Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2015: Zaczynamy sprintami klasykiem [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-02-11

21 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w konkurencji biegi narciarskie zaczyna się jutrzejszymi sprintami indywidualnymi stylem klasycznym na trasach Pod Skocznią w Zakopanem. Dystans z jakim zmierzą się jutro zawodniczki i zawodnicy to jeden kilometr.

 

Pierwsza kategoria wiekowa, która wyruszy na trase kwalifikacji to juniorzy A, czyli urodzeni w latach 1995-1996. Po raz pierwszy w sezonie zobaczymy na polskich trasach zawodników kadry młodzieżowej Dominika i Kamila Burych oraz Bartłomieja Ruckiego. Jestem ciekaw jak wypadnie konfontacja kadrowiczów z resztą Polski. Ta kategoria wiekowa (podobnie jak juniorki A) walczy w ramacj OOM o medale Mistrzostw Polski Juniorów. Na starcie zobaczymy 22 zawodników, czyli wszystkich polskich zawodników w tej kategorii.

 

Juniorki A to grupa 14 zawodniczek, niestety żadna z nich nie startowała w Mistrzostwach Świata Juniorów, jak stwierdził dyrektor sportowy PZN Marek Siderek w rozmowie z przeglądem sportowym zdarzają się słabsze roczniki. Mam nadzieję, że dziewczyny udowodnią jutro, że to nie do końca prawda.

 

Juniorzy B, czyli zawodnicy urodzeni w latach 1997-1998 to najliczniejsza grupa tegorocznej Olimpiady Młodzieży, licząca 33 zawodników. Z czwórką naszych EYOF-owych reprezentantów zmierzy się reszta kraju, z jakim rezultatem przekonamy sie jutro i będziemy mogli zobaczyc w jakim miejscu są polskie biegi w porównaniu z Europą.

 

Juniorki B (24 zawodniczki na liście startowej) , to także zapowiadana przez niektórych trenerów konfrontacja kadry EYOF z resztą stawki. Jedno jest pewne, emocji nie zabraknie.

 

Jak rozgrywana jest konkurencja?

Do ćwierćfinałów awansuje pierwsza szestnastka z kwalifikacji, a następnie są rozgrywane ćwierćfinały (po 4 osoby) półfinały i finał.

*

LISTA STARTOWA 12.02.2015

*

Jestem jeszcze winny coś osobom nie mającym kontaktu z polskimi biegami narciarskimi na codzień. Dlaczego nie rozgrywa się ćwierćfinałów w składach 6-cio osobowych i dlaczego nie awansuje pierwsza 30-tka jak w Pucharze Świata. Myślę, że najlepszą odpowiedź dają listy startowe powyżej. Z wyjątkiem kategorii juniorów B nie byłoby potrzeby rozgrywać kwalifikacji. Niestety zawodniczki i zawodnicy startujący jutro w Zakopanem to całe polskie biegi narciarskie, bezpośrednie zaplecze kadry A i Justyny Kowalczyk.

Czy to dużo, czy mało w 40 milionowym kraju oceńcie sami.

 

Zawodnikom życzę połamania nart

 

Kuba Cieślar

Listy startowe dzięki firmie pifsport.pl - oficjalny pomiar czasu zawodów

 

 

Komentarze - 11

Platon

Opublikowano: 2015-02-11 20:17:04

Co z Uks-sami....

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-02-11 20:39:22

Oficjalna informacja do końca tygodnia

Turysta

Opublikowano: 2015-02-11 20:26:00

A na jakich trasach? jak w Zakopenem pod skocznia juz prawie trasy nie ma. ostatnio tam byłem to musze stwierdzić ze infrastruktura dla biegów mocno sie pogorszyła :(

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-02-11 20:38:58

No jak to - kilometr jest!!

dfd

Opublikowano: 2015-02-11 21:10:43

Najlepsze miejsce to Jakuszyce. W Tomaszowie może i jest trasa, ale szybko spłynie, temperatura ma być dodatnia...

ojciec

Opublikowano: 2015-02-11 23:01:56

Panie Kubo -skipol nie wie Pan co się dzije ze sprzętem bigowym dla deci i młodzierzy, który podobno rozdzielono na związki okręgowe. Podobno ,czytałem w innym artykule na onecie , że sprzęt dla zjazdowców zginął w magazynach PZN.

kuba_skipol

Opublikowano: 2015-02-12 07:26:21

Sprzęt leży już drugi miesiąc, czeka na oznaczenie

obserwator

Opublikowano: 2015-02-12 06:23:14

Mistrzostwa Polski na takiej trasie /1km/ to lekceważenie zawodników startujących w tej imprezie, żenada , poziom poniżej krytyki , śmiem twierdzić że nikomu już nie zależy na podniesieniu poziomu biegów narciarskich w naszym kraju

"bez komentarza"

Opublikowano: 2015-02-12 08:14:33

I będzie jeszcze mniej biegaczy ,w Jeleniej Górze urząd miast uznał że Uczniowskie Kluby Narciarskie poradzą sobie same -zlikwidował dotacje ( 5-15 tyś -mało ale umożliwiało o dziwo funkcjonowanie). Teraz zostali tylko rodzice . W klubach coraz częściej trenerzy walczą o zawodników i posiadane pieniądze w myśl ja wiem najlepiej i moi są najlepsi . Rodzice z dziećmi uciekają do innych dyscyplin albo zniechęceni machają wkońcu ręką . Wygląda to w tej chwili jakby każdy stanął przy jednej narcie urwał strzępki i udawał że jest bosem . Cieszmy się ,że w dobie piłkaży nożnych zarobiających krocie ,siatkarzy ,koszykarzy,piłkarzy ręcznych zarabiających 1600 w górę miesiącznie jest grupa która chce dostawać w tyłek na mrozie ,chłodzie, w opadach bez stałych konkretnych stypediów i za medal i dyplom . Nauczmy się wkońcu dzięować za ich pracę - ale czy potrafimy w naszym sporcie zrezygnować z układów? ...............

rodzic

Opublikowano: 2015-02-12 12:34:29

Mogły by być szybciej jakieś wieści z pod skoczni bo rodzice się denerwują w domach

"bez komentarza"

Opublikowano: 2015-02-12 23:50:43

Za ogrom błędów przepraszam - Ludziska nie obrażajmy się na wzajem i nie lejmy jadem. Do jutra :) 13-go w piątek zawsze jest wesoło :)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl