Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk o sportowcach w polityce

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-04-18

- Może źle kombinuję, ale myślę sobie, że mieszanie sportu wyczynowego z polityką to błąd wielki i niewybaczalny - napisała w swoim felietonie w "Przeglądzie Sportowym" Justyna Kowalczyk.

 

Nie jestem naiwna - oczy mam zawsze otwarte szerzej niż inni i wiem, że tam gdzie są wielkie pieniądze i jeszcze większa popularność, układy zapukają wcześniej niż później. A jak już zapukają, to my, sportowcy, powinniśmy je perfidnie wykorzystywać. Nigdy na odwrót. Niech politycy budują nam trasy, stadiony, hale. Niech szukają funduszy na propagowanie zdrowego stylu życia. Niech zadbają o wyczynowców. W zamian mogą robić sobie z nami zdjęcia, podpinać pod sukces, ocieplać wizerunek. Nie ma sprawy, coś za coś - kontynuuje polska mistrzyni.

 

Justyna Kowalczyk skomentowała też wejście do polityki trójki polskich sportowców - Katarzyny Rogowiec, Otylii Jędrzejczak i Tomasza Adamka.

 

- Oni postanowili przekroczyć tę magiczną granice sportowej ułudy. Po cholerę im to? Pojęcia nie mam, choć motywację próbuję zrozumieć i będę mocno trzymać za nich kciuki. Żeby moich obaw nie potwierdzili. Sportowcy w polityce ryzykują najwięcej, bo jest niemal pewnym, że większość z tych ludzi zawiodą i to nie do końca z własnej winy. Nie spełnią swoich obietnic, bo nie będą mieć na wiele spraw żadnego wpływu. Jak dla mnie to wyjątkowo frustrująca wizja, dlatego wyborczym jedynkom z każdej politycznej strony, mówiłam wyraźne "nie". A decyzji Kasi, Oti i Tomka dalej nie rozumiem - zakończyła mistrzyni olimpijska.

 

ED Źródło: eurosport.onet.pl/Przegląd Sportowy

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl