Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada oraz Mistrzostwa Polski UKS-ów startują w niedzielę 9 marca

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-03-07

Już tylko dwa dni pozostało do najważniejszej w sezonie imprezy dla młodych biegaczy narciarskich czyli połączonych Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolenej i Gimnazjady oraz Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych PZN. Zawody zaczynają się w najbliższą niedzielę 9 marca w BiałceTatrzańskiej.

 

Już wydawało się, że impreza z powodu braku przygotowanych tras się nie odbędzie, jednak władze Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska podjęły rękawice i postanowiły utrzymać trasy biegowe. Zawody rozpoczną się w najbliższą niedzielę biegami stylem klasycznym, nastepnie zostaną rozegrane biegi stylem dowolnym (poniedziałek), sztafety IMS (szkoły) we wtorek i w środę sztafety UKS (kluby). Zapowiada się prawdziwy Tour de Ski dla najmłodszych biegaczy narciarskich, ale zima nie pozostawiła nam większego wyboru.

 

Głównym organizatorem zawodów jest Szkolny Związek Sportowy (SZS), Małopolski SZS, Nowotarski i Limanowski SZS i Urząd Miasta Zakopane we współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Stacją Kotelnica Białczańska. Współfinansuje imprezę Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski Małopolska, PZN i UM Zakopane.

 

Nagrody:

Ponieważ IMS i UKS są najważniejszymi zawodami dla dzieci w sezonie organizatorzy podjęli starania o docenienie wysiłku młodych zawodników.

 

Polski Związek Narciarski przekazał ponad 60 nagród rzeczowych, w tym kilka bardzo atrakcyjnych dla zawodników

Firma MGB Sport (Alpina, Rotefella itd.) przekazała dwie pary nart Madshusa (wysokie modele) dla najlepszego zawodnika i zawodniczki zawodów oraz kilkanaście drobniejszych nagród.

Megaoutdoor dystrybutor Salomona także kilkanaście drobnych nagród oraz kije biegowe

Firma Aiconsport dystrybutor brikomaplus postanowiła kontynuować klasyfikację brikomaplusa znaną z Ligi Małopolskiej SZS, czyli wyróżnić najlepsze szkoły w punktacji łącznej bonami na zakupy o wartości odpowiednio 500, 300 i 200 zł.

 

Dodam, że przeprowadzenie zawodów w dużej mierze zawdzięczamy panom Feliksowi Piwowarowi i Stanisławowi Mrowcy i ich walce z wiatrakami, czytaj walce o finansowanie.

 

Zapraszamy do udziału.

 

KOMUNIKAT UKS      PROGRAM IMS      PROGRAM MP UKS

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl