Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Trzy dni z Biegiem Jaćwingów - już od piątku! [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-28

Od piątku 30 stycznia do niedzieli 1 lutego potrwa XXVII Bieg Jaćwingów. Najstarsza impreza narciarstwa biegowego w północno - wchodniej Polsce i jeden z najbardziej znanych biegów w naszym kraju. Do jutra możecie się jeszcze zapisać na jeden ze startów w Gołdapi.

 

Najstarszy bieg narciarski na Warmii i Mazurach odbędzie się w najbliższy weekend w Gołdapi. Bieg Jaćwingów rozgrywany od 1979 roku to najstarsza zimowa imprezie w Polsce Północno-Wschodniej oraz jeden z najstarszych masowych biegów narciarskich w Polsce.

 

Impreza narciarska, która będzie trwała aż trzy dni rozpocznie się już w piątkowe popołudnie. Na oświetlonych trasach przy Promenadzie Zdrojowej wokół tężni odbędzie się bieg na dochodzenie stylem dowolnym na dystansie 3 km.

 

W sobotę odbędą się biegi stylem klasycznym (od 200 m do 22 km) a w niedzielę stylem dowolnym (od 3 km do 20 km).

 

W XXVII Biegu Jaćwingów każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, że również w tym roku Bieg Jaćwingów będzie eliminacją Pucharu Polski Amatorów.

 

Start i meta znajdować się będą tradycyjnie na polanie przy ulicy Świerkowej, a trasy przebiegać będą w Lesie Kumiecie.

 

Zapisy do zawodów wciąż trwają - do czwartku 29 stycznia. Do środwego popołudnia do startu zgłosiło się w sumie 136 osób. Zapisy TUTAJ

 

REGULAMIN XXVII BIEGU JAĆWINGÓW

 

I jeszcze o warunkach śniegowych:

Warunki narciarskie na dzień 28 stycznia bardzo dobre. Trasy narciarskie w Lesie Kumiecie, przy Promenadzie Zdrój oraz na stadionie OSiR przygotowane i dostępne, mamy 8 cm ubitego śniegu.
Warunki pogodowe – środa, 28 stycznia 2015, godz. 09.30:
temperatura powietrza: - 1 st. C
temperatura śniegu: - 1 st. C
wiatru brak, bez opadów, zachmurzenie duże.

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl