Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Komentujecie sprawę Polany Jakuszyckiej. Narciarze zgodnie protestują [WASZE OPINIE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-10-01

Wśród komentujących głośny temat boiska piłkarskiego na Polanie Jakuszyckiej nie ma głosu aprobaty dla kontrowersyjnego projektu. Narciarze są jednomyślni – Polana ma zostać w rękach biegaczy.

 

Tekst, w którym Skipol.pl odsłania kulisy kontrowersyjnego projektu Urzędu Marszałkowskiego, stał się w czwartek tematem numer jeden w polskim światku narciarstwa biegowego. Pomysł, by na Polanie Jakuszyckiej połowę cennego miejsca zajęło pełnowymiarowe, oświetlane boisko piłkarskie, turyści i zawodowcy uważają za – lekko mówiąc – chybiony.

 

Sprawę jako pierwsi skomentowali m.in.: profil „Jakuszyce” na Facebooku, komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, a także dwukrotna mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk. Wpis narciarki na Twitterze skomentowało kilkunastu zainteresowanych. I wszyscy chcą tego samego: ustalenia priorytetu dla dyscypliny, która w Izerach rządzi od lat. Oto jak komentowaliście najnowszą wizualizację terenów na Polanie Jakuszyckiej:

 

„Wystarczy skopiować to, co jest w Ramsau, po co wyważać otwarte drzwi. Ten, kto wymyślił boisko piłkarskie, ma pokopane pod kopułą” - pisze pod postem Dariusza Serafina użytkownik Wojtek Jarzabek. Popiera go Edward Dudek zauważając, że „w każdej wsi jest orlik i wszystkie pieniądze samorządy dają na tą cholerną piłkę. Szkoda co mówić. Wstyd.” Bardzo ciekawą opinię wyraziła też Alicja Rolska odnosząc się bezpośrednio do słów odpowiedzialnego za przygotowanie inwestycji Sebastiana Kąckiego: „»Ta wizualizacja nic nie znaczy« - mów Kącki. Tylko pewnie ktoś wziął już pieniądze za takie »nic nie znaczące« obrazki. I przy okazji ośmieszył Dolnośląski Park Innowacji i Nauki pokazując, że za takie inwestycje biorą się ludzie nie mający pojęcia jak wygląda infrastruktura w dobrym ośrodku narciarstwa biegowego.” Nieco bardziej ironicznie do sprawy podszedł Andrzej Szatanik. Jego zdaniem w tym projekcie brakuje jedynie odkrytego basenu pływackiego o wymiarach olimpijskich, po którym zimą dałoby się jeździć na łyżwach.

 

Niezwykle wartościowy post zamieścił bezpośrednio pod naszym tekstem użytkownik "Biegacz Jakuszycki zimowo letni". Stwierdził on, że "Polana Jakuszycka to już znana marka wypracowana przez biegaczy dla biegaczy. Miejsce tętni sportowym życiem cały rok zarówno wyczynowym jak i głównie amatorskim. Zimą to jeden z najlepszych ośrodków narciarstwa biegowego w Europie, choć infrastruktura jaka jest, pochodzi z innej epoki, ale warunki śniegowe posiada wyśmienite. Wykorzystajmy jej walory i wzmocnijmy słabe strony, a nie zamieniajmy jej w kombinat sportów wszelkich. Góry Izerskie mają klimat, jakiego nie posiada żaden stadion i czerpmy z tego pożytek. Panie komandorze - kije połamiemy, a polany nie oddamy!"

 

Środowisko – słusznie bądź nie – za głównego winnego sytuacji uważa polską piłkę nożną, do której jakości można mieć wiele uwag. „Znów kopacze – partacze” - pisze Marcin Świerc. Mariusz Szymański z kolei pod twitterowym postem Justyny Kowalczyk wyraża przekonanie, iż „piłki nożnej już wystarczy w tym kraju.” Tomasz Dominski odwołuje się z kolei do daty publikacji naszego artykułu: „Dzisiaj pierwszy października, a nie kwietnia.”

 

Cały post Justyny Kowalczyk i odpowiedzi jej obserwujących przeczytacie poniżej. My zachęcamy was jednocześnie do dalszej, merytorycznej dyskusji o przyszłości Jakuszyc. Czy jest tam miejsce dla innych dyscyplin sportu?

 

komentarze

 

Redakcja

 

Komentarze - 3

Kałużny Tomasz

Opublikowano: 2015-10-02 07:48:18

Widzę że las też wycięli i podbieg na samolot zrównali :-P projektant chyba brał dopalacze!

Kaja

Opublikowano: 2015-10-02 08:25:12

Tomasz, to projektowała "ekipa ekspertów", którzy pojechali na wycieczkę do Val di Fiemme, Novyego Mesta i Rupholding. Pokusiła się nawet o przeczytanie tony książek i wytycznych- a Ty się czepiasz :)

Amator

Opublikowano: 2015-10-03 07:33:52

MÓWIĘ STANOWCZE NIE DLA STADIONU! POLANA JAKUSZYCKA DLA NARCIARZY!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl