Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Olimpijczycy z SMS Szczyrk spotkali się z uczniami

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-04-18

Wtorek 15 kwietnia był w szczyrkowskiej SMS  szczególnym dniem. Gościliśmy bowiem olimpijczyków z Soczi, absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach.

 

– Kwiecień to miesiąc olimpijski, stąd nasze doroczne spotkanie. W tym roku postanowiliśmy zaprosić olimpijczyków z niedawnych Igrzysk w Soczi, którzy w przeszłości uczęszczali do naszej szkoły. Ich przykład pokazuje, że dzięki ciężkiej pracy można znaleźć się wśród najlepszych sportowców – mówił na wstępie spotkania Jarosław Konior, dyrektor SMS Szczyrk.

 

Na „Dzień Olimpijczyka” zawitało sześciu byłych podopiecznych szczyrkowskiej placówki – przedstawicielki biegów narciarskich: Kornelia Kubińska (SMS Szczyrk w latach 2000-2004), Sylwia Jaśkowiec (2002-2005), Agnieszka Szymańczak (1999-2003), biegacz Paweł Klisz (2008-2011), alpejczyk Maciej Bydliński (2004-2007) i dwuboista Adam Cieślar (2008-2011). Nieobecna z powodu innych obowiązków była pozostała trójka olimpijczyków – skoczek Piotr Żyła (2002-2003) oraz biegacze: Maciej Staręga (2006-2009) i Maciej Kreczmer (1999-2003). Sylwetki wszystkich wspomnianych zawodników, włącznie z ich licznymi sukcesami, przybliżyli szkolni trenerzy. Tu również przywołano osoby trenerów olimpijskich reprezentantów Polski, obecnie pracujących w SMS Szczyrk – Leszka Biela i Jarosława Węgrzynkiewicza.

 

W dalszej części wydarzenia historię olimpiad letnich i zimowych w polskim kontekście przybliżył Bogdan Dubiel, wiceprezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, który zgromadzonym licznie uczniom szkoły zademonstrował również olimpijskie pamiątki.

 

Sporo cennych wskazówek młodym adeptom zimowych dyscyplin przekazali obecni olimpijczycy. – Gdybyśmy mieli cofnąć czas i znów wybrać swoją drogę w życiu i postawić na sport, to na pewno postąpilibyśmy tak samo – mówili zgodnie. Wychowankowie SMS Szczyrk dodawali jednocześnie, że warto ciężko trenować, bo to przynosi efekty i czerpać z doświadczeń trenerów czy starszych od siebie uprawiających daną dyscyplinę sportu.

 

Dodać trzeba w tym miejscu, że swoją obecnością rangę wydarzenia podnieśli m.in.: członek zarządu powiatu Renata Franasik, pełnomocnik zarządu ds. oświaty Zofia Jonkisz, była dyrektor placówki Urszula Śliwa-Gluza i dyrektor sportowy PZN Marek Siderek.

 

Informacja prasowa SMS Szczyrk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl