Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski Seniorów jednak w Szklarskiej Porębie, Słowacja nieaktualna

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-03-11

Jak poinformował przed chwilą przewodniczący komisji biegów Polskiego Związku Narciarskiego Mistrzostwa Polski Seniorów (MPS) jednak w Jakuszycach na trasach Stowarzyszenia Bieg Piastów. W jednym miejscu i w jednym czasię będą MP w biathlonie i biegach narciarskich.

 

Tak wygląda nowy program MPS pzresłąny przez Grzegorza Staręgę:

18.03 piątek - Przyjazd Ekip - 19.00 odprawa „Biathlon”

19.03 sobota -   godz. 10.00 – Team Sprint CL K i M

20.03 niedziela - godz. 10.00 – Sprint F K i M

21.03 poniedziałek - godz. 9.00 – 15km F K i 30km F M

22.03 wtorek – Dzień Wolny

23.03 środa -  godz. 14.30 – 5km CL K i 10km CL M

24.03 czwartek -  godz.9.00 – 4x5km mix K i 4x7,5km mix M

 

Żadnych zmian już nie będzie - powiedział Grzegorz Staręga, zresztą dokładnie to samo potwierdził dysponent tras Polany Jakuszyckiej komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin - Staraliśmy się tak wszystko zorganizować, żeby pogodzić potrzeby zarówno krajowe mistrzostwa biegaczy jak też biathlonistów. Myślę, że wyjątkowym dniem będzie środa 23 marca, kiedy to w lewej części Polany będą odbywały się Mistrzostwa Polski w biathlonie, a na prawej stronie, tej trudniejszej z podbiegami (min turbina) na 2,5 kilometrowej pętli rozegramy biegi na 5 i 10 km kobiet i mężczyzn. Nie ukrywam, że w pewnej mierze robimy to dla Justyny Kowalczyk, która anonsuje start w tym czasie. Pozatym jesteśmy jedynym  miejscem w Polsce, i jednym z niewielu w Europie, w którym na profesjonalnych trasach można rozegrać w tym samym czasie dwie imprezy mistrzowskie w biegach narciarskich i w biathlonie - mówi Dariusz Serafin.

 

Czyli jednak zawody odbędą się w Polsce, cieszymy się, że udało się doprowadzić całą sprawę do szczęśliwego końca.

 

Jeszcze na wczoraj Mistrzostwa Polski miały odbyć się w Szczyrbskim Plesie na Słowacji. Tamtejsi operatorzy potwierdzili gotowość przeprowadzenia zawodów. Jednak jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie problemem okazał się pomiar czasu i obsada sędziowska. Tatrzański Związek Narciarski w tym terminie niestety nie mógł zapewnić ani sędziów, ani pomiaru czasu, większość osób pracujących przy tego typu imprezach jedzie na finał Puchar Świata w skokach do Planicy. W nagrodę za trudny i pełen imprez sezon?

 

Na pytanie czy i kiedy odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.

 

kace

 

 

Komentarze - 3

Ciekawy

Opublikowano: 2016-03-13 17:34:16

Czy 30km F liczy się do OOM dla juniora A?

redakcja

Opublikowano: 2016-03-13 18:33:57

Tak powinno być

Sdr

Opublikowano: 2016-03-14 19:26:10

Co z młodziezowymi?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl