Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polscy biegacze narciarscy na śniegu - czyli kto i gdzie trenuje

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-11-12

Zima zbliża się wielkimi krokami, już w następny weekend pierwsze zawody, na których zobaczymy naszych reprezentantów. Przyjrzyjmy się kto i gdzie trenuje w ostatnich chwilach przed rozpoczęciem sezonu.

 

Justyna Kowalczyk Team

Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaskowiec i Maciej Kreczmer trenują na trasach w fińskim Muonio. Jak informuje sama Justyna, Maciek i Sylwia mają już za sobą pierwszy sprawdzian na śniegu.

 

Kadra A

Kadra A trenera Janusza Krężeloka trenuje w szwedzkiej Bruksvallarnie. Maciej Staręga napisał nam o panujących w szwecji warunkach: Jesteśmy w Bruksvallarnie w Szwecji, trenujemy na nartach na trasie przygotowanej ze sztucznego śniegu. Pętla 2,5 km na razie, ale do tygodnia ma być 5 km. 21-23 listopada są tu zawody FIS, w których wystartujemy jako przygotowanie przed PŚ.

Zawodnicy testują także nowe ubranka kadrowe firmy Craft, o oryginalnej  kolorystyce, na zdjęciu głównym.

 

KADRA MŁODZIEŻOWA

Podopieczni trenerów Urszuli Migdał i Wiesława Cempy przebywają w szwedzkiej miejscowości Saxnas i także mają w planie start w przyszły weekend w Bruksvallarnie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, te zawody mają wyłonić po dwoje zawodników do startu w inauguracji Pucharu Świata w Ruka (FIN). Start zagwarantowany mają Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, oraz Maciej Kreczmer wśród panów. Pozostałe dwa miejsca zarówno u pań i panów zostaną przydzielone po zawodach w Bruksvallarnie.

 

Pobyt kadry młodzieżowej wzbudził zainteresowanie szwedzkich mediów, które zauważyły obecność polskiej kadry z Konradem Motorem i Eweliną Marcisz na czele. Poniżej zdjęcie z Folkbladet.

 

Kadra B (wojewódzka)

Kadra B z trenerami prowadzącymi Grzegorzem Staręgą i Aleksandrą Pustołką trenuje w austriackim Ramsau. Do dyspozycji zawodniczki i zawodnicy zaplecza mają 700-metrową trasę usypaną na miejscowym stadionie. Do południa grupa trenuje na lodowcu Dachstein na wysokości 3000 m.n.p.m.

 

Ponieważ obiecywaliśmy wcześniej pełną, tajną listę zakwalifikowanych na wyjazd, publikujemy ją poniżej, z zastrzeżeniem, że finalnie za Filipa Kroemera (wybrał wyjazd z SMS Z-ne) pojechał Andrzej Pradziad, a dwójka zawodników Agata Warło i Wojciech Fojcik zmieniła barwy klubowe na NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Trenerzy: Aleksandra Pustołka, Grzegorz Staręga koordynator, Dawid Waluś, Waldemar Matusiak

 

Zawodnicy:

- Warło Agata - Marklowice

- Fojcik Wojciech - Marklowice

- Legierska Weronika - Istebna

- Michałek Mikołaj - Istebna

- Łacek Aleksandra - Trójwieś

- Haratyk Mateusz  - Trójwieś SMS Szczyrk

- Krupa Daria - Sokół Szczyrk SMS Szczyrk

- Stokfisz Katarzyna - Tomaszów SMS Szczyrk

- Kołodziej Klaudia - Witów Mszana SMS Szczyrk

- Borkowski Patryk - Rawa SMS Szczyrk

- Bielecka Anna - Rawa SMS Szczyrk

- Posiadała Arkadiusz - Rawa

- Łyjak Róża - Karkonosze

- Kogut Klaudiusz - Karkonosze

- Bril Dawid - Podkarpacie

- Kroemer Filip - Obidawa SMS Zakopane

- Suchwałko Wojciech - Obidowa Zakopane

- Chowaniak Mateusz - Regle Zakopane

 

SMS ZAKOPANE i SMS KARPACZ

Bez problemów trenuje także w Masso Corto (ITA) grupa zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. W Livigno, gdzie treuje z kolei SMS Karpacz także nie ma problemów ze śniegiem. Jeden z trenerów zakopiańskiej SMS zapytany dlaczego nie pojechali trenować do Austrii odparł, że w tym terminie we Włoszech śnieg jest gwarantowany, w Austrii z kolei przeważnie go nie ma.

 

/KaCe/

Komentarze - 6

kibic

Opublikowano: 2014-11-12 13:48:09

kto finalnie jest w kadrze B trenującej w Ramsau?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-11-12 14:21:35

Sorry, skład masz na górze, zapomniałem o nim

obserwator

Opublikowano: 2014-11-15 13:44:13

A jakie kryteria spełnił Mateusz Chowaniak, że dostał sie na obóz?

łejer

Opublikowano: 2014-11-15 14:06:26

Pewnie trener zadzwonił do Prezesa, słyszałem , że tak się te sprawy załatwia

obserwator

Opublikowano: 2014-11-15 21:16:15

doszły mnie słuchy, że kryterium wyboru ma być poniekąd sprawdzian, który odbył się na obozie w Zakopanem oraz wyniki na zawodach w Istebnej, Bystrej i Marklowicach. Chowaniak na obóz w Zakopanem nie dotarł... więc nie brał udziału w sprawdzianie. Widziałem go tylko na wynikach z Istebnej, gdzie specjalnie nie poszalał... przeciwnie- udowodnił że raczej nie powinien być w ogóle brany pod uwagę!

Senior

Opublikowano: 2014-11-21 00:14:21

Jak widać wszędzie są układy :) Poszkodawali tylko młodszych zawodników, którzy mają ambicje żeby trenować

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl