Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Panorama biegów narciarskich nr 2. sezon 2015/2016, Puchar Gryfa w Tomaszowie Lubelskim, Slavic Cup na Słowacji

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-01-08

Druga Panorama Biegów Narciarskich w tym sezonie i niestety nadal nie mamy dobrych informacji. Brak śniegu przesuwa kolejne terminy zawodów zarówno w biegach otwartych jak też w biegach PRO. Jest jednak jeden bieg w Polsce w ten weekend. Na Słowacji z kolei polski Slavic Cup, przeniesiony z Zakopanego.

 

* W najbliższą niedzielę 10 stycznia w Tomaszowie Lubelskim zostanie rozegrany IX Puchar Gryfa, bieg główny to 10 kilometrów stylem klasycznym. W ramach Biegu także kategorie dla najmłodszych, startować mogą zawodnicy aż do kategorii  junior/ka F (2006,2007).  Tomaszów to na razie jedyne miejsce w Polsce gdzie odbywają się zawody na nartach. Regulamin biegu możecie znaleźć TUTAJ, a jeżeli chcecie zobaczyć czy jest tam snieg to zajrzyjcie do GALERII FOTO  z rozegranego wczoraj Biegu Trzech Króli.

 

* Na następny weekend zaplanowano  Fischer My Style Bieg Dla Kobiet w Jakuszycach. Bieg odbędzie się 16 stycznia na trasach Polany Jakuszyckiej, szczegóły TUTAJ.

 

* Puchar Kościeliska informuje o kolejnej zmianie terminu, bieg zaplanowano na 17 stycznia, jeżeli warunki śniegowe nie ulegną zmianie zawody zostaną przeprowadzone na trasie ośrodka biathlonowego Kiry w Kościelisku. Będziemy Was informować na bieżąco jak wygląda tam sytuacja z trasami narciarskimi. TUTAJ informacja ze strony organizatora.

 

* Slavic Cup Puchar Kontynentalny zaplanowany na 9 i 10 stycznia, jak wiemy przeniesiono na Słowację do Szczyrbskiego Plesa. TUTAJ info z oficjalnej strony FIS. Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, które miały być rozegrane w Zakopanem w tym samym terminie, w chwili obecnej zostały odwołane. W przypadku ogłoszenia nowego terminu niezwłocznie o tym poinformujemy.

 

Tyle planów w Polsce na najbliższy tydzień w  biegach narciarskich.

 

Jest jeszcze Jizerska 50-tka, która odbędzie w terminie 8-10 stycznia. Bieg cyklu Visma Ski Classics zostanie rozegrany w inny niż dotychczas sposób. W jaki, o tym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 Więcej informacji na temat biegów narciarskich w Polsce, regulaminy, zapisy itd znajdziecie na profilu

Panorama Biegów Narciarskich na facebooku TUTAJ.

KaCe

 

ps Jeżeli macie jakieś propozycje do kalendarza imprez, zapraszamy do kontaktu na redakcja@skipol.pl lub skipol@skipol.pl.

 

Komentarze - 2

amator

Opublikowano: 2016-01-07 12:21:17

Co z regulaminem lig regionalnych

redakcja

Opublikowano: 2016-01-07 17:10:45

Jest

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl