Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Inauguracyjne zawody w Jakuszycach przeniesione na styczeń

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-12-13

- Z powodu braku śniegu i niekorzystnych prognoz pogody zmuszeni jesteśmy przełożyć terminy biegów na 3 i 5 km, które miały zostać rozegrane 19 i 20 grudnia w ramach Fischer Cup i Enervit Classic w Jakuszycach. Nowy termin zawodów to 9 stycznia, sobota - czytamy na stronie Stowarzyszenia Bieg Piastów.

 

Oto cała treść komunikatu:

"Śniegu jest za mało, by przygotować trasy. W najbliższych dniach ma być ciepło i deszczowo. Nie chcemy organizować tych zawodów w złych warunkach, grożących zniszczeniem nart i rozczarowaniem zawodników. Tym bardziej, że mamy nadzieję na udział w obu biegach biegaczy początkujących. Krótkie dystanse mają pozwolić im oswoić się z rywalizacją i zachęcić do startu w biegach dłuższych, przede wszystkim w Biegu Piastów.
Oba biegi - na 3 km w ramach Fischer Cup Biegaj z nami i na 5 km Enervit Classic, przekładamy na 9 stycznia. Na ten sam dzień, bo pozostałe weekendy na Polanie Jakuszyckiej są już zaplanowane - terminarz zawodów jest pełny. 9 stycznia najpierw rozegrany zostanie Fischer Cup, a po dwóch godzinach przerwy - Enervit Classic.
Prosimy o zrozumienie dla naszej decyzji, a aurę o łaskawość."

 

Rozmawialiśmy dziś z Komandorem Biegu Piastów Dariuszem Serafinem, który zapewnił, że jak tylko pogoda się poprawi, w znaczeniu przyjdzie mróz i śnieg, to sezon zostanie rozpoczęty jeszcze w grudniu. - Oficjalne rozpoczęcie sezonu narciarskiego to głównie start dyżurów ratownictwa narciarskiego. Zawody przełożyliśmy na 9 stycznia, ale być może trasy otworzymy szybciej. To jednak nie zależy od nas, tylko od pogody - powiedział nam Dariusz Serafin.

 

/huc, hk/

 

fot. Bieg Piastów

 

Komentarze - 1

prezes

Opublikowano: 2015-12-13 19:30:05

A Enervita nie macie w kalendarzu...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl