Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Magdalena Kozielska wystartuje w Pucharze Świata w Szwecji, JEST SKŁAD na Falun 2015, Motor dołączony w ostatniej chwili

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-02-10

W zawodach Pucharu Świata w Oestersund w Szwecji zobaczymu na starcie szóstkę naszych reprezentantów: Macieja Staręgę, Sebastiana Gazurka, Kornelię Kubińską, Ewelinę Marcisz, Sylwię Jaśkowiec i ...Magdalenę Kozielską.

 

Z OSTATNIEJ CHWILI

Do składu reperzentacji dołączono jeszcze zawodnika AZS AWF Katowice Konrada Motora.

 

Co bardziej niecierpliwi wyrywali już resztki włosów z głowy, ale jest, hurra, znamy skład polskiej reprezentacji w biegach narciarskich na Mistrzostwa Świata Falun 2015, oto co pisze strona pzn.pl:

"Pięć zawodniczek i czterech biegaczy będzie liczyła reprezentacja Polski w biegach narciarskich na Mistrzostwa Świata w Falun. Trenerzy Aleksander Wierietielny oraz Janusz Krężelok zdecydowali, że oprócz mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata – Justyny Kowalczyk na najbliższym czempionacie Polskę będę reprezentowali: Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Kozielska, Maciej Staręga, Maciej Kreczmer, Jan Antolec oraz Sebastian Gazurek."

 

 Poniżej tekst z dzisiajszego poranka:

Zawody w nadchodzący weekend to sprinty stylem klasycznym i biegi dystansowe stylem dowolnym. Biegi w Szwecji to ostateczny sprawdzian kadry przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata narciarstwie klasycznym w Falun.

 

Nadal nie znamy składu polskiej reprezentacji, czy oprócz pewniaków czyli Justyny Kowalczyk, Sylwii Jaśkowiec, Macieja Kreczmera i Macieja Staręgi, zobaczymy w Szwecji na trasach kogoś jeszcze?

Co z Eweliną Marcisz, czy wystartuje Kozielska, czy Kubińska jest w pełni zdrowa, a przedewszystkim co z Motorem, Antolcem i Kliszem, na razie te pytania pozostawiamy bez odpowiedzi. Zawodnicy jadą do Szwecji, ale czy pojawią się w oficjalnym składzie reprezentacji nie wiemy nadal.

 

Dwa dni temu Polski Związek Narciarski ogłosił składy reprezentacji w skokach, biegi jak wiemy są na drugim miejscu, więc pokornie czekamy.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 19

zenek

Opublikowano: 2015-02-10 15:51:07

Patrzac na fis punkty to starega kreczmer i motor ale u nas nie jezdzi sie wg wynikow tylko znajmosci. Tak jak i kozielska

beli.

Opublikowano: 2015-02-10 15:54:48

Jaki klisz i antolec. To u nas fisy nic nie znacza.

tolek

Opublikowano: 2015-02-10 17:05:18

Patrz strona pzn :)))))))))))

Biegacz

Opublikowano: 2015-02-10 17:27:14

Układy Magda ma układy? . Odsunięta z kadry to jest układ . . Połowa biegaczy ubrana przez związek zapewniony sprzęt , pomoc finasowa i mieli okazje sie wykazać . Sprawdzałem wyniki na skipolu . Magda tylko nie konfrontowała sie z Dominika Bielecka . Z reszta dziewczyn z uniwersjady wygrała zdecydowanie . To kto miał jechać ? Ktoś słabszy? Brawo trzymam kciuki Ewelina i Magda walczcie jesteście młode . PZN gratulacje ze Magde przywrociliscie .

Xander

Opublikowano: 2015-02-10 18:03:21

I bardzo dobrze że Magda dostanie szansę. O żadnych układach nie ma mowy skoro dziewczyna jest poza kadrą. Ostatnio pokonywała wszystkie kadrowiczki jak i inne dziewczyny z poza kadry więc jedzie zasłużenie. Tak w ogóle po tym sezonie powinna zostać włączona do kadry A. Skoro są tylko dwie zawodniczki w takiej kadrze to warto Kozielska do tej kadry dołączyć. Widzę że Antolec wybiera się na kolejną wycieczkę. Mogli dać szansę Michałkowi który zlał Janka ostatnio w slavic cup.

tola

Opublikowano: 2015-02-10 22:23:53

Powiedział co wiedział !!! Gościu jesteś żałosny!!!

Czesław

Opublikowano: 2015-02-10 20:49:22

Po co trenują, rywalizują, zbierają fis punkty a finał nie ma nic wspólnego ze sportem. W przyszłym roku biegi się rozsypią, pozostanie grupa z Wieretielnym. Winni prezes, i trenerzy tzw. reprezentacji. Żal włożonego wysiłku młodych, bardzo utalentowanych dziewczyn.

julian

Opublikowano: 2015-02-10 21:12:23

5 zawodniczek i 4 kadry, wliczając kadrę poza kadrą Chciało by się zacytować klasyczne "niezły burdel tutaj macie siostry" Jakoś w innych krajach jest czytelne, kto z kim i dlaczego trenuje Ale gratulacje za to, że Magda jedzie. Mam cichą nadzieję na najlepszą sztafetę od lat.

craft

Opublikowano: 2015-02-10 21:46:30

Jeżeli uważacie, że zwycięstwo na Pucharze Kościeliska i Slavic Cup bo błocie i trawie , gdzie wszyscy zawodnicy startowali na jednych z gorszych nart bo im było po prostu szkoda, a Magda biegła na najlepszych startówkach, to gratuluję. Po za tym jeden bieg był miesiąc temu a drugi dwa! Tu nie można mówić czy ktoś jest gorszy czy słabszy, skoro nie ma bezpośredniej konfrontacji tuż przed główną imprezą. Do Szwecji na PŚ powinna jechać Magda, Marcela Marcisz i Justyna Mordarska. Bo wynikach i ocenie aktualnej formy najlepsza z Nich jedzie do Falun a reszta wraca do domu. Ale przecież PZN jak zwykle musi po swojemu. Co do Justyny Mordarskiej, to nie wiem dlaczego została pominięta w przypuszczeniach Skipolu...

deny

Opublikowano: 2015-02-11 09:29:32

Gazurek Antolec maja starty w glownych imprezach zapewnione przeciez sklady podaje Krezelok to nawet gdy jego zawodnicy zajmuja prawie ostatnie miejsca.. To i tak pojada. Czyli po co sie starac. Trenowac. Skoro wycieczka i tak bedzie. A zeby sobie nie zrobic zle Krezelok mlodych nie dopusci. A Kozielska. To nastepna zagrywka trenera. Oby sie pan nie przeliczyl. A FIS PUNTY U NAS NIC NIE ZNACZA. mozna sprawdzic i porownac

Rychu GKM

Opublikowano: 2015-02-11 09:39:09

Śmieszą mini te wasze płacze nad zawodniczkami/zawodnikami na poziomie 60 miejsca w PŚ . Co za różnica kto pojedzie. Powinni jechać ci zawodnicy którzy mają punkty PŚ + Kreczmer skoro i taj jest w teamie Kowalczyk. I to wszystko. Gazurek , Antolec , Klisz , Motor , wszystko jedno kto będzie 57. To samo wśród pań

craft

Opublikowano: 2015-02-11 13:43:58

RychuGKM, dla niektórych nie jest aż tak ważne miejsce lecz udział. To jest najważniejsza impreza seniorek a i powołanie do składu jest nagroda za ciężką pracę. W tym przypadku za wyrzucenie Magdy z kadry nawet nie powinna być brana pod uwagę, chyba że by biegała na poziomie co najmniej Sylwii.

eli

Opublikowano: 2015-02-11 15:12:46

Krezelok chcial pokazac kto tu rzadzi. Wziol. Kozielska. Zeby pan sie nie naciol

zur555

Opublikowano: 2015-02-11 15:17:01

Mnie najbardziej zastanawia skład Polskich kombinatorów.Jadą Cieślar i Kupczak a więc znów nie wystawiamy drużyny.Dziś podczas relacji z Uniwersjady w narciarstwie Alpejskim komentator Eurosportu( nie wiem kto komentował) dość mocno pojechał o taktyce wyboru reprezentacji na MŚ w Narciarstwie Alpejskim jak i w innych konkurencjach. Gdzie Polscy zawodnicy mają zdobywać doświadczenie jak nie na MŚ?

Oj tam oj tam

Opublikowano: 2015-02-11 15:34:05

Zawodnicy trenujący narciarstwo biegowe w Polsce kończą rywalizacje na poziomie juniora , a to dlatego ponieważ brak jest odpowiednich zawodów w naszym kraju /bieg na igrzyska medal i dyplom dla seniora ha, ha.../ w których licencjonowani zawodnicy mogli by rywalizować miedzy sobą i walczyć o konkretne nagrody chociażby takie jak w kilku biegach organizowanych dla AMATORÓW narciarstwa biegowego w których nagrody mobilizują do rywalizacji nawet po kilku licencjonowanych zawodników . Zawody takie organizowane są w kilku miejscach w Polsce w tym samym czasie, dlatego najlepsi zawodnicy wybierają ten rodzaj rywalizacji czyli startują w amatorskich zawodach . Taka sytuacja powoduje brak bezpośredniej rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami w Polsce. Może warto się zastanowić czy sprzyja to podnoszeniu poziomu sportowego samych zawodników oraz biegów narciarski w Polsce TAK czy NIE ?

skimaniak

Opublikowano: 2015-02-11 20:50:37

Człowieku zobacz ilu startuje na olimpiadzie młodzieży - to całe polskie zaplecze. Żal Piszesz, że zarabiają na biegach masowych, pewnie że tak. Wiesz ile dostaje się za tytuł Mistrza Polski? ZERO!

kibc

Opublikowano: 2015-02-11 23:05:45

Skimaniak a wiesz ile pieniędzy zjada administracja P Z N.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-02-13 21:50:03

do zazenowany : spróbuj jeszcze raz bez inwektyw, sorry ale takiego komenta nie opublikujemy

Zazenowany

Opublikowano: 2015-02-13 22:11:10

Pytanie:dlaczego kozielska a nie M.Marcisz? Nie było między nimi starcia w ostatnim czasie na ani jednych poważnych zawodach. Argumenty dla których wybrano magdę są dość śmieszne. Szczególnie ten dot.zawodów po trawie sprzed 2miesięcy. Powinny obie zostać sprawdzone jak nie wcześniej to chociaż na PS. Można powiedzieć ze obie stać na wiele.ale jak można nagradzać takim wyjazdem dziewczynę która odsunieto? Marcisz zapracowala, a do tego ma poukładane w głowie! I ma fisy. Pokazała dyspozycję, pokazuje na bieżąco.a nie z przedawnieniem jak nasza miss.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl