Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski Seniorów 2016, kiedy i gdzie, ciąg dalszy

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-03-09

Wczoraj pisaliśmy, że Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich w planowanym terminie prawdopodobnie nie odbędą się w Jakuszycach. Dzisiaj jest to pewne na 100 procent. Czyli jeżeli nie tam, to gdzie?

 

Jakuszyce w planowanym terminie mają Mistrzostwa Polski w biathlonie. Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin podtrzymał swoje wczorajsze słowa i musiał niestety odmówić udostępnienia tras w zaplanowanym przez PZN terminie. Polanę Jakuszycką dla biegaczy zgodził się udostępnić po 29 marca, wszystkie wczesniejsze terminy sa już zarezerwowane. To samo potwierdził prezes Dolnośląskiego Związku Narciarskiego Zbigniew Stępień. Należy zazdrościć przezorności Polskiemu Związkowi Biathlonu, który trasy na Polanie Jakuszyckiej rezerwował już w kwietniu ubiegłego roku. W Polskim Związku Narciarskim widocznie tak daleko w przyszłośc nie sięgają. Czyli co teraz, Jakuszyce nie, Kubalonka chyba na nartach wodnych, Zakopane odpada, czy jest jeszcze miejsce gdzie zawody w planowanym terminie można rozegrać. Terminu po 29 marca nikt nie bierze poważnie pod uwagę. Chociaż dlaczego nie, jeżeli rozgrywamy już zawody na wiosnę, to tydzień jedną lub drugą stronę  nie powinien robić różnicy. Niech Skandynawowie i inne nacje uczą sie od nas, my swoje Mistrzostwa rozgrywamy po sezonie, ci którzy robią to w jego trakcie jacyś dziwni. Nawet coroczna przerwa w zawodach Pucharu Świata dedykowana właśnie krajowym czempionatom nas nie przekona. Po sezonie i basta!

 

Zejdźmy jednak na ziemię, wiemy już że w Jakuszycach się nie da i że wiosenny termin po 29 marca odpada. Wiemy też, że pozostałe polskie trasy są nieczynne. Czyli gdzie można MPS rozegrać w terminie? Niedaleko Jakuszyc są Horni Misecki, może tam, Mistrzostwa Polski w Czechach, dlaczego nie. To jedna opcja, są jeszcze trasy u drugich sąsiadów Słowaków, Kremnica Skałka i Szczyrbskie Pleso, zresztą na tych ostatnich trasach rozgrywano już polską edycję Slavic Cup-u. Może tam? Gdzieś przecież te zawody rozegrać trzeba. Spokojnie czekamy na jakąś niespodziankę, rządzący polskimi biegami narciarskimi na pewno coś wymyślą.

Podobno jutro ma się wszystko wyjaśnić.

 

Jeszcze jedno, bezpośrednio od Justyny Kowalczyk otrzymaliśmy informację, że jeżeli piątkę klasykiem udałoby się rozegrać 22 marca (zamiast team sprintów) to Justyna Kowalczyk chętnie wystartuje.

 

kace

p.s środowisko biegaczy narciarskich jest bardzo mocno zdyscyplinowane, wystartują tam gdzie będzie trzeba.

p.s II - zdjęciu z ub. rocznych MP na Kubalonce, które przeszły już do legendy jako mistrzostwa na wodzie

 

Komentarze - 6

Trener

Opublikowano: 2016-03-09 19:24:17

Bez sensu jest rozgrywać Mistrzostwa Polski za granicą naszego kraju, dopraszając się sąsiadów o udostępnienie tras, w końcu to są "MISTRZOSTWA POLSKI"!!! Najlepiej byłoby je rozegrać w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach gdzie warunki obecnie są znakomite i mam nadzieję, że Związek i Władze PZNu dołożą wszelkich starań aby tak było i zdołają dogadać się z środowiskiem Biegu Piastów.

prezes

Opublikowano: 2016-03-09 19:35:01

Trener i taki naiwny, a kogo to obchodzi, każą ci jechać w Alpy to pojedziesz w Alpy! Ciesz się, że nie np do Kazachstanu.

Dolnoślązak

Opublikowano: 2016-03-09 20:33:53

.. trenerze, czyli liczy pan, że Stowarzyszenie BP, na żywioł, pod presją PZNu "pęknie" i rzutem na taśmę wciśnie imprezę w swój kalendarz? Mam nadzieję że okażą asertywność odmawiając tej dziwnej "instytucji". Choć rzeczywiście szkoda okazji, kiedy Justyna Kowalczyk mogłaby wziąć udział raz na kilka sezonów w polskich zawodach. Wierzę, że PZN skończy się. Jedzie siłą rozpędu poprzedniego systemu - "działącze-niedziałacze" są skażeni poprzednim ustrojem sprzed 25 lat.

DLNSK cd.

Opublikowano: 2016-03-09 20:52:59

przytoczę jeszcze cytat z poprzedniego artykułu p. Jakuba: .."Dyrektor sportowy PZN Marek Siderek uspokoił nas w rozmowie telefonicznej, że MPS (Mistrzostwa Polski Seniorów) odbędą się zgodnie z planem na trasach Jakuszyc. Czyli wszystko w porządku, zawodnicy i trenerzy mogą odetchnąć..." Panie Siderek - wielkie dzięki. Mimo że niekonwencjonalnie to jednak wszystko pod kontrolą! Ufff... możemy dziś iść spać spokojni. A biathloniści niech się tak lepiej nie wychylają z tymi kalendarzami ;-)

smykcochodzi

Opublikowano: 2016-03-10 23:52:12

A co z możliwością rozegrania zawodów w Jaku na dwie zmiany? Jest to wykonalne, choć trudne. Myślę, że zarówno BP, jak i PZBiath mogły by na to przystać.

Trener z Małopolski

Opublikowano: 2016-03-11 16:09:58

Po co ta pyskówka na forum? Nie macie nic do gadania, nie ma potrzeby rozgrywania Mistrzostw Polski w biegach, bo i tak wszyscy najlepsi są z Małopolski. A Justyna nie będzie sobie zawracać głowy podwórkowymi zawodami. Kadry będą nie zmienione, władze PZN-u też, a skoki narciarskie i tak są najlepsze, najbardziej medialne. Więc po co mają się odbywać te Mistrzostwa?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl