysowych. Żałuję tego złamania kijka. Mamy buty z klamrami z boku i często podczas zawodów uderza się centralnie o nie. Ja tak właśnie zrobiłem i kijek pofrunął. Na szczęście dość szybko otrzymałem drugi, trochę dłuższy, lecz już go nie zmieniałem - dodał.

 

Do zwycięzcy Szwajcara Dario Cologny Kreczmer stracił ponad 3,5 minuty. - Najtrudniej było na pętlach techniką łyżwową. Tam jest ciężki podbieg, ok. 1,5 km. W pewnym momencie biegłem sam i zwolniłem, dogoniła mnie grupka zawodników. Byłem z nią ok. 5 km i dopiero wtedy ten kryzys mnie "puścił" - dodał.

 

Polak stwierdził, że niedzielny występ był przetarciem przed zaplanowanym na piątek 14 lutego biegiem na 15 km techniką klasyczną. - Wynik powinien być dużo lepszy niż dziś. Poziom jest tak wyrównany, że z czołowej trzydziestki Pucharu Świata na igrzyskach może wygrać każdy, o ile jest w szczytowej formie. Na zjazdach łyżwowych wczoraj dziewczyny jechały podobno z szybkością 60 km/godz, więc my mogliśmy mieć nawet 70 km/godz.

 

Oprócz Kreczmera, w biegu łączonym wystąpiło dwóch debiutantów: Paweł Klisz został sklasyfikowany na 61. pozycji, a Jan Antolec zajął 64. miejsce. - To młodzi zawodnicy, którzy nie mają za sobą zbyt wielu startów na wysokości ok. 1800 m n.p.m., na jakiej dziś walczyliśmy. To sprawia, że nie każdy potrafi tutaj biegać. Pomalutku, na pewno coś z nich będzie, są bardzo obiecujący, zwłaszcza Maciek Staręga w sprintach - ocenił Kreczmer młodszych kolegów z reprezentacji.

 

Arkadiusz Zbróg Źródło: PAP

Komentarze - 5

Fan

Opublikowano: 2014-02-09 19:33:31

100% racja w zdaniu macka o Kliszu i Antolcu ! za kilka lat chłopaki spokojnie będą wchodzic to 30 a w meskich biegach jest to wielki wyczyn ! Powodzenia chłopaki chociaz garstka w Polsce wam dopinguje , bo reszta to cwaniaczki ,ktorzy tylko postafia gadac i narzekac a sami nie potrafia ruszyc dupy i trenowac biegi wyczynowo ! trzymamy kciuki ! ;)

Roni

Opublikowano: 2014-02-09 20:07:30

Puki co to zostaje nam Maciek Staręga Jak powiedział kiedyś Józek Łuszczek 'do biegania trzeba mieć charakter.

shoni

Opublikowano: 2014-02-09 20:59:23

Rok temu maciek tez był ten zły teraz nagle jest idealny i najlepszy ...

Raku

Opublikowano: 2014-02-09 21:04:07

Z całym szacunkiem, ale to jest celowe lub nieumyślne kłamstwo. Staręga w 2011 roku w Oslo prawie awansował do ćwierćfinałów i mimo wszystko co roku robił postępy. Klisz miał świetny sezon dwa lata temu i coś się zacięło. I czy każdy kto to konstruktywnie skrytykuje to frustrat/zazdrośnik/cham/prostak? Czy po takim starcie ludzie mają składać gratulację? Ja na prawdę nie rozumiem niektórych ludzi i nigdy nie zrozumiem. W sporcie się ocenia wynik - nie to jak długo ktoś trenuje, bo jeśli ktoś ma predyspozycje i mniej trenuje, to już jego szczęście. Inny się uczy szybciej, drugi wolniej - tak jest w każdej dziedzinie życie, ale chęci to tylko jedna ze składowych. Tyle ode mnie.

mamut9

Opublikowano: 2014-02-09 20:59:04

dziewczyny osiągnęły na zjazdach łyżwą 72km/h (Marit) -:)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl