Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

COS w Zakopanem w tarapatach - MSiT żąda zwrotu niemal miliona złotych dotacji!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-03-18

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) żąda od Centralnego Ośrodka Sportu (COS) w Zakopanem zwrotu niemal miliona zł dotacji za niewykonanie trasy nartorolkowej.

 

Taką informację we wtorek przekazała PAP rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak.

 

W 2012 r. miała być ukończona trasa nartorolkowa w Zakopanem, na którą zakopiański COS uzyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak powiedziała PAP Kochaniak, w toku kontroli przeprowadzonej w grudniu 2011 r. przez resort stwierdzono znaczne rozbieżności pomiędzy dokumentacją świadczącą o wykonaniu zadania a faktycznym stanem zaawansowania robót. Kontrolerzy ujawnili fałszowanie protokołów odbioru robót budowlanych, których wcale nie przeprowadzono.

 

Zdaniem ministerstwa, mogło dojść do popełnienia przestępstwa przez osoby, które tę dokumentację sporządziły i podpisały.

 

- Przedłożona przez COS w Zakopanem dokumentacja, której treść nie znajdowała odzwierciedlenia w stanie faktycznym, była podstawą dla wypłaty przez ministra sportu i turystyki środków finansowych - dodała Kochaniak.

 

MSiT zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefostwo i pracowników COS w Zakopanem. W grudniu ub. roku akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu. Zarzuty usłyszał m.in. były dyrektor zakopiańskiego COS. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się 28 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu.

 

Całkowity koszt budowy tras nartorolkowych oszacowano na 1 mln 990 tys zł, z czego kwota dofinansowania z ministerstwa wyniosła 1 mln 935 tys zł.

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi odrębne postępowanie w sprawie zwrotu dotacji przyznanej zakopiańskiemu COS.

 

KR Źródło: PAP

Komentarze - 3

Pełowiec

Opublikowano: 2014-03-18 22:19:52

Martwi mnie to,że za naszych rządów takie przekręty się dzieją.a trasy narto rolkowej jak nie było w Polsce tak nadal nie ma.Dobrze, że jest inicjatywa wybudowania trasy narto rolkowej z prawdziwego zdarzenia w Hańczowej. Podobno nawet SKIPOL się w to zaangażował.

huk

Opublikowano: 2014-03-18 23:13:19

Jak miłościwie nam panujący z jedynej słusznej partii zatwierdzą projekt to nie trzeba będzie żadnej dotacji zwracać, a jak dorzucicie trochę na oświetlenie to nawet osobiście będę się starał żeby była wykorzystana przynajmniej 25 godz. na dobę

darek89

Opublikowano: 2014-03-19 10:16:16

Gorąco polecam i apraszam na rolkostrade w Jeleniej Górze- Sobieszowie. https://www.youtube.com/watch?v=eaxT_teLguY

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl