Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nasza kadra ma nowe stroje startowe. Są kontrowersje

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-12-22

Nowe stroje kadry w biegach narciarskich wzbudziły sporo emocji po zaprezentowaniu ich przez zawodników w Pucharze Świata w Toblach. Niebiesko-granatowe z białymi rękawami, kolorystyka, którą chyba tylko daltoniści mogą uznać za Polską, ewentualnie ci, którzy technologicznie zatrzymali się w latach siedemdziesiątych i mają czarno białe odbiorniki telewizyjne. Temat kontrowersyjny, dlatego też postanowiliśmy wyjaśnić sprawę.

 

Na początek krakowska firma Sport Team, czyli przedstawiciel producenta strojów firmy Craft. Pan Dominik Bisaga z Sport Teamu poinformował nas, że ich firma tylko dostarczyła stroje w tej oryginalnej kolorystyce. Stroje były przygotowane i dostarczone zawodnikom według wytycznych Polskiego Związku Narciarskiego, a firma Sport Team była tylko realizatorem zamówienia.

 

Ponieważ w niektórych internetowych komentarzach sugerowano, że to sprawka sponsora, postanowiliśmy zapytać u źródła, czyli w Grupie Azoty, która jest Strategicznym Partnerem Polskiego Narciarstwa Biegowego. Rzecznik prasowy Grupy Azoty pan Grzegorz Kulik stwierdził, że trudno mu się odnieść do tej sprawy, tym bardziej, że firma nie miała wpływu na kolorystykę strojów biegaczy narciarskich.

 

Czyli kto? Producent nie, sponsor nie, pozostaje tylko Polski Związek Narciarski. Jan Winkiel z działu marketingu i promocji PZN wyjaśnił problem. Takie a nie inne stroje zaproponował PZN chcąc zaznaczyć w ten sposób współpracę z nowym partnerem, czyli Grupą Azoty, która, dalej według słów pana Jana Winkiela, będzie Strategicznym Partnerem Polskich Biegów Narciarskich do 2018 roku.

 

Czy niebiesko-granatowo-białe stroje są, czy nie są wpisane w nasze barwy narodowe pozostawiam ocenie czytelników, jednak jedno jest pewne - w stosunku do naszych biegaczy narciarskich określenie biało-czerwoni będzie zupełnie nieadekwatne.

 

Kuba Cieślar

wizualizacja strojów: PZN

 

Komentarze - 7

Xyz

Opublikowano: 2015-12-22 10:39:43

To niech skipol zrobi stroje w barwach polski dla naszych biegaczy jak wam to tak przeszkadza.

redakcja

Opublikowano: 2015-12-22 10:46:25

Skipol akurat też ma niebieskie. Biało czerwone możemy zrobić dlaczego nie, jeżeli tylko PZN się zgodzi to mogą być za tydzień :)

Zawodniczka

Opublikowano: 2015-12-22 13:05:00

beznadziejne te stroje. Nasi kadrowicze beda wyglądali jak Smerfy zamiast jak reprezentanci polski.

Kibic

Opublikowano: 2015-12-22 16:50:50

Chyba Maciek Staręga biegał już w tym stroju w Toblach. W mojej opinii strój jest fajny. Najważniejsze, żeby pomógł osiągać dobre wyniki:)

abc

Opublikowano: 2015-12-22 20:16:26

czy redakcja ulubionego skipola orientuje się czy będzie zakończenie biegu na igrzyska?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-12-22 20:47:37

Ależ oczywiście, oficjalne pismo od firmy Ak-pol organizatora Biegu Na Igrzyska: - Centrum Promocji AK-Pol – organizator Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska i Pucharu Grupy AZOTY, po konsultacji z Polskim Związkiem Narciarskim oraz naszym tytularnym partnerem podjęło decyzję o odwołaniu spotkania podsumowującego sezon 2015. Jednocześnie informujemy, że konferencja podsumowująca sezon 2016 odbędzie się tuż po zakończeniu Pucharu Grupy AZOTY i naszego nowego projektu – Lig Regionalnych Grupy AZOTY. Przewidywany termin to pierwsza połowa kwietnia 2016. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników za sezon 2015 wraz z imiennymi listami gratulacyjnymi zostaną przekazane klubom najpóźniej 21 grudnia. W związku z tym mamy do Was gorącą prośbę o wręczenie nagród w naszym imieniu wspaniałym młodym biegaczkom i biegaczom.... podpisano: Dyrektor NPRBN Bieg na Igrzyska Pucharu Grupy AZOTY Arkadiusz Pilarz

Xander

Opublikowano: 2015-12-23 14:02:44

Niezbyt podobają mi się te stroje. Poprzednie były dużo lepsze. Teraz będzie ciężej wypatrzyć Polaków na trasie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl