Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zakopiańska Szkoła Mistrzostwa Sportowego trenowała we Włoszech

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-11-24

Większość polskich szkół sportowych szuka śniegu w Europie. Prezentujemy krótki "raport" z treningów zakopiańskiej SMS z zgrupowania treningowego we Włoszech.

 

W dniach 8-19.11.2014 zawodnicy SMS Zakopane uczestniczyli w zgrupowaniu specjalistycznym we Włoszech  w miejscowości Maso Corto (2011 m n.p.m), położonej w urokliwej dolinie Senales. Znajduje się ona u podnóża lodowca „Grawand” (3212m n.p.m), 30 km od Bolzano w południowym Tyrolu.

 

W zgrupowaniu uczestniczyło 20 zawodników szkolnych. Mieszkaliśmy we wspaniałym hotelu Top Residence Kurz, znajdującym się jedynie ok. 150 metrów od dolnej stacji kolejki. Mimo kapryśnej pogody udało się nam zrealizować zaplanowane treningi. Niestety w tym roku nie udało nam się spotkać kadry norweskiej, która 3 dni przed naszym przyjazdem opuściła Maso Corto.

 

Zgrupowanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Polskiej Nadzieje Olimpijskie, za co serdecznie dziękujemy. W przyszłym tygodniu zawodnicy SMS Zakopane będą realizować  kolejne zgrupowanie zagraniczne dofinansowane z Fundacji.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Tomasz Sobański

 

Team SMS Zakopane w pełnym składzie

Komentarze - 1

kibic 2

Opublikowano: 2014-11-24 22:51:31

podajcie skład osobowy SMS Zakopane na ten obóz.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl