Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski na nartorolkach - Mistrzostwa Karkonoszy - Jelenia Góra 2014

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-08-25

Mistrzostwa Polski na nartorolkach 2014 odbędą się w dniach 6-7 wrzesień na trasach nartorolkowych w Jeleniej Górze.

 

Pierwszy dzień rywalizacji to biegi interwałowe stylem dowolnym na dystansach od 2-10 kilometrów. Start zawodów przewidziany jest na godzinę 11.00. Zawodniczki i zawodnicy będą pokonywali 2 kilometrową pętle, którą  nasza redakcja testowała w ten weekend.

Drugi dzień zawodów to biegi pod górę na dystansie 3 km, w miejscowości Podzamcze - Zachełmie koło Jeleniej Góry. Start wspólny dla kategorii senior/ka do junior/ka C. W drugim dniu zawodów nie startuje kategoria D.

 

Organizator zawodów Dolnośląski Związek Narciarski nie zapomniał także o amatorach ( bez licencji PZN) biegów na nartorolkach, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu zawodów przewidziano dla nich odrębne kategorie.

Jeżeli chodzi o sprzęt na którym mogą startować zawodnicy, jedynym  warunkiem dotyczącym nartorolek jest średnica koła, która nie może przekroczyć 100mm. UWAGA - kaski obowiązkowe!

 

szczegółowy regulamin, mapka trasy - TUTAJ

 

Jeżeli chodzi o samą trasę, jak wspomniałem wyżej testowaliśmy ją w ostatnia sobotę 23 sierpnia. Podsumowując - zazdrościmy jeleniogórzanom posiadania na swoim terenie ośrodka nartorolkowego z prawdziwego zdarzenia, szatnie, natryski, wypożyczalnia sprzętu, czegóż chcieć więcej.

 

/KaCe/

Komentarze - 8

jeleniogórzanin

Opublikowano: 2014-08-25 19:33:25

Wszystko okej ;) ale rolkostrada do DUPY NA MAXA !! PONIEWAZ WYCHODZI NA ULICE !!

Zawodnik

Opublikowano: 2014-08-27 15:39:53

Prawda wychodzi na ulice, ale odcinek trasy który jest na ulicy, nie miał być łącznikiem ogólnej ścieżki nartorolkowej, jest nim tylko dlatego, żeby zamknąć koło, a na treningach, biega się wahadłowo i jak narazie nie słyszałem żeby ktoś narzekał... Trasa jest wg mnie dobra i można na nie wykonać bardzo dobry trening, a jak się komuś nie podoba, to niech sobie sam zbuduje obok swojego domku, albo niech się do Norwegii wyprowadzi. Pozdro z nartą :P

????

Opublikowano: 2014-08-25 20:23:13

To w tym roku juniorzy C i D mają dwa razy Mistrzostwa Polski na nartorolkach ? I które w takim razie rangą są "wyżej" traktowane?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-26 06:37:24

Dobre pytanie, spróbujemy na nie odpowiedzieć

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-08-26 07:54:13

Oficjalna nazwa zawodów w Marklowicach to Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych na nartorolkach, zawody w Jeleniej to Mistrzostwa Polski - komentarz uzyskany od PZN.

amator

Opublikowano: 2014-08-30 16:27:53

Czy amatorzy tez mają wysyłac zgłoszenie na oficjalnym druku DZN czy np.mogą się zapisać na godzine przed startem ?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-09-01 10:21:47

Organizatorzy wymagają zgłoszeń takich jak dla zawodnikaów, w rubryce klub wpisujemy miejscowość i tyle. Ponieważ listy startowe muszą być już rano gotowe innej możliwości nie ma. pozdrawiam

Jerzy

Opublikowano: 2014-08-30 20:46:06

Domyslam sie, ze chodzi o rolkostrade w Sobieszowie. Juz wczesniej o niej czytalem na portalu, wracajac z Balkanow w sierpniu miedzy 11 a 14 mialem okazje na niej troszke potrenowac przed Alliansloppet. Rolkostrda wdedlug mnie polozona jest w fantastycznym terenie, na niej mozna znalesc wszystko, co moze byc potrzebne w tego typu treningu. Obiekt pieknie utrzymany, trawka przycieta na poboczach, nic tylko trenowac. Jedynym mankamentem jaki zauwazylem byly osoby nierostropnie spacerujace z pieskami i wozkami z malymi dziecmi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl