Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska 2015: Ranking Szkół Briko Maplusa, GMS Zakopane i SP Kościelisko na czele oraz GALERIA FOTO

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-22

Drugie zawody Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich zakończyły się wczoraj w Zakopanem, gdzie na trasach zachodnich ponad 300 młodych biegaczy narciarskich rywalizowało stylem klasycznym. Wczoraj publikowaliśmy wyniki indywidualne oraz szkolne, dzisiaj czas na Ranking Briko Maplusa czyli klasyfikację szkolna po dwóch edycjach.

 

Jak dotychczas w Rankingu Briko Maplusa sklasyfikowaliśmy 27 gimnazjów i 40 szkół podstawowych z terenu całego województwa małopolskiego, łącznie prawie 70 szkół. W pierwszych zawodach Ligi do mety dotarło 344 zawodników i wczoraj 307. Jak wygląda klasyfikacja szkół.

W gimnazjach prowadzi Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, które w dwóch edycjach uzbierało 1294 punkty. W końcu jak na mistrzowską szkołę zbierają talenty z całej małopolski i nie tylko, dlatego uważam, że GMS zostanie bezkonkurencyjne do końca sezonu LIGI.

Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Gimnazjum Kościelisko z 794 oczkami na koncie. Kościelisko, które po pierwszej edycji miało na koncie 290 punktów i zajęło 3 miejsce postanowiło powołać pospolite ruszenie szczególnie w wyższych kategoriach wiekowych i zgarnąć maksymalna ilość punktów do tej klasyfikacji. Udało się, w porównaniu z 290 punktami z ubiegłego tygodnia, wczoraj kościeliszczanie zdobyli punktów 438. Bardzo dobrze, im więcej startujących tym lepiej, w końcu biegi narciarskie są sportem masowym.

Trzecie miejsce to Gimnazjum z Uścia Gorlickiego, które ma łącznie 566 punktów. O ile pozycja dwóch pierwszych gimnazjów jest raczej niezagrożona o tyle zanosi sie na ostrą walke o trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Róznica 100 punktów z kawałkiem pomiędzy miejscami 3 i 6 jest do zniwelowania na jednych zawodach.

 

W Rankingu Briko Maplusa w szkołach podstawowych prowadzi SP Kościelisko ze zdobyczą 986 punktów. Tylko 45,5 punkta tracą do liderów uczniowie biegacze z SP Chochołów, potem już różnica wynosi kilkaset punktów. Trzecią SP jest ZSPiG nr Ciche z 565 punktami na koncie. Czy pierwsze dwie podstawówki będą toczyły tak wyrównaną walke do końca sezonu? Zobaczymy, Kościelisko jest wyraźnie lepsze w klasyku, z kolei Chochołowianie, gdzie sporo dzieci trenuje biathlon preferuje styl dowolny. Zapowiada się pasjonujaca walka o pierwsze miejsce w tej rywalizacji, a przypomnijmy, że jest o co walczyć:

klasyfikacja Briko Maplus czyli drużynówka sponsorowana przez firmę Aiconsport jest premiowana w następujący sposób:

Kategoria Szkoły Podstawowe:

za Ranking końcowy Ligi

Pierwsze miejsce: 1500,00 PLN (kupon na smary)

Drugie miejsce: 1000,00 PLN (kupon na smary)

Trzecie miejsce: 500,00 PLN (kupon na smary)

+ każde zawody kupon na smary 50,00 PLN za I miejsce

 

Kategoria Szkół Gimnazjalnych

za Ranking końcowy Ligi

Pierwsze miejsce: 2000,00 PLN (kupon na smary)

Drugie miejsce: 1200,00 PLN (kupon na smary)

Trzecie miejsce: 800,00 PLN (kupon na smary)

+ każde zawody kupon na smary 50,00 PLN za I miejsce

 

RANKING BRIKO MAPLUSA 1/2015

 

Prezentujemy także GALERIĘ FOTO z wczorajszych zawodów autorstwa Dariusza Kołtko z UKS Hańczowa, redakcja niestety nie stanęła wczoraj na wysokości zadania i nie robiła zdjęć. Fotoreporter wprawdzie na trasy dotarł, jednak bez aparatu...

 

Przypomnę jeszcze, że organizatorami wczorajszej Ligi byli:

Małopolski SZS oraz MOSiR Zakopane.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl