Prawie 300 zawodników wystartowało w sprawdzianie biegowym Lubawce

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-10-06

Prawie 300 osób wystartowało i ukończyło XXXI Ogólnopolski Sprawdzian Biegowy Szkół i Sekcji Narciarstwa Biegowego, rozegrany w sobotę w Lubawce w woj. dolnośląskim.

Kategorii, w których rywalizowali uczestnicy było mnóstwo poczynając od seniorów, kończąc na przedszkolakach.

Najdłuższy dystans 8 kilometrów na którym rywalizowali seniorzy i juniorzy A wygrał Klaudiusz Kogut z MUKN Pod Stróżą Miszkowice z czasem 31:29,0. Druga lokata to także wychowanek trenera Artura Bodzka Tomasz Jurczak , obecnie po zmianie dyscypliny na biathlon, reprezentujący AZS AWF Wrocław. Podium uzupełnił Piotr Skowron z MKS Karkonosze.

Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi przedszkolaków, które ścigały się na długim dla nich dystansie 500 metrów. Najmłodsi, którzy pokonali ten dystans to dzieciaki urodzone w roku 2010!