Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czy z nart da się wyżyć? Kto i ile z Polaków zarobił w tym sezonie

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-05-16

Puchar Świata w konkurencjach narciarskich to nie tylko miejsca i punkty do klasyfikacji generalnej, ale także wymierne pieniądze. Pokażemy kto i ile z polskich narciarzy zarobił w tym sezonie na premiach wypłacanych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).

 

Oczywiście zdecydowaną liderką w tym sezonie jest Norweżka Marit Bjoergen, która na trasach zarobiła w tym sezonie 332 650 franków szwajcarskich, co po dzisiejszym średnim kursie daje milion dwieście osiemdziesiąt tysięcy, siedemset dwa złote (kurs średni NBP 1CHF=3,85PLN).

Jak na tym tle wypadają polscy narciarze.

W sezonie 2014/2015 najwięcej z polskich narciarzy zarobił na premiach od FIS Kamil Stoch. Jego konto wzbogaciło się po sezonie ( przeliczamy od razu na złotówki) o 313 775PLN.

Następnym jest także skoczek Piotr Żyła- jego premie to 182490PLN.

Tutaj warto zauważyć różnice pomiędzy skokami narciarskimi, a biegami. W Pucharze Świata w skokach FIS wypłaca premie do trzydziestego miejsca, w biegach premiowana jest tylko pierwsza dziesiątka.

Trzeci w tym rankingu Klemes Murańka wzbogacił się 39 270 PLN.

Justyna Kowalczyk w tym sezonie odpuściła Międzynarodowej Federacji i "wypłaciła" sobie 31 042 PLN.

Zarobki kolejnych zawodników według ich wysokości:

Aleksander Zniszczoł - skoki - 28 682 PLN

Jan Ziobro - skoki - 21 175 PLN

Dawid Kubacki - skoki - 13 475 PLN

Sylwia Jaśkowiec - biegi - 7 700 PLN

Maciej Kot - skoki - 1 700 PLN

Maciej Staręga - biegi - 1 925 PLN

Stefan Hula - skoki - 1 540 PLN

 

W tym sezonie jak widać z powyższego sumy wywalczone na nartach nie powalają na kolana, jednak zawsze jest to jakaś płaca za ciężką wykonywaną 365 dni w roku pracę.

Moim zamiarem nie jest absolutnie zaglądanie komuś do portfela, a pokazanie, że codzienny trud włożony w treningi może zaprocentować w przyszłości wymiernym korzyściami.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl