Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TVP z prawami do transmisji PŚ w skokach i biegach na najbliższe 3 lata

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-10-10

Kiedy niemal rok temu Eurosport wykupił wyłączne prawa do transmisji wielu dyscyplin zimowych w tym narciarstwa biegowego i skoków narciarskich, kibice, którzy nie mają dostępu do kanałów Eurosportu i liczą tylko na telewizję publiczną mogli mieć obawy czy w najbliższych latach będą mogli śledzić w telewizji zmagania najlepszych sportowców ze świata skoków czy biegów.

 

Eurosport zapewnił sobie w listopadzie ubiegłego roku możliwość pokazywania na wyłączność m.in. skoków i biegów od sezonu 2016/2017 do sezonu 2020/2021. Telewizja Polska zapowiadała już wtedy, że podejmie działania, aby również ich widzowie mogli oglądać zimą transmisje ze skoczni narciarskich i tras biegowych.

 

Wczoraj TVP poinformowała o nabyciu przez nich sublicencji od Eurosportu na pokazywanie zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich i biegach narciarskich kobiet do sezonu 2017/2018. Na kanale pierwszym Telewizji Polskiej będzie można obejrzeć 33 konkursy Pucharu Świata w skokach włącznie z Turniejem Czterech Skoczni. Już wcześniej TVP miała prawa także do Mistrzostw Świata w lotach, które odbędą się w Tauplitz. TVP 2 pokaże natomiast zmagania biegaczek w Pucharze Świata. Jednak to, które zawody zostaną transmitowane w ogólnodostępnej telewizji zależy w dużej mierze od udziału w nich Justyny Kowalczyk. Pewne jest, że zostanie pokazane otwarcie sezonu w Ruka oraz Tour de Ski.

 

Marek Cielec

 

Komentarze - 2

PS

Opublikowano: 2015-10-14 07:24:23

Warto przy okazji byłoby wspomnieć, że TVP Sport pokaże też biegi Ski Classics: http://sport.tvp.pl/21319117/narciarskie-biegi-ski-classics-w-tvp-sport PS

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-10-14 09:19:23

O, pisaliśmy już o tym w sierpniu : http://skipol.pl/biegi_narciarskie_masowe/artykul/8880-tvp-pokaze-maratony-z-udzialem-justyny-kowalczyk

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl