Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2015: Biegi stylem dowolnym, złoty medal dla Dominika Burego, Wojciecha Fojcika, Joanny Rysuli i Agaty Warło [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-02-15

Ostatnia konkurencja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Zakopanem to w biegach narciarskich biegi indywidualne stylem dowolnym. Juniorzy A ('95'96) i juniorzy B ('95'96) biegali na 10, a juniorki A i B na dystansie 5 i 7,5  kilometrów.

 

Drugie indywidualne złoto Mistrzostw Polski juniorów A zdobył w biegu na 10km stylem dowolnym zawodnik MKS Istebna Dominik Bury . Czas zwycięzcy to 26:05 minuty. Medal srebrny i brązowy, identycznie jak w biegu łączonym dla kolejnego zawodnika istebniańskiego MKS-u Kamila Burego i Mateusza Chowaniaka z UKS Regle Kościelisko. Kolejne lokaty to :

4. Klaudiusz Kogut - MUKN Pod Stróżą Miszkowice

5. Kacper Antolec  - LKS Poroniec Poronin

6. Bartłomiej Rucki - NKS Trójwieś Beskidzka

Proszę zwrócić uwagę na róznice czasowe poszczególnych zawodników, pierwsza trójka to czas 26 minut i rozpietość pomiędzy pierwszym, a trzecim to prawie minuta, kolejna trójka to czas 27 minut, ósmy i dziewiąty zawodnik to już czas 28 minut, reszta stawki traci do zwycięzcy już ponad 3 minuty.

WYNIKI JUNIOR A

 

W kategorii juniorów B zwyciężył Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka, z czasem 27:16,4 minuty. Przewaga Wojtka nad resztą stawki wyniosła 29,7 sekundy.

Srebro dla jego klubowego kolegi Mateusza Haratyka, brąz dla Patryka Borkowskiego z UKS Rawa Siedlce.

Kolejne lokaty to Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz, Filip Kroemer z KS Obidowiec Obidowa i Michał Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Konkurencję ukończyło 25 juniorów B.

Dysproporcje czasowe w tej kategorii także są spore, czwarty zawodnik to już niespełna minuta straty, dziewiąty to ponad dwie minuty straty do zwycięzcy. Zawodnik, który został sklasyfikowany na dwunastym miejscu to strata wynosząca ponad trzy minuty, czyli ponad 10% czasu zwycięzcy.

WYNIKI JUNIOR B

 

 W kategorii juniorek A swój drugi złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła zawodniczka UKS Regle Kościelisko Joanna Rysula (na zdjęciu). Medal srebrny ze stratą 2,3 sekundy dla Katarzyny Stokfisz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brąz dla Anny Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Kolejne lokaty dla:

4. Daria Krupa - SSR Sokół Szczyrk (tylko 1,2 sekundy do medalu)

5. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

6. Dorota Kaczmarzyk - NKS Trójwieś Beskidzka

WYNIKI JUNIORKA A

 

Juniorki B ('97'98) rywalizowały na dystansie 7,5 kilometra. Pewnie zwyciężyła z prawie pół minutową przewaga Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Srebro dla Klaudii Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna, a brąz ( to trzeci medal zawodniczki) wywalczyła Justyna Pradziad z LKS Poroniec Poronin.

W tej kategorii jedyna niewielka różnica w czołówce to 1,7 sekundy pomiędzy srebrną i brązową medalistką. Kolejne lokaty dla Emilii Nawary, Róży Łyjak i Pauliny Trzaski.

WYNIKI JUNIORKA B

 

 

Szkoda, że oficjalna strona Polskiego Związku Narciarskiego nadal nie zauważyła zawodów w Zakopanem!

 

/KaCe/

 

Komentarze - 3

kibic nart

Opublikowano: 2015-02-15 13:04:33

P Z N , jeszcze nie zauważył Olimp. Młodziży w bigach narciarskich...

Faust

Opublikowano: 2015-02-15 14:36:51

Gratulacje dla Ruckiego bardzo dobrego występu na oom :)

Ninja

Opublikowano: 2015-02-15 15:23:23

Podejrzewam ze jest mały błąd co do nazwiska Justyny Pradziad no chyba że zmieniła nazwisko na Nawara... Aa tak w ogóle to Justyna wielkie gratulacje!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl