Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tomaszów Lubelski: Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów biegi stylem dowolnym [WYNIKI + FOTO 2]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-01-30

Po wczorajszych zmaganiach w stylu klasycznym dziś w Tomaszowie Lubelskim narciarska młodzież rywalizowała na trasach techniką dowolną. Część młodych adeptów narciarstwa biegowego ponownie sięgnęła po medale, a część poczuła gorzki smak porażki. Kto okazał się najlepszy w sobotnich zmaganiach? Pełne wyniki poniżej.

 

Wbrew lekkim obawom trasa w Tomaszowie Lubelskim wytrzymała kilkuset biegaczy narciarskich walczących o medale Mistrzostw Polski na trasie Siwej Doliny. Dzisiaj rywalizowano na dłuższych dystansach, juniorzy i juniorki C biegali na 5400 metrów, juniorki i juniorzy E na 3400 metrów a najmłodsi mieli do pokonania 1700 metrów. Dla pewnej grupy zawodników szczególnie w młodszych kategoriach były to najdłuższe dystanse jakie przebiegli w życiu. Trasa także nie ułatwiała zadanie, śnieg tzw. kasza nie pomagał na podbiegach, z kolei na zjazdach było trochę niebezpiecznie, kto nie pługował na początku miał spore problemy ze zmieszczeniem się w zakręt. Nie obeszło się oczywiście bez wywrotek, jednak wszyscy szczęśliwie dotarli do mety.

Jutro w Tomaszowie Lubelskim ostatni dzień rywalizacji, czyli sztafety MIX w kategoriach gimnazjalnych (2000,2001,2002) i podstawowych (2003 i młodsi).

 

Jeszcze słowo o podsumowaniu i dekoracjach biegów indywidualnych w Tomaszowskim Domu Kultury. Był burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, był show, była kapela punkowa, występowały trzy grupy taneczne, oczywiście same dekoracje i losowanie nagród. Wszystko to w sali widowiskowej z odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem. Najlepiej podsumował imprezę przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga - pokażcie mi drugie takie miejsce w Polsce, gdzie jest taki klimat do nart, gdzie są tacy ludzie, którzy potrafią w tak trudnych warunkach zrobić tak dobrą imprezę. Samo zakończenie to już po prostu inny świat - Trudno nie zgodzić się z Grzegorzem, organizatorzy przeszli samych siebie.

Nowością, która w końcu znalazła sobie miejsce w naszym polskim światku biegów narciarskich jest sposób w jaki zawodnicy prezentują się na podiach, ciekawych zapraszam do obejrzenia  zdjęć z Tomaszowskiego Domu Kultury. Na razie prezentujemy pierwszą część zdjęć z dzisiejszych zawodów TUTAJ

CZĘŚC DRUGA GALERII FOTO, w tym zdjęcia z dekoracji i show z Tomaszowskiego Domu Kultury

Nagrody dla najlepszych oraz nagrody do losowania ufundowali: Polski Związek Narciarski, Fischer Polska i skipol.pl.

 

Junior C (2000, 2001), dystans 5000 metrów, technika dowolna

WYNIKI KATEGORII JUNIOR C 

W dzisiejszych zmaganiach wszystko wróciło do normy - na czele stawki znalazł się reprezentant KS Jedność Nowy Sącz, Dawid Damian, który osiągnął czas 13:13,6 i o 20 sekund wyprzedził Jakuba Plintę, wczorajszego zdobywcę 3. miejsca. W sobotę brąz przypadł ostatecznie piątkowemu triumfatorowi i pogromcy Damiana, Alanowi Ciborowskiemu z KS SPEED Jasło.

 

Juniorka C (2000, 2001), dystans 5000 metrów, technika dowolna

WYNIKI KATEGORII JUNIORKI C

U panów w kategorii juniorów bez niespodzianki, za to u pań przeciwnie - faworytka gospodarzy, Monika Skinder, nie zdołała powtórzyć wczorajszego triumfu i musiała uznać wyższość Izabeli Marcisz i Elizy Ruckiej. Zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne wygrała z przewagą 3 sekund. Skinder straciła szansę na złoto, przybiegając na metę 4.8 sekundy po triumfatorce.  

 

Junior D (2002, 2003), dystans 3600 metrów, technika dowolna

WYNIKI KATEGORII JUNIOR D

Podobnie jak wczoraj, najlepszy wśród chłopców urodzonych w latach 2002-2003 był Robert Bugara, który dystans 3600 metrów pokonał w niecałe 9,5 minuty. Żaden z wczorajszych zdobywców srebrnego i brązowego medalu nie zdołał znaleźć się dziś na podium. Drugie miejsce przypadło Janowi Gunce z KS "Chochołów", który przybiegł na metę prawie 18 sekund za Bugarą. Brąz wywalczył Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra. Na starcie pojawiło się łącznie 42 zawodników. 

 

Juniorka D (2002, 2003), dystans 3600 metrów, technika dowolna

PEŁNE WYNIKI KATEGORII JUNIORKI D

Dwa medale w kategorii juniorek D trafiły dziś w ręce reprezentantek NKS Trójwieś Beskidzka, jednak tym razem Karolinie Kohutovej udało się wywalczyć złoty medal, pokonując rywalkę z WKS Zakopane, Irenę Szkurat, o ponad 5 sekund. Drugi brąz w ten weekend wywalczyła klubowa koleżanka Kohutovej, Ewa Gazur, której do walki o pierwsze miejsce zabrakło 11.7 sekundy. Wczorajsza triumfatorka, Anna Berezecka z miejscowego, lubelskiego klubu, przybiegła na metę jako piąta.

  

Junior E (2004 i młodsi), 1700 metrów technika dowolna

PEŁNE WYNIKI KATEGORII JUNIOR E

Do zwycięstwa na 1700 metrów techniką klasyczną triumf w stylu dowolnym dołożył reprezentant z Karkonoszy, Jan Reizer. Dorobek medalowy KS "Chochołów" powiększył też Szymon Tylka, który na metę przybiegł jako drugi, ze stratą 4.5 sekundy. Do UKS Rawy Siedlce za sprawą Michała Oknińskiego powędrował krążek w kolorze brązowym. Smakiem medalu musiał za to obejść się wczorajszy srebny medalista, Radosław Dybka z KS SPEED Jasło. Może mówić o dużym pechu, bowiem do trzeciego miejsca zabrakła mu jedynie... 0.1 sekundy.

 

Juniorki E (2004 i młodsze), 1700 metrów technika dowolna 

PEŁNE WYNIKI KATEGORII JUNIOREK E

Ponownie szans rywalkom nie dała Daria Szkurat z WKS Zakopane. Wprzedziła Oliwię Nowak z KS Jedność Nowy Sącz, która zdobyla dziś drugi medal dla swojego zespołu. Trzecia lokata i brąz w stawce 30 startujących zawodniczek przypadły wczorajszej zdobywczyni srebrnego krążka, Zuzannie Fujak. 

 

Wszystkim dzisiejszym i wczorajszym zdobywcom medali serdeczne gratulacje składa cała ekipa Skipola!

 

KaEn

 

Komentarze - 11

kibic

Opublikowano: 2016-01-30 11:55:57

kiedy reszta wyników?

KaEn

Opublikowano: 2016-01-30 15:04:49

Czekamy na maila z wynikami Kategorii E Juniorek, jak będzie, to od razu pojawią się na stronie ;)

Amator

Opublikowano: 2016-01-30 14:23:51

Proszę o punktację klubową i zdjęcia z dnia dzisiejszego a także dekoracji

Kibic2

Opublikowano: 2016-01-30 14:25:02

A wyniki Juniorka E

Niecierpliwy

Opublikowano: 2016-01-30 15:01:56

Kuba śpisz? Gdzie wyniki juniorek E?

pol

Opublikowano: 2016-01-30 15:27:10

kiedy wyniki juniorki E

Data

Opublikowano: 2016-01-30 15:40:36

Kiedy będą zdjęcia i druzynówka

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-30 17:09:20

Wyniki juniorek E są, zdjęcia częśc pierwsza też

nowy

Opublikowano: 2016-01-30 18:46:24

szkoda ze w juniorkach D nie wygrala polka

~~~~~

Opublikowano: 2016-01-30 22:51:10

Rewelacyjne zawody, niepowtarzalna atmosfera i gościnność, doskonałe przygotowanie tras, niespotykane zaangażowanie organizatorów, niezwykle profesjonalna ceremonia dekoracji, generalnie wszystko na najwyższym poziomie i dopięte na ostatni guzik – jak zawsze w Tomaszowie. Dlatego tak chętnie tu wracamy. Czuję się w moralnym obowiązku poinformować jednak o incydencie jaki miał miejsce dzisiaj na trasie. Otóż zostaliśmy bardzo wulgarnie zelżeni przez Panią (ponoć działaczkę klubu, czyli organizatorkę - w pewnym sensie, nie znam nazwiska, na zdjęciach widoczną w pomarańczowej kurtce i białej czapeczce) za rzekome niszczenie trasy. Pani owa, prawdopodobnie otrzymała instrukcję aby pilnować nie wchodzenia na trasy i za bardzo się przejęła rolą, albo nie wytłumaczono jej o co chodzi, albo tego po prostu nie zrozumiała. Tak czy inaczej, pomijając już fakt czy miała rację czy nie, żadna sytuacja nie usprawiedliwia takiego zachowania. Używanie takiego języka (od którego dorosłym więdną uszy) jest niedopuszczalne przy dzieciach, tym bardziej na imprezach dla nich organizowanych. W celu uniknięcia następnej fali wulgaryzmów nie wdawaliśmy się w dyskusje i oddaliliśmy się pośpiesznie, ale pokrzykiwania dochodziły nas jeszcze z kilkudziesięciu metrów. Dodam jeszcze, że Mama jednego z zawodników, która przyjechała na zawody wraz z Babcią były zbulwersowane takim zachowaniem. A trener 'senior' (75 lat) był zszokowany jak został potraktowany, a przecież w swojej karierze zaliczył już niemało zawodów różnej rangi. Takie skandaliczne zachowanie jest kompletnie nieakceptowalne, poza tym niszczy dobry wizerunek klubu i tak doskonałych zawodów. Panie Waldku, prosimy więcej nie wystawiać tej Pani na trasę. Przy okazji, dziękujemy za wspaniale zorganizowaną imprezę. zezwana ekipa z MKS Karkonosze

Amator

Opublikowano: 2016-01-31 10:18:53

Czy można podawać wyniki sztafetowe..

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl