Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Znamy już nazwiska niektórych faworytów 39. Biegu Piastów [AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-02-14

Do biegu głównego w ramach 39. Biegu Piastów, czyli 50 km stylem klasycznym zostało jeszcze kilkanaście dni (sobota, 28 lutego). Ale już dziś możemy śmiało stwierdzić, że dzięki temu, iż nasz polski bieg wszedł do cyklu FIS Marathon Cup, stawka biegaczy staje się mocniejsza.

 

O zwycięstwo będzie walczył Czech Petr Novak, który Bieg Piastów wygrywał już wielokrotnie (m.in. w 2013 roku), a w tym sezonie ma na koncie wygraną w La Transjurassienne klasykiem.

 

Jednym z jego głównych konkurentów będzie jego rodak - Stanislav Rezac. To jeden z najbardziej utytułowanych specjalistów od maratonów narciarskich. Wygywał także Bieg Piastów - w 2009 roku. A na swoim koncie ma także zwycięstwa w: Jizerskiej Padesatce, Koenig Ludwig Lauf, Gatineu Loppet, Marcialondze, Tartu Marathon, Dolomitenlauf i La Transjurassienne! W 2011 roku był także drugi w legendarnym Biegu Wazów.

 

W gronie faworytów jest też m.in. 34-letni Białorusin Aliaksei Ivanou, który ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa we francuskim La Transjurassienne, czy drugie miejsce w Dolomitenlauf.

 

Do Jakuszyc powinien przyjechać także mocny Włoch; Sergio Bonaldi - zwycięzca Dolomitenlauf w 2013 roku, drugi na tegorocznym Koenig Ludwig Lauf oraz drugi dwa lata temu na La Transjurassienne.

 

Na liście startowej znajduje się także Szwajcar Toni Livers. Trzeci przed dwoma laty na La Transjurassienne i Engadin Maraton. A także zwycięzca La Transjurassienne sprzed roku - Francuz Mathias Wibault.

 

Na liście zgłoszonych na bieg na 50 km klasykiem w ramach 39. Biegu Piastów figurują także nazwiska naszych kadrowiczów. Są to m.in. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec i Sebastian Gazurek.

 

Wśród pań z jedynką wystartuje Antonella Confortola - brążowa medalista Igrzysk Olimpijskich w Turynie oraz wicemistrzyni świata w sztafecie z 1999 roku. W ubiegłym roku była druga w cyklu FIS Marathon Cup.

- Mamy także wstępną deklarację startu u nas Amerykanki Holly Brooks, która w tym sezonie zupełnie przerzuciła się na na maratony - mówi Wicekomandor Biegu Piastów, Kinga Jaworek.

O wygraną powinna z nią powalczyć zawodniczka, która wygrywać Bieg Piastów portafi, czyli Czeszka Klara Moravcova.

 

Z Polek zgłoszone są m.in. Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Natalia Grzebisz, Marcela Marcisz.

 

/huc/

 

fot. Marcin Oliva Soto/olivasoto.com

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl