Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie Igrzyska i Gimnazjada w Białce Tatrzańskiej - dzień I [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-03-05

Pierwszy dzień Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich to jutrzejsze biegi stylem klasycznym w Białce Tatrzańskiej. Na starcie stanie ponad 300 najlepszych zawodniczek i zawodników z ponad 70 szkół  z ośmiu województw.

 

Na trasie ON Kotelnica Białczańska jutro biegami stylem klasycznym zostaną otwarte tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w kategoriach szkół. Nazwa oczywiście jest nieoficjalna, w odróżnieniu od MP UKS-ów, gdzie zawodnicy reprezentują kluby, w IMS zawodnicy reprezentują swoje szkoły, więc, co podkreślam, nieoficjalnie, możemy mówić o MP szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegach narciarskich.

Na starcie klasykiem na dystansach od 1 do 3 km stanie ponad 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

W odróżnieniu od zawodów pod egidą PZN w zawodach szkolnych kategorię są równoznaczne z rocznikami urodzenia, o medale walczą oddzielnie wszystkie klasy gimnazjalne, oraz w szkołach podstawowych klasy VI, V oraz IV i młodsi, czyli jutro  poznamy aż dwanaścioro zwycięzców ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady.

Poniżej prezentujemy listy startowe:

LISTA STARTOWA

 

Ważna informacja od organizatorów : biorąc pod uwagę ubiegłoroczne "problemy" z rozstrzygnięciem problemu zawodników idących wcześniej do szkoły, w tym roku dokumentem określającym przynależność zawodnika do określonej grupy startowej jest legitymacja szkolna.

/KaCe/

 

p.s

Mała osobista dygresja. Na odprawie, co wielu może zszokować oczywiście byłem ponieważ uważam to za swój obowiązek. Jeżeli odbywają się zawody Ogólnopolskie i jest w programie odprawa połączona z weryfikacją to moim obowiązkiem było na niej być i BYŁEM. Było także około dziesięciu osób, którym za to dziekuję. Reszta ( czyli jakieś 50 osób) panów trenerów i nauczycieli wystawiła sobie doskonałe świadectwo lekceważąc całkowicie organizatorów, delegata technicznego, sponsorów itd.

Gratuluję panie i panowie zaangażowania w rozwój naszej dyscypliny. Znamienne, jest także to, że najzagorzalsi krytycy systemu, czy też jego braku w biegach narciarskich pokazali swoją absencją jak walczą o dobro i rozwój "swojej" dyscypliny.

 

Kuba Cieślar

 

Komentarze - 2

dbk

Opublikowano: 2015-03-05 22:01:10

P. Jakubie, nic dodać nic ująć do p.s .. brak wyobraźni w/w - z czego będą żyć za kilka lat kiedy skutecznie przetną gałąź na której jeszcze jakoś siedzą, a ostatnie dzieciaki z zamiłowaniem/potencjałem do biegówek przesiądą się na cokolwiek innego. W/w osiągną cel życia - emerytury... a my się tu spalamy. Szanujmy ostatnich szczerze oddanych tej dyscyplinie bo szybko odchodzą. Pozdrawiam autora.

dbk

Opublikowano: 2015-03-05 22:01:55

..to chyba trochę tak jak próba zrozumienia mentalności rosjan przez obywatela zachodniej Europy ;-)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl