Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany zdobywa złoto MP Juniorek w biegu na dystansie 5km CL [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-02-28

Drugą konkurencją pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w ramach ZOOM 2014 był bieg juniorek A ('94'95) na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym. Złoty medal zdobyła zawodniczka klubu LKS Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha.

Juniorki A pięciokrotnie pokonywały kilometrową pętlę na tracie COS w Zakopanem. Zwyciężyła jak już wspomniałem wyżej Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany z czasem 19:33,9 minuty. Medal srebrny co uznajemy za sporą niespodziankę wywalczyła zawodniczka KS Wisła Ustronianka Aleksandra Pilch  trener klubowy Bronisław Cieślar), ze stratą dokładnie 12 sekund.

Medal brązowy dla Elżbiety Doruli z LKS Poroniec Poronin (trener klubowy Tomasz Sobański). Ela straciła do złotego medalu 27 sekund.

Kolejne miejsca zajęły:

4. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice - strata 34 sekundy

5. Sylwia Molitor  UMKS Marklowice                     - strata 36 sekund

6. Natalia Surdyka MUKN Pod Stróżą Miszkowice  - strata 53 sekundy

Złota medalistka powiedziała po biegu: Udało się zrealizować założony plan, bardzo chciałam wygrać, udało się. Żałuję, że nie mogłam się zmierzyć z Dominiką Bielecką (kadra juniorów - przyp. red.), ale z tego co wiem to Dominika jest chora. Zaskoczyła mnie dzisiej szczególnie Ola (Pilch), która zajęła drugie miejsce. Gratuluję jej jak i Eli - trzeciego miejsca. Trasa była bardzo ciężka, cieższa nawet niż na rozgrywanych tydzień temu Mistrzostwach TZN. Popełniłam nawet błąd biegnąc zamiast do mety to na szóste kółko, dołożyłam sobie prawie 100 metrów, na szczęście udało się zdobyć złoto.

Trenerka klubowa Uli Anna Bubula komentując występ swojej zawodniczki stwierdziła - super - i oddała słuchawkę.