Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PZN podał składy kadr w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-04-28

Dzisiaj zarząd Polskiego Związku Narciarskiego podał składy kadr w biegach narciarskich na nadchodzący sezon.

 

cytujemy za pzn.pl :

W Kadrze Narodowej - Teamie Justyny Kowalczyk trenerem głównym pozostaje Aleksander Wierietielny, a jego asystentami będą; Rafał Węgrzyn i Mateusz Nuciak. Natomiast w serwisie pracować będą Peep Koidu i Valentina Vuerich, która wcześniej pracowała w Kadrze A-mix, gdy prowadził ją Ivan Hudac. Na stanowisku fizjoterapeuty i trzeciego serwismena pozostaje na razie vacat.

Kadra Narodowa MIX będzie liczyła pięciu biegaczy: Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Konrad Motor i Dominik Bury (awans z Kadry Młodzieżowej) oraz pięć zawodniczek: Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Urszula Łętocha (awans z Kadry Młodzieżowej) oraz powracająca do kadry po kilku latach Martyna Galewicz z klubu AZS AWF Katowice. Na stanowisko trenera głównego mężczyzn wybrano Janusza Krężeloka, a trenera głównego kobiet - Wiesława Cempę. Asystentem trenera głównego mężczyzn będzie Andrzej Michałek, a asystentem trenera głównego kobiet zostanie Mariusz Hluchnik. Przy serwisie pracować będą Maciej Kreczmer (wcześniej Team Justyny Kowalczyk) oraz Paweł Fundanicz. Fizjoterapeutą pozostaje Paweł Gurbisz, a nową osobą w kadrze będzie fizjolog Miłosz Czuba. Dietetykiem kadry będzie Magdalena Wieczorek.

Kadra Narodowa Młodzieżowa MIX kobiet i mężczyzn w biegach narciarskich będzie liczyła osiem osób. Wśród pań do Agaty Warło i Dominiki Bieleckiej dołączą dwie debiutantki - Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe i Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Natomiast w męskiej części tej kadry znaleźli się: Kamil Bury, Bartłomiej Rucki, Mateusz Chowaniak oraz debiutant Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin, młodszy brat Jana Antolca. Nowym trenerem głównym mężczyzn został Adam Kwak, natomiast trenerem głównym kadry kobiet pozostaje Urszula Migdał. Serwisantami kadry będą Tadeusz Krężelok i Wiktor Kubiński, lekarzem będzie Stanisław Szymanik, dietetykiem Barbara Frączek, a fizjologiem Miłosz Czuba.

 

////////////////////////

 

komentarz redakcji

Team Justyny Kowalczyk bez zmian i bardzo dobrze.

Kadra A-MIX. Po zwolnieniu trenera Miroslava Petraska wraca stare, należy pamiętać opinie zawodników po ostatnich Mistrzostwach Świata , tym bardziej dziwi powrót na stanowisko szef trenera Janusza Krężeloka. Powrót trenera Cempy to krok w dobrym kierunku,tym bardziej, że większość zawodniczek kadry trenowała lub trenuje z nim przez ostatnie lata.

Awans Dominika Burego, Uli Łetochy i powrót Martyny Galewicz jest jak najbardziej zasłużony. Ciekawi brak w składzie szkoleniowym Tadeusza Krężeloka klubowego trenera Burego. Nadal nie wyjaśniono sprawy Konrada Motora, cierpliwie czekamy na oficjalny komunikat.

Kadra młodzieżowa. Nowe twarze to Kamila Boczkowska, Klaudia Kołodziej i Kacper Antolec. Jak sprawdzi się Adam Kwak w nowej roli? Jesteśmy ciekawi.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy zmiany będą na lepsze, czekamy na opinie czytelników.

 

Komentarze - 11

Zaciekawiony

Opublikowano: 2016-04-28 19:59:10

A co z zawodniczki z juniorek A, np. Pradziad Justyna i Stokfisz Katarzyna. Czego żadna z nich nie została powołana do Kadry? Dobrze pobiegały w zawodach w Polsce bo ciężko miały by pokazać się za granicą Polski. Wygranie rankingu i złote medale kiedyś wystarczyłoby by dostać się do Kadry a teraz co?

baarttekk

Opublikowano: 2016-04-28 20:13:44

Paulina Maciuszek zrobiła dłuższą przerwę macierzyńską czy zakończy karierę?

Zbyszek

Opublikowano: 2016-04-28 20:48:57

Bo nie mieli bogatych rodziców co by łapówkę dali.

Czesław

Opublikowano: 2016-04-28 20:58:57

Brak Dominiki Bieleckiej w kadrze narodowej to brak kompetencji panowie trenerzy. W tych rękach narciarstwo biegowe zostanie położone na wiele lat. W artykule brak jakichkolwiek wyjaśnień prezesa Tajnera. Bo po co!!!

Zdziwiony

Opublikowano: 2016-04-28 21:26:19

Rucki co Ty chłopie robisz w tej kadrze, ostatnią formę miałeś chyba dwa sezony temu, nie mówiąc już, że w tym sezonie nie pokazałeś kompletnie nic. Jak to jest, że zawodnik w klubie potrafi robić świetne wyniki, idzie do "wymarzonej" kadry i zamiast piąć się do góry stacza się w dół. Tylko w seniorach kadra przoduje bo tam w zasadzie nikt spoza kadry już nie biega, a chłopaki, którzy jeszcze się w to bawią nie mają takiego wsparcia i zaplecza, bo motywacji i ambicji na pewno nie można im odmówić. Pozdrawiam

Fifarafa

Opublikowano: 2016-04-28 22:31:09

Gdy się ma układy to forma jest zbędna

cress

Opublikowano: 2016-04-28 21:42:00

Jak sobie PZN, a przede wszystkim Janusz Krężelok wyobraża współpracę właśnie Krężeloka z zawodnikami, z którymi rok temu był w konflikcie po nieudanym sezonie. Zawodnicy spędzają z trenerem bardzo dużo czasu...

Narciarz

Opublikowano: 2016-04-28 22:06:06

A nikt nie pomyślał o Marceli Marcisz?, przecież na 5 bezpośrednich konfrontacji z Ulą Łętochą , Marcela wygrała 4 razy! i co na to układacze Kadr :(???

Gość

Opublikowano: 2016-04-29 05:20:37

A gdzie Andrzej Pradziad ?

Narciarka

Opublikowano: 2016-04-29 06:55:38

A gdzie Andrzej Pradziad ? Chłopak zasłużył sobie na to miejsce . Marcela Marcisz ?

Prezes

Opublikowano: 2016-05-03 21:59:40

Stulić jadaczki, nie macie nic do gadania. Ja decyduję z moim "półświatkiem" śląskim kto będzie trenerem i jacy zawodnicy będą w kadrze.Ma być tanio, czyli sprawdzeni (czytaj słabi i niedouczeni) trenerzy, kręcący na boku jak się da, a zawodnicy....? jakie to ma znaczenie, jak wszyscy słabi, że aż wstyd o tym pisać.I tak się nic nie zmieni,poziom sportowy zawodników się nie podniesie, więc po co wydawać więcej pieniędzy? Należy skupić się na skokach, to jest dyscyplina medialna, wszyscy Polacy kochają skoki narciarskie.Biegi narciarskie nikogo nie obchodzą, brak tras naśnieżanych, globalne ocieplenie, za kilka lat nie będziecie musieli tu stękać na Skipolu - bo narciarstwa biegowego już nie będzie, czego sobie i Wam życzę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl