Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów: Niedzielne sztafety w Tomaszowie Lubelskim [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-01-31

Były biegi indywidualne w stylu klasycznym i dowolnym, a w niedzielę przyszedł czas, by następcy Justyny Kowalczyk i Macieja Staręgi poczuli, jak to jest, gdy odpowiada się za wspólny wynik. Dlatego też dziś przystąpili do zmagań w sztafetach.

 

Ostatni dzień Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów to biegi sztafetowe dziewczat i chłopców. Dla zawodników trzeci dzień startów pod rząd, dla organizatorów, trenerów i wszystkich związanych z zawodami najtrudniejszy dzień zawodów. Padający przez całą noc deszcz budził sporo wątpliwości. Większość obawiała się czy po przyjeździe do Siwej Doliny zastaną jeszcze śnieg. Na szczęście był, zawody zgodnie z planem ruszyły o 10.00. Pogoda jak nigdy postanowiła dzisiaj zaszaleć i w ciągu dwóch godzin rywalizacji najpierw lał deszcz, potem postraszył grad, nadzieję wzbudził padający dużymi płatami śnieg. Akurat na ten ostatni opad nikt nie narzekał, na wielu twarzach zgromadzonych wokół trasy zobaczyłem uśmiech. Potem na krótko zagościło na Siwej Dolinie słoneczko (przewidziała to w czasie deszczu Izabela Marcisz - wróżka czy co?). Koniec zawodów był znowu troszkę pochmurny. Jednak pogoda nie zepsuła niesamowitych emocji na trasie i wokół niej. Nie od dziś wiadomo, że sztafety to konkurencja, któa wzbudza, szalone wręcz emocje. Trenerzy, których słychać z odległości kilometra, szaleni rodzice biegający czasami więcej niż ich pociechy, koleżanki i koledzy akurat biegnących itd itp.  Wyniki publikowaliśmy na bieżąco, dlatego omawianie ich po raz drugi mija sie z celem, jednak o paru ciekawostkach wspomnieć należy. W kategorii SP (junior D) sztafety zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wygrał klub UKS Hubal Białystok. Z ośmiorga zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli dzisiaj złota, aż siedem chodzi do jednej klasy SP 32 w Białymstoku. Wyobrażacie sobie siedmiu złotych medalistów z jednej klasy, piękne prawda? Trener Adam Roszkowski był bardzo zadowolony z wyniku swoich podopiecznych - mamy dzisiaj pierwsze złoto w sztafetach dla Hubala - na stwierdzenie, że nie jedno, a dwa,skomentował - fakt dwa złota, jeszcze to do mnie nie dotarło.

Atmosferę zawodów chociaż w części spróbujemy pokazać Wam na zdjęciach,  parujący ekspresowo śnieg większosć z nich "przerobił" na artystyczne. Dzisiaj niestety pogoda wygrała z technologią, coś jednak będzie widać.

 

Dla porządku przypomnimy, że klasyfikację klubową wygrali gospodarze czyli MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i MKS Karkonosze.

Nagrody dla zwycięzców w starszej kategorii ufundował Fischer Polska ( przy współudziale skipol-a), te podłużne czarne przedmioty, które dociekliwi zobaczą na zdjęciach to tzw. tuby na kije narciarskie.

Koniec MP Młodzików i UKS-ów 2016 w Tomaszowie Lubelskim, do zobaczenia w przyszłym roku.

Jeszcze ostatni komentarz dotyczący organizacji zawodów, były to jedyne znane mi dotychczas zawody na których organizatorzy czekali z dekoracjami na zawodników ! 

 

GALERIA FOTO 

 

KaCe

 

WYNIKI:

Kategoria junior C (2000-2002), 4x3 killometry

PEŁNE WYNIKI SZTAFET JUNIOR C

W kategorii Junior C na starcie pojawiło się 8 zespołów, a ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci MKS Karkonosze, którzy w składzie Patryk Piwowarski, Michał Boreczek, Dawid Woźniak i Maciej Zdziechowski zdobyli złoty medal z wynikiem 33:15. Drugie miejsce przypadło drużynie z LKS Klimczok Bystra (Jakub Plinta, Karol Kubańda, Artur Bożek, Piotr Kudzia), a brąz wywalczyli członkowie UKS Rawy Siedlce (Mateusz Posiadała, Piotr Sobiczewski, Mateusz Piwko i Karol Filipek).

 

Kategoria Juniorki C (2000-2002), dystans 4x3 kilometry

PEŁNE WYNIKI SZTAFET KATEGORII JUNIORKI C

W kategorii juniorek C walczyło aż 10 sztafet, a stawkę zdystansowały zawodniczki  z I drużyny MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Sabina Lizis, Zuzanna Konik, Luiza Motyka i Izabela Marcisz uzyskały rezultat 39.34. Drugie miejsce przypadło w udziale biegaczkom z pierwszego zespołu miejscowego MULKS GRUPY Oscar z Tomaszowa Lubelskiego (Anna Berezecka, Monika Skinder, Katarzyna Sendecka, Magdalena Kuśmierz). Tym samym Monika Skinder zdobyła komplet medali w każdym kolorze - złoto w technice klasycznej, brąz w dowolnej i srebro w sztafetach. Trzecie miejsce to dziewczęta z NKS Trójwieś Beskidzka - Kamila Gruszka, Laura Legierska, Ewa Gazur i Karolina Kohutova ( na zdjęciu).   

 

Kategoria Junior D (szkoły podstawowe, roczniki 2003 i młodsi), dystans 4x1,5 kilometra

PEŁNE WYNIKI SZTAFET KATEGORII JUNIOR D

W kategorii junior D można mówić o geograficznej niespodziance - na czele stawki znaleźli się zawodnicy z północno-wschodniej Polski, czyli UKS Hubal Białystok. Michał Mantiuk, Emanuel Sosnowski, Jonas Bakun i Paweł Żynel. Na podium wyprzedzili biegaczy z południowego-zachodu - Jan Reizer, Oscar Finowski, Konrad Badacz i Denis Gawlik z MKS Karkonosze wywalczyli srebro, a Janek zdobył kolejny krążek do kolekcji. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Podkarpacia - MUKS Podkarpacie Jedlicze w składzie Tymoteusz Och, Szymon Rygiel, Karol Maciejewski i Michał Janocha. 

 

Kategoria juniorki D (roczniki 2003 i młodsze), dystans 4x1,5 kilometra

PEŁNE WYNIKI SZTAFET JUNIOREK D

Dziewczęta z zespołu UKS Hubal Białystok poszły w ślady swoich kolegów i również zdobyły złoto. Krążki z najcenniejszego kruszcu zabrały do domu Katarzyna Wilczewska, Gabriela Brak, Kamila Ramotowska i Hanna Popko. Druga lokata powędrowała do zawodniczek z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Aleksandra Harsce, Kinga Zabłocka, Jagoda Chojnacka i Oliwia Buśko). Brązowy medal wywalczyły reprezentantki pierwszego zespołu z miejscowego Tomaszowa Lubelskiego, z urodzoną w 2006 roku Weroniką Juzeluk. Towarzyszyły jej Kamila Harbuz, Wiktoria Lewko i Karina Probola. 

 

KaEn

 

Komentarze - 15

kibic_2

Opublikowano: 2016-01-31 11:39:54

Proszę poprawić literówki w imionach dziewcząt z I i II sztafety. Powinno być: Sabina i Monika (podobnie w karcie wyników)

Amator

Opublikowano: 2016-01-31 13:04:42

Juz po rywalizacji. Teraz cierpliwie czekamy na druzynówkę,zdjęcia ze sztafetowe i dekoracji sztafet...

Mams

Opublikowano: 2016-01-31 20:11:23

Kiedy będzie zapowiedź Ligii karkonoskiej

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-31 21:04:16

Jutro szczegóły

sympatyk

Opublikowano: 2016-01-31 22:03:10

Autor, czy też sprawozdawca ,a może redaktor KeEn pisze w relacji ze zmagań w sztafetach: "Krążki z najcenniejszgo kruszcu zabrały do domu ...;zdobyli złoty medal z wynikiem 33,15 ...itp. sęk w tym, że zapomniał dodać, że medaliści wrócili do domu z wirtualnymi medalami.Po prostu zabrakło "kruszcu", albo wyobrażni,lub szacunku dla zwycięzców.

trenerka

Opublikowano: 2016-01-31 22:35:05

Gratulacje dla wszystkich uczestmikow, a organizatorom naleza sie slowa uznania i zloty medal zaorganizacje. Dziekujemy!!!!

Tsys

Opublikowano: 2016-02-01 00:11:02

Dlaczego dzieci nie dostały medali za sztafety....

zawodnik

Opublikowano: 2016-02-01 08:32:18

Organizatorzy niestety nie wszystko dopięli na ostatni guzik. Brak medali dla zwycięzców sztafet na imprezie rangi Mistrzostw Polski to kpina z zawodników. Regulamin mówi: miejsca1-3 otrzymują medale i dyplomy

obserwator

Opublikowano: 2016-02-01 16:28:35

zgadzam się medali dla najlepszych sztafet zabrakło do pełni udanych zawodów. 9/10 moja ocena. może to da się nadrobić.

kibic

Opublikowano: 2016-02-01 17:46:55

W takim razie musi paść stwierdzenie zgodne ze stanem faktycznym: medale, których zawodnicy nie otrzymali nie powinny być brane pod uwagę w klasyfikacji medalowej.

waldek

Opublikowano: 2016-02-03 05:03:29

Tak przyznajemy się do błędu i do niedopatrzenia. Firma wykonująca medale- odlewy robiła również medale na Bieg Hetmański. Byłem pewien, że w pudełku są medale dla sztafet / dla każdego medalisty/ jak doszło do dekoracji okazało się, że są tam medale za Bieg Hetmański. Domówiłem odpowiednią ilość medali i przekaże trenerom klubowym po wykonaniu. Nie będzie to szybko bo są to odlewy i trzeba chwile poczekać / nie są to krążki z firmy która sprowadza to z Chin, a więc chwila cierpliwości./ Zawodników przepraszam, że poczuli się rozczarowani, ale takie czeskie błędy - niezamierzone czasami się zdarzają ... poprawimy się .... jest to nauczka dla nas ..... dziękuje za kulturalne zwrócenie uwagi poprzez wpis w komentarzach...../ wiele brzydkich słów padło wcześniej, a tym razem odbyło się to normalnie/ nie zawsze trzeba walić z grubej rury do organizatorów zawodów...... jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam Waldemar Kołcun - Komitet Organizacyjny MPM ....

kibic

Opublikowano: 2016-02-03 17:21:05

Panie Waldku, tak naprawde dzieciaki bez problemu poczekaja na te medale. Dziekujemy za super zorganizowane Mistrzostwa, za zaangażowanie i przygotowanie wszystkiego na najwyzszym poziomie. Pomimo tego, ze wielu marudzi, prosze sie tym nie przejmowac. Z Dolnego Slaska zawsze z checia przyjezdzamy do Tomaszowa :)

obserwator

Opublikowano: 2016-02-03 13:26:51

brawo panie Waldku. Jeszcze raz pokazał pan klasę i charakter.

sympatyk

Opublikowano: 2016-02-03 18:37:59

Pełny szacun dla Waldka przyznał się do błędu w sprawie medali dla sztafet, przy organizowaniu tego typu imprez mogą zdarzyć się pewne niedociągnięcia.Ważne jest to, że Organizatorzy je dostrzegają i wyciągają stosowne wnioski. Tak trzymać.

sympatyk

Opublikowano: 2016-02-03 20:56:47

WALDKUi WŁADZE MIASTA TOMASZOWA; Duże gratulacje i słowa uznania za wzorową organizację zakończenia poszczególnych konkurencji , dekoracji zwycięzców, oprawy artystycznej, udziału Władz Lokalnych. Naprawdę po obejrzeniu galerii fotograficznej robi to bardzo duże wrażenie .Marzeniem i podkreślam nie tylko moim jest, aby co najmniej na takim poziomie organizowane były tego typu imprezy z udziałem NASZYCH MŁODYCH SPOROWCÓW. Nie muszę dodawać, że jest to dla nich bardzo duże pozytywne przeżycie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl