Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016 - biegi indywidualne junior A: Justyna Pradziad i Konrad Bil Mistrzami Polski Juniorów[WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-02-20

Dziś na Polanie Jakuszyckiej kolejny dzień rywalizacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolny Śląsk 2016. VCzas na biegi indywidualne. Juniorki i Juniorzy A - stylem klasycznym, a Juniorki i Juniorzy B - stylem dowolnym. Wyniki na bieżąco na Skipolu!

 

W Jakuszycach wciąż trzyma mróz (na termometrze od rana -2,5 stopnia Celsjusza), jest mglisto i wieje silny wiatr. Jednak większość tras, poza polaną start-meta, znajduje się w lesie, więc wiatr nie ma za dużego wpływu na rywalizację.

 

Sobotnie zmagania rozpoczęły Juniorki A, które zmierzyły się z dystansem 5 kilometrów stylem klasycznym (2 pętle po 2,5 km).

Zwyciężczynią została Justyna Pradziad (na zdjęciu) z UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane, która o 4 sekundy wyprzedziła Agatę Warło (NKS Trójwieś Beskidzka). Brąz ze stratą 22 sekund przypadł Katarzynie Stokfisz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

 

Bieg Juniorów A na 10 kilometrów stylem klasycznym (4 x 2,5 km) wygrał Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk). 14 sekund do Bila stracił Kacper Antolec (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane). Trzeci, ze stratą 58 sekund był Maciej Legierski (Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk). 

 

Ciekawostką dotyczącą dzisiejszego zwycięzcy rywalizacji Juniorów A jest fakt, że na wczorajszej odprawie technicznej Bilowi został przyznany numer 23 w stawce 32 zawodników. Mimo to, zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze wystartował dziś, jako... ostatni.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

/huc, KaCe/

 

fot. Kuba Cieślar

 

Komentarze - 3

Co jest grane

Opublikowano: 2016-02-20 14:25:14

Nie rozumiem jednego, dlaczego mimo,że jest taki żałosny poziom i taka marna obsada na Olimpiadzie to jeszcze najlepsi juniorzy A nie wystartowali?. Pytam się, jaki był powód, co wszyscy zachorowali? Czy może pozwolili innym kolegom zdobyć medale, żeby poźniej mieli stypendia? Proszę o wyjaśnienie absencji Burego, Fojcika, Borkowskiego. Przecież są objęci szkoleniem centralnym i łaski nie robią, mają obowiązek starować w OOM.

~~~~~

Opublikowano: 2016-02-20 17:49:52

Wyjaśniając niezorientowanemu koledze powyżej; Dominik, Wojtek i Patryk pojechali do Rumuni na mistrzostwa świata juniorów i U-23. Niestety w tym roku (o czym było pisane wcześniej) OOM koliduje terminami z MŚ w Rasnovie, z YOG w Lillehammer oraz z PP który miał się odbyć w Tomaszowie.

To już wiem co jest grane

Opublikowano: 2016-02-20 18:50:09

To dalej nie zmienia faktu. że poziom jest żałosny i nie powinno się honorować tu zdobytych medali.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl