Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mazowiecko-Pólnocna Liga Grupy Azoty: Uphill w białostockim lesie Pietrasze [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-02-25

Nie ma rzeczy niemożliwych. Wydaje się, że to slogan, jednak w Białymstoku udowodnili, że jak się chce to można zorganizować zawody sypiąc ręcznie 500 metrową trasę. Na takiej właśnie ręcznie usypanej trasie o szerokości 5-6 metrów rywalizowali dzisiaj w Lesie Pietrasze uczestnicy Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty.

 

Zawody w nietypowej formule, jednak zimę też mamy nietypową. Rywalizacja przebiegała na 500 metrowym odcinku biegnącym pod górę, o różnicy wzniesień wynoszącej 19 metrów, każdy z uczestników dwukrotnie musiał pokonać ten dystans, wygrywał ten, którego suma czasów była najniższa.

Wczoraj otrzymaliśmy od jednego z organizatorów zawodów nastepującą informację:

Staraniem pracowników i narciarzy Zespołu Szkół Nr 6 w Białymstoku pod kierunkiem trenera Adama Roszkowskiego przygotowano 500 metrowy odcinek sztucznego śniegu, na którym zostanie rozegrana  Liga Mazowiecko-Północna w zmienionej formule: uczestnicy, a mamy ich setkę na liście startowej, wystartują dwukrotnie stylem dowolnym, a będzie to bieg pod górę o różnicy wzniesień wynoszącej tylko 19 metrów. Udział w zawodach zapowiedzieli narciarze Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Malawicz, Kamionki, Szudziałowa i Sejn. Zgłoszenia przyjmować będziemy do momentu zawodów. Program zakładał przeprowadzenie imprezy w Supraślu, jednak 24.02.2016r. o godzinie 21.00 gotowość do przeprowadzenia zawodów na Pietraszach została zgłoszona przez trenera Roszkowskiego- napisał nam Lech Szargiej
 

Waldemar Leszczyński prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego docenił starania organizatorów - Adam (Roszkowski przyp. red.) do nocy sypał śnieg, zrobiliśmy wszystko żeby się udało i udało się. Wystartowała prawie setka młodych biegaczy narciarskich - powiedział pan Waldemar. Jednak muszę jedno dodać, w zawodach w których wystartowali zawodnicy z odległych Siedlec nie wystartował nikt z Zespołu Szkół Sportowych z Supraśla. Przecież to szkoła sportowa, nie rozumiem ich absencji - dodał.

Niezorientowanym wyjasnimy, że pan Leszczyński był trenerem klubu Start Supraślanka w Supraślu, który wychował min. olimpijczyka w biegach narciarskich (Albertville 1992) Andrzeja Piotrowskiego.

 

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

Junior C:

Aleksandra Siemieniuk - UKS Puszcza Supraśl i Adam Mantiuk z UKS Hubal Białystok

Junior D

Hanna Popko - UKS Hubal Białystok i Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce ( do tej dwójki zawodników należą czasy dnia zawodów)

Junior E

Aleksandra Śnitko i Michał Okniński - oboje UKS Rawa Siedlce

 

WYNIKI LIGI

 

Dzięki zawodom Ligi Regionalnej Grupy Azoty, Podlasie coraz mocniej zaznacza swoją obecnośc na biegowo-narciarskie mapie Polski. Mamy edycje Ligi, mamy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski dzieje się coraz więcej, a co najlepsze uniezależniamy się od naturalnego śniegu, robimy po prostu swój - powiedział nam jeden z rodziców obecny na trasie. Połnocny wschód Polski faktycznie w tym sezonie mocno "wszedł" w biegówkowe imprezy, dodając do Ligi młodzieżowe MP, zawody w Gołdapi i Piszu, planowane biegi w Szelmencie możemy stwierdzić, że dzieje się tam sporo, a biorąc pod uwagę plany na przyszłośc będzie się dziać więcej.

GALERIA FOTO

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl