Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska SZS, Regionalna Liga Grupy Azoty w nowym ośrodku biegowym w Ptaszkowej [WYNIKI+FOTO 2]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-01-20

Ptaszkowa to niewielka miejscowość w gminie Grybów koło Nowego Sącza. Właśnie tam kilka lat temu grupa pasjonatów wymyśliła sobie ośrodek biegów narciarskich z sztucznie naśnieżaną i oświetloną trasą, z hotelem, zapleczem serwisowym itp ułatwieniami dla narciarzy biegowych.Ośrodek jest prawie gotowy.

 

Trasy w Ptaszkowej to w chwili obecnej trzecie po Kirach/Kościelisku i Zakopanem trasy biegowe w Małopolsce. Oczywiście malkontenci mogą twierdzić, że 1100 metrowa pętla (jak informowali organizatorzy)  to mało jednak w obecnej sytuacji śniegowej to naprawdę dużo.

Podobnie jak w ubiegłym roku rozegrano w Ptaszkowej zawody Ligi Małopolskiej SZS/ Ligi Regionalnej Grupy Azoty, po ubiegłorocznych sprintach dzisiaj rywalizowano na dystansach stylem klasycznym.

Kategorie gimnazjalne biegały na dystansie 2,5 kilometra, młodsze grupy to trasa z odciętym ostrym podbiegiegiem, co automatycznie skróciło dystans do ok 1400 metrów. Wracając do trasy dla kategorii C i D, podbieg, który zawodniczki i zawodnicy musieli pokonywać dwukrotnie należy do bardzo wymagających, starsi biegający na nartach pamiętają z pewnością słynne ESO na Kubalonce, młodszym podpowiem, że podbieg o nachyleniu ok 45% (tutaj poprawka z komentarza, faktycznie moja wiedza o kątach nachylenia jest zerowa i taka bardziej "domowa", po prostu ostry podbieg i nie o nachyleniu 45%)  to już poważna sprawa. Dali radę.

Najwięcej emocji tradycyjnie wzbudzały biegi najmłodszych, były momenty że nie wiedziałem kto bardziej przeżywa start w Lidze, najmłodsi zawodnicy czy ich rodzice. Jeżeli chodzi o tych ostatnich to byli tacy, którzy przebiegli dystans dłuższy od swoich pociech, jednak ( z nielicznymi wyjatkami) stosowali się do zasad obowiązujących na zawodach.

Na zawodach gościli ludzie odpowiedzialni za ośrodek w Ptaszkowej czyli Wójt Gminy Grybów Piotr Krok oraz Kazimierz Kmak główny pomysłodawca tras narciarskich . Panowie pomagali w dekorowaniu najlepszych wspólnie z trenerem Edwardem Budnym wychowawcą mistrza świata Józefa Łuszczka, olimpijką,obecnie trenerką KS Wierchy Rabka Michaliną Maciuszek (prywatnie mamą Pauliny) oraz miejscowym proboszczem. Jak widać trasy w Ptaszkowej mają poparcie nawet duchowe.

 

GALERIA FOTO Z DEKORACJI

GALERIA FOTO CZĘŚĆ DRUGA

 

WYNIKI MAŁOPOLSKA SZKOLNA LIGA SZS

 

WYNIKI LIGA REGIONALNA GRUPY AZOTY (junior E)

 

Teraz czas na zwycięzców poszczególnych kategorii:

Gimnazjum kl.III

Patrycja Karciarz - Gimn. 1 Czarny Dunajec i Dawid Damian GMS Zakopane

Gimnazjum kl.II

Kamila Gąsienica - G.Kościelikso i Dawid Zieliński z G.Uście Gorlickie

Gimnazjum kl.I

Irena Szkurat GMS Zaklopane i Robert Bugara G.Kościelisko

 

W kategoriach Szkół Podstawowych wygrywali:

KL.VI

Magdalena Michalik z SP 2 Ptaszkowa i Adrian Kiełbasa z SP 1 Ptaszkowa

KL.V

Daria Szkurat z SP3 Zakopane i Szymon Tylka z SP Czarny Dunajec

KL.IV i młodsi

Emilia Szeliga z SP Klikuszowa i Dominik Paniak z ZSPiG 1 Ciche.

 

W klasyfikacji szkół wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem (584 punktów) przed Gimnazjum z Kościeliska (385 pkt) i Uścia Gorlickiego (351). Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się szkoła z Kościeliska (404). Drugie miejsce dla SP w ZSPiG 1 Ciche (383) i gospodarzami SP 1 Ptaszkowa (345).

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

KaCe

 

Komentarze - 2

podbieg o nachyleniu 45%?!

Opublikowano: 2016-01-20 21:24:52

Przecież to ściana!!! Procent nachylenia to tangens kąta! Te dzieci stoczyłyby się w dół... Alpe Cermis na najstromszym odcinku ma 29%.

redakcja

Opublikowano: 2016-01-20 21:31:00

Po prostu nasz wysłannik miał lufę z geometrii, przeliczamy ponownie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl