Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprinterski SNS pod Wielką Krokwią [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-08

W niedzielę na trasach biegowych pod Wielką Krokwią odbędzie się podwójny debiut popularnych zawodów Salomon Nordic Sunday. Po pierwsze będzie to inauguracja tego sezonu SNS-a, po drugie zawody w tym miejscu odbędą się pierwszy raz w historii. Organizatorzy przygotowują pętlę o długości 1,3 km, na której rozegrane zostaną sprinty.

 

Zaznaczmy, że zawody odbędą się na trasach tuż obok skoczni, nie na trasach COS! - Mamy tu nawet 40 centymetrów ubitego śniegu, naturalnego i z armatek. Tak więc zawody nie są zagrożone, nawet gdyby w weekend temperatura powietrza znalazła się na plusie – zapewniają pracownicy firmy Ski&Run, która organizuje niedzielnego SNS-a pod Krokwią.


Niestety fragmenty trasy w lesie, szczególnie na podbiegach i zjazdach są trudniejsze do przygotowania, dlatego ostatecznie zapadła decyzja, że ścigać będziemy się na pętli o długości 1,3 kilometra. Dokładna mapa i profil trasy pojawi się na stronie internetowej cyklu najpóźniej w piątek.

 

Ten dystans jest idealny do rozegrania sprintów. I takowe się odbędą. Każdy zawodnik pobiegnie dwa razy. Uwaga! Za każdym razem start indywidualny, interwałowy. – Biegniemy najpierw zgodnie z numerami z listy startowej. A w drugim biegu najpierw najszybsi z pierwszego biegu, a potem nieco wolniejsi. Na początek dwa biegi klasykiem, potem 30 minut przerwy technicznej na przygotowanie trasy i dwa biegi łyżwą – wyjaśniają organizatorzy.

 

Początek zawodów (biegi klasykiem) o godz. 11.00. Po godz. 12.00 rozpoczną się biegi łyżwą. Reszta punktów SNS-a pozostaje już bez zmian, najpierw dekoracja zwycięzców, a na koniec losowanie nagród. W tym m.in. zegarka Suunto Ambit 3, oraz zestawy smarów Briko Maplus.

 

I jeszcze zestaw ważnych informacji dla zawodników:

  • Opłata startowa aż do dnia zawodów pozostaje na stałym poziomie i wynosi 50 zł.
  • Opłatę startową wnosimy na konto organizatora biegu w Zakopanem – dane w regulaminie: TUTAJ
  • Osoby, które są już zapisane na SNS-a i mają nadany numer startowy, nie rejestrują się ponownie, a jedynie wnoszą opłatę startową, z zaznaczeniem daty i miejsca rozegrania biegu.
  • Nowi biegacze, codziennie, aż do sobotniego wieczora mogą zapisywać się na start także w sklepie Ski&Run w pawilonie Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Rejestracja jest możliwa także TUTAJ

 

/huc/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl