Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Julian Gozdowski: Justyna Kowalczyk chce wystąpić w przyszłorocznym Biegu Piastów

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-03-09

- Justyna Kowalczyk, która w niedzielę zwyciężyła w 91. Biegu Wazów w Szwecji, najstarszym maratonie narciarskim na świecie, chce wystąpić w przyszłorocznym Biegu Piastów - powiedział Polskiej Agencji Prasowyj Honorowy komandor BP, Julian Gozdowski.

 

- Nasza mistrzyni wyraziła chęć udziału w przyszłorocznym, 40. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej i obecnie ustalamy szczegóły jej startu - informuje Honorowy Komandor.

 

W Biegu Wazów Kowalczyk rywalizowała z prawie 16 tys. zawodnikami, wśród których znaleźli się mistrzowie olimpijscy i świata, celebryci oraz członkowie rodzin królewskich. Osiągnęła czas 4:41.02 i była najlepsza wśród kobiet. Był to pierwszy polski triumf w tej prestiżowej imprezie.

 

Julian Gozdowski, który był inicjatorem i długoletnim komandorem Biegu Piastów uważa, iż występ Kowalczyk uświetniłby jubileuszowy, dziewięciodniowy festiwal narciarski na Polanie Jakuszyckiej, którego główne zawody odbędą się w dniach 5-6 marca 2016 roku.
- Jestem w stałym kontakcie z trenerem Aleksandrem Wierietielnym, który tak opracuje kalendarz startów i treningów Justyny, by mogła pojawić się na naszej imprezie. Sądzę, że konkrety znane będą za kilka tygodni – podkreślił.

 

- Justyna pobiegłaby na głównym dystansie, który staramy się wydłużyć do 53-54 km i tak zaplanować konfigurację trasy, by rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpiło jak najpóźniej, co byłoby atrakcyjne dla widzów. Myślimy m.in. o trudnym podbiegu na 4-5 km przed metą – mówi komandor biegu Dariusz Serafin.

 

Kowalczyk w międzynarodowym gronie zawodników startowała na Polanie Jakuszyckiej w 2012 i 2014 roku, kiedy w tej części Gór Izerskich odbywały się zawody Pucharu Świata.
- Jubileuszowe biegi będą miały wyjątkowo uroczysty charakter. Zaprosiliśmy na nie m.in. byłego mistrza świata Józefa Łuszczka, który był najlepszy na 15 km w Lahti w 1978 roku oraz Jana Staszela, brązowego medalistę mistrzostw świata w Falun w 1974 roku na 30 km, który wygrał drugi Bieg Piastów – dodaje Gozdowski.

/PAP, huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl