Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadra Polski zaczęła przygotowania. Na początek Spała

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-06-02

Od obozu w Spale (woj. łódzkie) zaczęło się pierwsze zgrupowanie polskich kadr biegów narciarskich.

 

Do sprawdzonego już przez przedstawicieli wielu dyscyplin Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale biegacze przyjechali 30 maja i jest to – pomijając treningi indywidualne zawodników – pierwszy obóz po okresie roztrenowania, jak również pierwszy w nowych realiach. Po zwolnionym ze stanowiska Miroslavie Petrasku odpowiedzialność za seniorów przejęli Janusz Krężelok i Wiesław Cempa. Młodzieżowcy trenują pod okiem Urszuli Migdał i Adama Kwaka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oba teamy pracują nad forma wspólnie.

 

- Staramy się realizować część treningów razem i póki co sprawdzamy, jakie elementy można łączyć, a które zajęcia prowadzić oddzielnie. Największym problemem jest oczywiście różny poziom zawodników, bo trudno oczekiwać przecież, że nastolatka dotrzyma kroku seniorom. Ale gdzie można, integrujemy się – tłumaczy Krężelok, sprawiając wrażenie zadowolonego z pierwszych dni zgrupowania.

 

Na obozie, który potrwa do 10 czerwca, nie pojawili się wszyscy biało-czerwoni. Wśród seniorów brakuje Konrada Motora, Eweliny Marcisz oraz Kornelii Kubińskiej. Te jednak mają do treningu wrócić w kolejnych tygodniach. W Spale nie zameldowała się też dołączona ostatnio do składu przez Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego Paulina Maciuszek. Jak tłumaczy trener, olimpijka z Soczi jest w ekipie na innych niż pozostali zasadach i nie zawsze będzie uczestniczyła we wspólnych zajęciach. - Jeśli pokaże poziom sportowy i nie będzie miała kłopotu z opieką nad dzieckiem w czasie pracy, będzie wszystko dobrze. Kto będzie miał formę, będzie jeździł na zawody. To proste – deklaruje Krężelok.

 

Wśród obecnych w Spale nie zabrakło za to najlepszego z Polaków, Macieja Staręgi. - Na pierwszym obozie mamy ogólne przygotowanie i wprowadzenie do treningu. Skupiamy się tu nad budową wytrzymałości, na co mamy w tym roku mamy na to nowy pomysł, oraz siły. Pojawiła się też nowa twarz w naszym teamie. W prowadzeniu treningu siłowego pomaga nam Bartek Garbaciak – relacjonuje 29. sprinter ostatniego Pucharu Świata. Lider kadry nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale podkreśla, że po dwóch sesjach z nowym członkiem sztabu biegacze są bardzo zadowoleni.

 

Po treningu w Spale kadrę czekają przenosiny do Zakopanego, gdzie od 20 czerwca zacznie się kolejny etap przygotowań.

 

Michał Chmielewski

fot. Facebook/COS OPO Spała

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl