Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich 1919 -2013 - WYNIKI - książka, którą trzeba mieć

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-03-06

Są pozycje książkowe, które każdy z nas powinien mieć na półce. Do nich należy z pewnością wydane niedawno kompendium wyników z Mistrzostw Polski PZN w narciarstwie klasycznym i alpejskim z lat 1919 - 2013. Książka wydana przez Stowarzyszenie Statystyków Polskich pod redakcją Andrzeja Więcka jest zbiorem wyników w konkurencjach biegi narciarskie, kombinacja norweska, skoki i narciarstwo alpejskie.

 

W którym roku Edward Budny zdobył złoto Mistrzostw Polski w biegu na 15 kilometrów klasykiem, jakie miejsca zajęła Józefa Pęksa Czerniawska (była sędzią na zakończonej Olimpiadzie Młodzieży) w tych samych zawodach. Jak biegali znani wam trenerzy Michalina Maciuszek, Zofia Leśnik, Małgorzata Ruchała, czy Marek Marcisz, Wiesław Cempa i Janusz Krężelok. Te wszystkie informacje znajdziecie w w/w publikacji.

 

Młodsze pokolenie nie pamięta, ale kiedyś na Mistrzostwach Polski seniorów rozgrywano czteroososbowe sztafety złożone właśnie z ...seniorów. Ile ich było skąd i jakie miejsca zajmowały? Jak biegali Stanisław Michoń i Krzysztof Wańczyk. Kiedy ostatni medal MP zdobyła Dorota Dziadkowiec-Michoń. Ile medali zdobył Jakub Mroziński, kiedy biegał Edward Mucha, ile tytułów ma na koncie Stanisław Ustupski - to wszystko w publikacji przygotowanej przez grono statystyków na 95-lecie PZN.

 

W książce znajdziecie również indeks medalistów i biogramy wybranych zawodników.

 

Książka w twardej oprawie,koszt 35zł, dostępna na zamówienia: biuro@xc-skiteam.pl

 

Polecamy.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl