Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Salomon Nordic Sunday w niedzielę: start na strzelnicy, meta na Orlu [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-22

Znamy już trasę niedzielnych zawodów Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach. Start i meta będą od siebie oddalone i to znacznie, ale oceniamy, że trasa jest warta uwagi. Start z Polany, w okolicach strzelnicy a meta na Orlu, czyli kultowym miejscu turystycznym. Dystans: 12,6 km. Biegniemy klasykiem lub dowolnym.

 

Start zlokalizowany będzie obok strzelnicy biathlonowej na Polanie Jakuszyckiej. Potem zawodnicy pobiegną trasą spacerową do Rozdroża pod Działem Izerskim. Tam w lewo w stronę Harrachova. Trzeba będzie okrążyć Koziniec i skierować się w stronę Stacji Orle, przy której znajdzie się meta.

Mapa trasy i profil TUTAJ

 

Uwaga! Niewielka zmiana godziny startu, w porównaniu ze standardowym harmonogramem. Styl klasyczny wystartuje o godz. 10.45. Natomiast styl dowolny dopiero o 11.15. - Pół godziny przerwy między oboma grupami znacznie ograniczy ryzyko dogonienia przez łyżwiarzy, dużej grupy klasyków... - wyjaśnia Beata Lepka ze stacji Jakuszyce, organizator cyklu Salomon Nordic Sunday.

 

Kolejna ważna sprawa - dekoracja oraz losowanie nagród odbędą się na Polanie Jakuszyckiej. Powrót na Polanę na nartach. Dekoracje rozpoczną się o godz. 14.30. - Czasu będzie więc sporo, by w Schronisku ogrzać się, napić czegoś ciepłego i wrócić na nartach na Polanę - zapewnia B. Lepka.

 

I jeszcze kilka ważnych informacji oraz próśb do uczestników:

  • Biuro zawodów i wydawania numerów czynne jest od godz. 8.00 do 10.00. - I tym razem nie będziemy na Was czekali nawet minuty dużej. Prosimy nie przyjeżdżajcie na ostatnią chwilę! Musimy przygotować start i szybko przenieść się na metę kilka kilometrów dalej. Na dodatek start jest 15 minut wcześniej - apeluje organizator.
  • Jeżeli macie taką możliwość opłatę startową wnoście przelewem, to ułatwi nam życie.
  • Pamiętajcie, jeżeli macie już numer startowy i chip, opłacacie tylko start i nie musicie pojawiać się w biurze.

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl