Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W tym sezonie ruszają Ligi Regionalne Grupy Azoty

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-12-26

Ligi Regionalne Grupy Azoty to nowy projekt w polskich młodzieżowych biegach narciarskich przygotowany przez Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska i partnera tytularnego Grupę AZOTY koordynowany przez Polski Związek Narciarski.

 

Jest skierowany do najmłodszych adeptów narciarstwa biegowego, dla których został przygotowany cykl 25 jednodniowych zawodów podzielonych na pięć Lig Regionalnych;

Śląsko-Beskidzką,

Małopolską Ligę SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska Ligę Regionalną Grupy AZOTY,

Karkonoską,

Podkarpacko-Lubelską i

Mazowiecko-Północną.

W każdej z Lig, w sezonie 2016, zostanie rozegranych pięć edycji zawodów. Wystartują w nich przede wszystkim juniorki i juniorzy E, dla których będą to główne starty w sezonie. Najlepsi z najmłodszej grupy wiekowej zakwalifikują się do finałowych zawodów Pucharu Grupy AZOTY – cyklu prowadzonego do sześciu lat przez Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska. Obok juniorek i juniorek E w Ligach Regionalnych mogą startować także juniorzy D i C. Nad organizacją zawodów czuwać będzie pięciu koordynatorów regionalnych.

Tyle informacji prasowej organizatora Lig Regionalnych Grupy Azoty firmy Ak-pol.

 

Nas bardzo cieszy ta inicjatywa, tym bardziej, że od lat jak mantrę powtarzaliśmy - chcemy lig regionalnych, upatrując w takim działaniu rozwój polskich biegów narciarskich i popularyzację naszej dyscypliny w nowych miejscach. Trzymamy kciuki za LIGI, będziemy na bieżąco informować o wszystkich terminach, zmianach, będziemy publikować relacje z zawodów, wyniki oraz obszerne foto galerie dokładnie w taki sam sposób jak dotychczas pisaliśmy o Lidze Małopolskiej SZS.

 

 Czekając na pierwsze zawody

       Kuba Cieślar

 ps. szczegółowy kalendarz LIG znajdziecie w naszym kalendarzu TUTAJ, dla ułatwienia można jeszcze kliknąć w zakładkę Biegi Narciarskie PZN

Komentarze - 8

Amator

Opublikowano: 2015-12-23 16:37:33

Jeden termin w karkonoskiej lidze to chyba pomyłka start 3.03 2016, wtedy odbywają się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Białce Tatrzańskiej. Prosimy o korektę, najlepsze dzieci jadą wtedy na zawody tak ważne dla nich. Kiedy regulamin lig regionalnych...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-12-23 17:19:11

Czyli ktoś z Karkonoszy nie zna kalendarza, terminy lig regionalnych były proponowane przez regionalnych koordynatorów. Przekazalismy sprawe firmie Ak-pol organizatorowi LIG.

Kibic

Opublikowano: 2015-12-27 08:08:29

Proszę o regulamin lig regionalnych grupy Azoty..

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-12-27 09:12:59

Będzie w najbliższym czasie. Wiadomo, że kategorie będą takie same jak w BNI, czyli junior/ka C,D i E i łączny ranking .

aaa

Opublikowano: 2015-12-29 13:44:45

Dziś obiecano regulamin lig regionalnych..

redakcja

Opublikowano: 2015-12-29 14:28:05

Też czekamy

fghhbhjj

Opublikowano: 2015-12-29 21:45:28

W piśmie go klubów Akpol zapewniał że do dziś będzie regulamin lig .Znów niedotrzymał słowa..

redakcja

Opublikowano: 2015-12-30 07:59:27

Info od organizatorów Lig Regionalnych Grupy Azoty: Regulamin Lig ukaże się 5 stycznia.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl