Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Salomon Nordic Sunday: najbliższe zawody przeniesione na 18 stycznia!

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-02

Organizatorzy cyklu Salomon Nordic Sunday informują, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów zaplanowanych na 4 stycznia. - Obiecaliśmy, że w tym sezonie będziemy się ścigali na trasach dłuższych, niż 10-12 kilometrów. W tę niedzielę możemy przygotować trasę o długości maksymalnie 5 km, dlatego wolimy przenieść jakuszyckiego SNS-a na 18 stycznia – czytamy w komunikacie.

 

Na piątek wszystkie serwisy meteorologiczne zapowiadały intensywne opady śniegu. Ostatecznie na Polanie Jakuszyckiej intensywnie padał deszcz, a nie śnieg, na dodatek przy minusowej temperaturze. Deszcz szybko zamarzał, tworząc na trasach lodową skorupę. To z jednej strony dobry podkład pod przyszłe opady śniegu, ale na krótką metę powoduje to, że trasy są zlodzone oraz szybkie i mogą być niebezpieczne, szczególnie dla początkujących.

 

- Nie chcemy ryzykować i liczyć na to, że w sobotę spadnie śnieg, bo prognozy znów mogą się zmienić – mówi Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator cyklu SNS.

 

W sobotę Stowarzyszenie Bieg Piastów organizuje zawody na dystansie 5 km na trasach znajdujących się na Polanie Jakuszyckiej. - Teoretycznie moglibyśmy w niedzielę poprowadzić bieg tą samą trasą, ale już piątka - to trzy pętle. A więc aby przeprowadzić zawody na dystansie 10 km musielibyśmy zrobić 6 pętli. No i byłby problem z łyżwą, bo oprócz dubli musielibyśmy przygotować się na rozjeżdżanie torów do klasyka – tłumaczy B. Lepka.

 

Dlatego dla bezpieczeństwa i komfortu zawodników, organizator zadecydował o przeniesieniu zawodów na niedzielę 18 stycznia. W ten sam weekend – w sobotę - odbędzie się także Bieg dla Kobiet (7 km stylem klasycznym) organizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Także dla pań będzie to szansa na dwa starty w jeden weekend.

 

Oczywiście opłaty startowe zaksięgowane na bieg 4 stycznia są przeniesione na 18 stycznia.

 

A w tej sytuacji inauguracja cyklu Salomon Nordic Sunday odbędzie się 11 stycznia na trasach biegowych pod Wielką Krokwią w Zakopanem (inny organizator, a więc na ten bieg nie można przenieść wpisowego). Więcej o tych zawodach za kilka dni.

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl