Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Urząd Marszałkowski organizuje konferencję ws. Polany Jakuszyckiej! Znamy szczegóły

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-11-12

- Po tygodniach oczerniania urzędników nadszedł czas, by pokazać prawdę – zapowiada Dyrektor Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Marcin Przychodny. W piątek o 10:30 opublikowane zostaną wszystkie dokumenty, które mają dowieść, że to Bieg Piastów blokuje budowę ośrodka w Jakuszycach.

 

Kolejne próby negocjacji Urzędu Marszałkowskiego ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów w sprawie rozbudowy ośrodka na Polanie Jakuszyckiej nie przyniosły efektów. Strony wciąż obrzucają się oskarżeniami o winie za zaistniałą sytuację i wskazują mniejsze lub większe na nią dowody. Teraz jednak sytuacja nabiera nowego rozpędu – urzędnicy z Wrocławia wspierani przez Urząd Miasta Szklarska Poręba wytaczają prawdziwe działo: dokumenty, plany, maile i inne materiały, które mają dobitnie pokazać, która ze stron blokuje inwestycję.

 

- Przez wiele tygodni pozwalaliśmy sobie na bezpodstawną krytykę ze wszystkich stron o nasze nieczyste intencje, rzekomą złą wolę i chęć zamienienia Jakuszyc w coś nieprzyjaznego narciarstwu. Milczeliśmy w wierze, że jeśli zachowamy spokój, w końcu do podpisania umowy sprzedaży gruntów dojdzie. Myliliśmy się. Reprezentowane przez Dariusza Serafina stowarzyszenie nie wykazuje żadnej woli doprowadzenia sprawy do finału dodatkowo oczerniając nas za pośrednictwem mediów. Nie możemy pozwolić na to, by opinia publiczna nie poznała prawdy, dlatego postanowiliśmy o upublicznieniu wszystkich dokumentów, które jak dotąd w sprawie powstały. Stanie się jasne, kto zamiast dobra sportu kieruje się dobrem własnym – zapowiedział rozemocjonowany Dyrektor Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Marcin Przychodny.

 

Co zostanie opublikowane? Na pewno treść ostatniej wersji proponowanego przez UM aktu notarialnego, który zaskarżał niedawno na łamach Skipola komandor „Piastów” Dariusz Serafin. Jak twierdził wówczas, dokument jest krzywdzący dla Polany Jakuszyckiej i jego podpisanie grozi m.in. tym, że w przyszłości Bieg Piastów może nie odbyć się w ogóle. Nie tylko ze względu na rzekomą możliwość nieprzyznania stowarzyszeniu terenu pod organizację imprezy, ale też... nieprzyznania powierzchni biurowej i magazynowej. Z aktu notarialnego wynikać ma zupełnie coś innego, o czym więcej w piątek. Oprócz tego UM zwróci uwagę na biuletyn stowarzyszenia z 2014 roku, w którym organizacja chwali się, że nowy ośrodek zawierał będzie infrastrukturę całoroczną. Cytując: „sport to nie tylko narty. (…) W planach jest zbudowanie pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego z boiskiem do piłki nożnej. Nikt nie myśli o organizowaniu na nim wielkich zawodów. Powinien być skromny, ale w pełni funkcjonalny” - publikował Bieg Piastów.

 

Po stronie Urzędu Marszałkowskiego opowiedział się już m.in. burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. Były skoczek narciarski i członek Polskiego Związku Narciarskiego podkreśla, że dla regionu ta szansa jest zapewne jedyną i ostatnią. - Jeśli w Jakuszycach nie powstanie teraz porządna infrastruktura, nie powstanie już chyba nigdy – mówi Skipolowi Graf, który w czwartek pojechał do Wrocławia, by zapoznać się ze szczegółami dokumentacji. Polityk przyznał, że nie ma wątpliwości, iż to Bieg Piastów działa ze szkodą dla polskiego narciarstwa i że „dla prywatnych interesów nie można zablokować Szklarskiej Porębie miejsca co najmniej tak ważnego jak dla Wisły skocznia w Malince”.

 

Konferencja odbędzie się w piątek o godz. 10:30 w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie.

 

Michał Chmielewski

 

Komentarze - 1

andrzej

Opublikowano: 2015-11-12 21:37:16

Zaiste ciekawe, choćby z tego względu, że Pan dyrektor Przychodny jest urzędnikiem Marszałka, a Polanę chce kupić Spółka Akcyjna. To kto ma realizować ta wirtualną inwestycję ? Jakie gwarancje, poza werbalnymi opowieściami, przedłożono Stowarzyszeniu w formie dokumentów ? ŻADNYCH !!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl