Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zakończenie Ligi Małopolskiej 2015 w Białce Tatrzańskiej - FOTO GALERIA

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-05-25

W Białce Tatrzańskiej, na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zakończono oficjalnie sezon Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich.

 

O Lidze Małopolskiej pisaliśmy już w tym sezonie wiele razy, ale dla porządku przypomnijmy raz jeszcze:

- ponad 50 szkół podstawowych

- ponad 30 gimnazjów

- 560 sklasyfikowanych w Rankingu posezonowym Ligi

- 8 edycji w tym sezonie

- 3 edycje z ponad 300 osobową frekwencją

- miejsca Ligi to Zakopane (3), Ptaszkowa, Obidowa, Białka Tatrzańska (3)

- największa cykliczna impreza w biegach narciarskich w Polsce, to w największym skrócie Liga Małopolska 2015.

16 par nart z wiązaniam Fischera rozdaliśmy w tym sezonie, RCR Universal, Junior Zero i RCS Skate to sprzęt od firmy Fischer Polska, Briko Maplus ufundowało smary i akcesoria narciarskie za ponad 8 tysięcy złotych, Forza Sport małopolski producent odziezy biegowej to komplet numerów startowych dla Ligi wart paręnaście tysięcy złotych, do tego opaski, koszulki itp. Dlaczego wymieniam te sumy? Po prostu chce pokazać, że grupa zapaleńców może zorganizować coś z niczego !

 

Dzisiaj w Karczmie Kotelnica na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, tytularnego sponsora Ligi podsumowaliśmy miniony sezon.

Dopisali zaproszeni goście na czele z prezesem PZN Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Małopolskiego SZS Waldemarem Gramkiem, oraz honorowym prezesem MSZS Włodzimierzem Nowakiem. Nie zabrakło oczywiście prezesa ON Kotelnica Tomasza Patureja, przybyli także przedstawiciele Fischer Polska, Forza Sport i Panorama Sport. Na zakończeniu pojawił się także  Edward Budny trener Józefa Łuszczka.

Prawie setka zaproszonych młodych narciarzy z nauczycielami i trenerami została nagrodzona medalami, dyplomami i nagrodami. Mam nadzieję, że nikt z nich nie wyjechał zawiedziony. Uhonorowano także po sześć najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody dla Ligi ufundował także Polski Związek Narciarski, który przekazał na zakończenie Ligi kilkadziesiąt nagród.

Galę prowadził szef Ligi Feliks Piwowar, nie zabrakło oczywiście Stanisława Mrowcy, Adama Dudka i szefowej szefa Ligi, czyli Teresy Piwowar.

 

Foto relacja z gali w GALERII FOTO zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Parafrazując klasyka (film J.Machulskiego - Seksmisja) - LIGA RZĄDZI, LIGA RADZI, LIGA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

 

Do zobaczenia w przyszłym sezonie

 

Kuba Cieślar

 

 

 

Komentarze - 5

aaa

Opublikowano: 2015-05-25 17:53:40

Wspaniały pomysł. Ja czekam cierpliwie aż powstanie liga dolnośląska. Tylko się.o tym mówi, na mówieniu się kończy. Nie dziwię się, że dzieci wybierają biatlon. W Narciarstwie Biegowym jest jeden wielki bałagan,a zawodnik jest na ostatnim miejscu.Zresztą było to widać podczas ostatniej Dolnośląskiej Gali. Sportu, zostali zauważeni tylko stali bywalcy, z jednej grupy.Inni nie zostali.Tak dalej to nie będzie miał kto biegać.

Dociekliwy biegacz

Opublikowano: 2015-05-25 20:47:37

Gratuluję organizacji Ligi Małopolskiej w biegach narciarskich, ale oczekuję od redaktora Skipola pisania prawdy.Największą imprezą dla narciarzy biegaczy w tym sezonie były Biegi na Igrzyska, gdzie startowało nawet ponad czterysta uczestników w miejscowości rozgrywania zawodów. To, że kluby z rejonu Zakopanego bojkotują zawody organizowane przez Firmę Akpol i osobiście Kuba jesteś obrażony na tą firmę, nie znaczy, że masz kłamać i wywyższać inną imprezę (też notabene potrzebną dla rozwoju narciarstwa biegowego)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-05-25 21:42:04

osobista wycieczka, hm, ale odpowiem 1. w tym sezonie BNI ani raz nie przekroczyło 300 zawodników, zapraszam do list z wynikami, strona datasport pokazuje do razu ilość zawodników, która dotarła do mety, tutaj link do paru pierwszych rankingów skipol-a http://skipol.pl/tag/ranking%20skipol-a 2. co to znaczy obrażony, mamy inne wizje rozwoju i tyle 3. 400? Halo, kiedy i gdzie bo na pewno nie w tym, ani poprzednim sezonie pozdrawiam, chyba że liczysz dwa dni razem 4. zarzucanie kłamstwa anonimowo, gratuluję, ale rozumiem, że posprawdzasz wyniki i sprostujesz swojego komenta pozdrawiam

do redakcji

Opublikowano: 2015-05-26 21:30:24

panie Kubo łączyć a nie dzielić jeśli nie skipol to kto? kibbbbic

JUREK LEŚNIK

Opublikowano: 2015-05-31 07:44:37

ŁATWO PODPISAĆ SIĘ DOCIEKLIWY BIEGACZ I JUŻ MOŻNA PISAĆ WSZYSTKO, DLA TEGO NIE PISZĘ DO CIEBIE D.BIEGACZU B.N.I JEST DOBRĄ IMPREZĄ DLA TYCH KTÓRZY MAJĄ ŚRODKI NA TO BY WOZIĆ DZIECIAKI PO CAŁYM KRAJU .MAŁOPOLSKA MA TO NA SWOIM TERENIE PROFESIONALNIE ZORGANIZOWANE I NA DOBRYCH TRASACH.TO PO PIERWZSE ,PO DRUGIE KTOŚ UMIEJĘTNIE WPASOWAŁ TERMINY ZAWODÓW B.N.I W TERMINY ROZGRYWANIA SLAVIC CAP-U CO W TYM SEZONIE BYŁO MIĘDZY INNYMI CELEM NASZEGO KLUBU I SIĘ UDAŁO CHOWANIAK I KOZIELSKA WYGRALI I MAJĄ PRAWO STARTU W PUCHARZE ŚWIATA ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK POLITYKA STARTOWA I PROSZE NIE MOWIĆ ŻE KLUBY ZAKOPIANSKIE BOJKOTUJĄ B.N.I.KLUBY ZAKOPIAŃSKIE PO PROSTU NIE MAJĄ CHĘCI WYDAWAĆ KASY NA TO CO MAJĄ U SIEBIE ZAZNACZAM ROBIONE PROESIONALNIE ,NIEDOWIARKÓW ZAPRASZAMY NA ZAWODY.POZDRAWIAM.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl