Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Bieszczadów - sprinty stylem dowolnym wygrywają Marcela Marcisz i Andrzej Pradziad [WYNIKI POP.] [LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-07

Pierwszy dzień rywalizacji na trasach w Ustianowej to sprinty stylem dowolnym dla seniorów oraz juniorów A i B, natomiast juniorzy C, D i E rywalizowali również łyżwą, ale w biegach dystansowych.

 

LISTA STARTOWA 8.01.2017 

WYNIKI 7.01.2017 PO WERYFIKACJI 

 

Dzisiaj na trasie Pod Żukowem w Ustjanowej rozgrywano pierwszą edycję Pucharu Polski PZN w biegach narciarskich. Kategorie wiekowe seniorów/ek i juniorów/ek A i B rywalizowały w biegach sprinterskich stylem dowolnym. Młodsze kategorie wiekowe czyli C, D i E biegały także stylem dowolnym jednak na dystansach.

Sprinty w swoich kategoriach wygrali:

senior/ka - Marcela Marcisz -MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko

junior/ka A - Emilia Nawara - UKS Regle Kościelisko i Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

junior/ka B - Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz

 

Emocji na trasach nie brakowało, w końcu to pierwsze w tym sezonie oficjalne zawody w naszym kraju. Jednak zdecydowanie więcej emocji wzbudzała temperatuta panująca na trasie zawodów, oraz licencje zawodnicze. Temperatura startu oscylowała w granicach od minus 15 do minus 18 stopni poniżej zera. Różnice wynikały z miejsc pomiaru i tego kto dany przyrząd pomiarowy (vide termometr) trzymał. Oczywiście nie neguję ekstremalnej temperatury, jednak zawody się odbyły, wyniki idą w świat. Druga sprawa to licencje, o które toczyła się wręcz awantura, zarówno na trasach, jak wcześniej na odprawie i w komentarzach poniżej. Tą dyskusję zresztą trudno zrozumieć, nowe warunki licencyjne powinny być znane wszystkim, dostęp do tychże na stronie PZN jest teraz szalenia prosty i dla wszystkich. Paru zawodników, szczególnie w grupach C i D zdjęto z listy wyników, widnieją tam jako PK. Niestety trenerzy lub osoby odpowiedzialne za zgłoszenia licencji nie dopilnowali tego. Trudno... i nauczka na przyszłość.

Krzysztof Lachowski sekretarz zawodów w rozmowie telefonicznej z nami także wyraził zdziwienie, że zdarzają się jeszcze takie sytuacje (vide licencje), jednak wyraźnie podkreślił, że żadnej taryfy ulogowej nie będzie, a osoby bez licenji nie będą klasyfikowane. Jeżeli zaś chodzi o temperaturę to wg organizatorów najniższa wyniosła 17,9 stopnia.

Szkoda, że takie małe, rozdmuchiwane nadmiernie aferki zakrywają fakty, min ten, że tak dobrze przygotowanych tras w Ustjanowej od lat nie było. Tutaj gratulacje dla organizatorów. Miejmy nadzieję, że emocje opadły i jutrzejsze biegi stylem kalsycznym odbęda się w o niebo lepszej atomsferze. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

WYNIKI SPRINTÓW 07012017

 

Wśród seniorów kwalifikacje wygrał Andrzej Pradziad (UKS Regle Kościelisko) - sklasyfikowano czterech zawodników. Najlepszym juniorem A okazał się Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), natomiast wśród juniorów B najszybciej w eliminacjach pobiegł Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz).

 

Wśród seniorek najlepsza okazała się Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), wśród juniorek A najlepszy rezultat uzyskała Emilia Nawara (UKS Regle Kościelisko), a wśród juniorek B Izabela Marcisz (Stow. Sportowe Prządki). 

 

O 12:15 rozpoczęli oni rywalizację w finałach sprintu, natomiast w niższych kategoriach znamy już ostateczne rozstrzygnięcia.

 

Wśród juniorów C triumfował Robert Bugara (UKS Regle Kościelisko), drugi ze stratą 6,1s był Bartosz Cielniak, a trzeci Dawid Ciećko +20,6s (obaj MULKS Gr. Oskar Tomaszów Lubelski).

 

W kategorii juniorka C triumfowała Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) przed swoją klubową koleżanką Luizą Motyka (strata 11,5s). Trzecie miejsce zajęła Ewa Gazur +16,6 (NKS Trójwieś Beskidzka).

 

W kategorii junior D najlepszy okazał się Łukasz Trebunia (LKS Poroniec Poronin), który o 13,5s wyprzedził Jonasza Bakun (UKS Hubal Białystok) i Rafała Putkowskiego +16,0s (MULKS Gr. Oskar Tomaszów Lubelski).

 

Najlepszą juniorką D okazała się Hanna Popko (UKS Hubal Białystok), drugie miejsce zajęła Oliwia Buśko +45,0s, a trzecia była Emilia Kwaśnik +53,9s (obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

 

W najmłodszej kategorii junior E, wśród chłopców najlepszy okazał się Igor Kowalski (UKS Rawa Siedlce), drugi był Eryk Rymanowicz +40,6s (LUKS Ustianowa), a trzeci Hubert Tomaszek +44,4s (MKS Halicz).

 

Natomiast wśród dziewcząt triumfowała Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce) 2s przed Anną Rogalińską (LUKS Ustianowa) i 6,8s przed Klaudią Radomyską (również UKS Rawa).

 

WYNIKI DYSTANSE C,D i E

po weryfikacji

 

Kuba Cieślar

pomiar czasu: pifsport.pl

 

 

Strony:

Komentarze - 76

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 13:19:19

Proszę o przekazanie organizatorowi, aby na wyniki, zgodnie z wytycznymi, naniósł odczyt temperatury z godz. 10.00 - tak jak się zaczynały zawody.

kibic3

Opublikowano: 2017-01-07 13:30:18

.. no chyba ktoś próbuje ukryć coś co cała Polska wie od kilku dni i nikogo nie mogło zaskoczyć. Dziwny jest ten.. Świat..

kibic 4

Opublikowano: 2017-01-07 13:41:30

Zawody super. Świetnie przygotowane trasy.W kwestii spornej dotyczącej słuszności odbycia się zawodów w takiej temp. trzeba zauważyć, że do odwołania startów jednym z WIELU czynników eliminujących jest temp.(a nie tylko temp.), ale również odpowiednia wilgotność i obecność opadów. Z stąd teorię o niesłusznym odbyciu zawodów są niesłuszne,a piszącym je osobom polecam zapoznanie się z regulaminem zawodów. Pozdrawiam

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 14:17:33

dlatego wyżej uprzejmie prosze o wpisywanie zodnie z wytycznymi, temperatury na wynikach. Nikt nie neguje swietnie przygotowanej trasy itp...tylko warunki atmosferyczne i brak licencji. Bo świetnie przygotowana trasa nie oznacza, że temperatura byla odpowiednia do przeprowadzenia zawodow! A raczej watpie, zeby rozne stacje meteorologiczne się mylily w odczycie temperatury. Trzymajmy się zasad zawsze, bez względu na to czy to Ustrzyki, czy Tomaszów.

kibic raz jeszcze

Opublikowano: 2017-01-07 14:19:29

to chyba rozwiewa wątpliwości jakiekolwiek: Wg ICR / NRS 315.9 Temperatura Jeżeli temperatura mierzona w najzimniejszym miejscu trasy wynosi poniżej 20 stopni, jury musi zawody odwołać lub przesunąć. Przy ciężkich warunkach pogodowych (np. silnym wietrze, wysokiej wilgotności, mocnym opadzie śniegu albo wysokiej temperaturze) jury po naradzie z kierownictwem zawodów, startującymi zespołami, odpowiedzialnym szefem personelu medycznego, może zawody odwołać lub przesunąć.

kibic 7

Opublikowano: 2017-01-07 13:43:48

super przygotowane trasy <3

kibic 8

Opublikowano: 2017-01-07 13:44:20

super przygotowane trasy :)

kibic 9

Opublikowano: 2017-01-07 13:46:41

chciałam zauważyć że w ustrzykach problem temp. jest po raz pierwszy. W Tomaszowie temp. poniżej -24 stopni to norma, a na to nikt nie zwraca uwagi.

Kibic

Opublikowano: 2017-01-07 13:58:45

Dla mnie to wstyd i hańba, że przepisy sobie a organizatorzy sobie.Dlaczego inni płacą po 20 zł za aktywację licencji a inni mają to gdzieś. A organizatorzy nie respektują własnego regulaminu i wytycznych sportowych 2016/2017. Te osoby aż się proszą o dyskwalifikacje. Gdzie jest delegat techniczny ..

Narciarz123456

Opublikowano: 2017-01-07 14:20:08

Po co przepisy?????? Jak nikt ich nie przestrzega. Syf jest w biegach a sami trenerzy go robia. Bylo powiedziane niema licencji niema startu!!!!!! Słuszna uwaga jedni płacą , a innym to lotto.

mhmm

Opublikowano: 2017-01-07 14:32:54

raczej to trenerzy tych dzieci proszą się o dyskwalifikacje swoich zawodników...tym bardziej, że każdy może w chwili obecnej sprawdzić czy zawodnik ma licencję. Gratuluję postawy trenerskiej!Myślę, że dzieci nie będą rozżalone jak zostaną zdykwalifikowane.

kibic1234

Opublikowano: 2017-01-07 14:30:38

a my sie tutaj popienimy, ponarzekamy, powkurzamy...i na tym koniec :)) Pierwsze zimowe krajowe zawody i od razu ręce opadają - w tym syfie, jak widze, wspierają sie wszyscy nawzajem...kółko wzajemnej adoracji, nic więcej niestety.

wierny kobic

Opublikowano: 2017-01-07 15:01:45

Nowy system licencji PZN 15-09-2016 Komisja licencyjna PZN informuje o uruchomieniu nowego systemu ewidencji licencji sportowych Polskiego Związku Narciarskiego. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie licencje zawodnicze oraz trenerskie i instruktorskie tracą swoją ważność po 15 listopada 2016 roku. Wyjątek stanowią nowe licencje złożone po sezonie zimowym 2015/2016, które ważne są do dnia 30.06.2017. Nowy system licencji PZN można odnaleźć na stronie internetowej PZN w prawej części strony głównej lub pod linkiem:  www.licencje.pzn.pl Informujemy iż wszystkie licencje zawodnicze oraz trenerskie i instruktorskie tracą swoją ważność po 15 listopada 2016roku.* Po tym terminie należy dokonać aktywacji licencji na sezon startowy 2016/2017 poprzez dokonanie opłaty aktywacyjnej w wysokości 20,00 zł za licencję zawodnika/trenera/instruktora. Dowód wpłaty oraz informację mailową kogo dotyczy należy przesyłać na adres: jakub.michalczuk@pzn.pl  * Wyjątek stanowią nowe licencje złożone po sezonie zimowym 2015/2016, które ważne są do dnia 30.06.2017. Tylko licencja aktywna upoważnia do udziału we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez Polski Związek Narciarski. Ze strony Pzn dla organizatorów i delegata technicznego FRAGMENT REGULAMINU DLA ORGANOZATORÓW 6. Uczestnictwo: Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki:  posiadający licencję PZN  posiadający aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzekania w sporcie,  posiadający potwierdzenie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków  dopuszcza się do startu w kategorii jun. E zawodników nie posiadających licencji. Dla zawodników bez licencji w tej kategorii wiekowej sporządzona będzie osobna lista wyników. (zawodnicy Ci nie będą brani pod uwagę do punktacji zespołowej Pucharu Bieszczadów). 6. Uczestnictwo: Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki:  posiadający licencję PZN  posiadający aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzekania w sporcie,  posiadający potwierdzenie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków  dopuszcza się do startu w kategorii jun. E zawodników nie posiadających licencji. Dla zawodników bez licencji w tej kategorii wiekowej sporządzona będzie osobna lista wyników. (zawodnicy Ci nie będą brani pod uwagę do punktacji zespołowej Pucharu Bieszczadów). 6. Uczestnictwo: Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki:  posiadający licencję PZN  posiadający aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzekania w sporcie,  posiadający potwierdzenie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków  dopuszcza się do startu w kategorii jun. E zawodników nie posiadających licencji. Dla zawodników bez licencji w tej kategorii wiekowej sporządzona będzie osobna lista wyników. (zawodnicy Ci nie będą brani pod uwagę do punktacji zespołowej Pucharu Bieszczadów). System licencyjny zasilony jest o klasy sportowe, które aktualizowane są na bieżąco po każdych zawodach FIS i PZN. W dalszym ciągu w zakładce Strefa PZN/Klasy sportowe prowadzona będzie szczegółowa ewidencja klas sportowych, gdzie będą zamieszczane dane: data zdobycia klasy, miejsce zawodów, data ważności klasy. Ponadto system dostosowany jest do polskich potrzeb, takich jak ewidencja OZN-ów, czy województw.

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 15:18:28

co z Kamilą Boczkowską? Dlaczego nie startowała? Odpuściła start w eyofach?

redakcja

Opublikowano: 2017-01-07 15:25:48

Boczkowska startuje w OPA Cup w Planicy razem z reszta kadry młodzieżowej

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 15:31:58

no wiem to - widzę w wynikach z Planicy, stąd moje pytanie czy odpuściła eyofy czy te eliminacje to pic na wodę, bo jeśli nie pic na wodę, to rozumiem, że Boczkowska w eyofach nie bierze udziału?

wierny kobic

Opublikowano: 2017-01-07 16:25:06

RÓBCIE TAK DALEJ. DAJECIE PRZYZWOLENIE DO OSZUSTW. GRATULACJE.

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 16:45:01

nie ma żadnego przyzwolenia do oszustw. Jeśli organizator na wynikach ostatecznych - oficjalnych nie poda temperatury o godz. 10 - początek startów, jeśli NIE USUNIE z wyników zawodników bez licencji, sprawa zostanie oficjalnie zgłoszona do PZN-u, który będzie musiał zająć oficjalne stanowisko. Szanujmy się wszyscy wzajemnie, ale nie ma przyzwolenia na jakieś krętactwa.

Kibol

Opublikowano: 2017-01-07 16:46:32

Dlaczego Wiktor czaja jest jako czorsztyn ski? Z tego co wiem to jakiś czas temu przeszedł do jedności Nowy sacz

Trener

Opublikowano: 2017-01-07 16:58:47

CO NA TO ORGANIZATORZY?

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 17:23:57

Organizatorzy milcza;)). Czekamy na oficjalne wyniki z temperaturą i zawodnikami z licencja

mama

Opublikowano: 2017-01-07 17:33:56

a kiedy wyniki finałów

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 17:51:12

a ja poproszę redakcję o uzyskanie odpowiedzi czy to naprawdę są eliminacje do eyof? Wątpliwe jest to aby K. Boczkowska zrezygnowała ze startów w turcji. Czy być może, jak ktoś już wcześniej zasugerował, składy są już ustalone???

redakcja

Opublikowano: 2017-01-07 18:25:04

Czy zrezygnowała tego nie wiemy, natomiast dla takich przypadków zostawiona jest furtka w postaci zapisu: "Ostateczny skład ilościowy i imienny wraz z trenerami i osobami współpracującymi zatwierdza Zarząd PZN."

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 18:28:22

aaaa czyli to żadne eliminacje:)) Skład już jest ustalony na 99,9%.

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 18:35:32

w sumie fajnie by było, żeby PZN podał już kto jedzie :) Reszta zawodników nie biłaby się wtedy o 4 miejsca tylko np. o 2 lub 3 Rozumiem, jak najbardziej te zapisy PZN, ale szkoda mi tych w sumie jeszcze dzieciakow, ktore walcza o miejsca, ktorych byc moze juz nie ma. Starają się mieć najwyższą formę na jakieś urojone eliminacje, miesiąc lub 2 przed najważniejszymi dla nich zawodami. 4 powinna zostać wybrana z posezonowych rankingów za zeszły rok, poziom potwierdzony w zawodach - zdaje się ze wszyscy startowali w SLavic Cup i temat zamkniety.

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 18:07:27

Kuba, to nie jest rozdmuchiwanie małych aferek - to jest rzetelne podejście do tematu. super, że trasy byly wzorcowo przyotowane, ale tak czy siak to jest kpina, żeby organizator temperaturę, przy tylu wątpliowściach, podał dopiero w ostatecznych wynikach. Tak samo, jak dokonał klasyfikacji PK dopiero po awanturze na forum i na miejscu. Zadziwiające jest natomiast to, że stacje meteorologiczne powaznych instytucji mylą się o 5 stopni w stosunku do termometru trzymanego w ręce. Podejście redakcji też jest dla mnie dziwne - fajnie by jednak było, żeby zajmowała bezstronne stanowisko. I konsekwetnego podejścia do problemów, które spotykamy w zawodach w PL na każdym kroku, nie nazywałą ""małymi aferkami". Po takich " małych aferkach" jest tylko kolej na " wielkie afery", które finalnie budzą wtedy wszystkich na chwile!

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-01-07 18:35:50

1. To nie jest stanowisko redakcji, to jest moje stanowisko 2. Mała aferka - wiadomo było, że ludzie bez aktywnych licencji nie znajdą się na wynikach, przynajmniej dla mnie to było jasne i tak też się stało. Jeżeli zaś chodzi o szersze spektrum to chyba od 10 lat piszemy o większych i mniejszych "aferkach" i nic z tego nie wynika. trenerzy, działacze cieszą się, że ktoś o tym napisał, powiedział, podgrzał atmosferę i na tym "cieszeniu" się kończy. ZAWSZE! Można już chyba być znudzonym 3. Stanowisko redakcji bezstronne - dokładnie takie było, chyba, że przypisujesz skipolowi moc sprawczą, np o odwołaniu zawodów ;)

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 18:44:28

1. Nie przypisuje Skipolowi żadnej mocy sprawczej 2. Nie podoba mi się fakt, że domaganie się jasnego stanowiska od organizatora w trakcie trwania zawodów lub przed ich rozpoczeciem to " mala aferka". Wątpię, żeby zawodnicy bez licencji byli PK, gdyby nie ta "małą aferka". Licencje sprawdza się PRZED zawodami i nie dopuszcza się do startu zawodników bez licencji a nie nagle do wyników ( po weryfikacji) dopisuje PK ( bo wybuchła "małą aferka ). Przynajmniej do tej pory wszędzie tak to wygląda. Chyba tylko nie w PL. 3. Umniejszanie negatywnych skutków takich drobnych przewinien, daje pozwolenie na to, żeby większe przewinienia tez miały miejsce. 4. Beztsronność redakcji w odniesieniu do dzisejszych zawodów - patrz punkt 3.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-01-07 19:12:55

Kibicu, nie wiem jak długo śledzisz biegi narciarskie i wszystko co się wokół nich dzieje, ale rozumiem, że Twoje zaangażowanie nie będzie dotyczyło tylko dzisiejszych zawodów, ale wszystkich zawodów pod egidą PZN w ogóle. W temacie licencji już chyba bez komentarzy, wiadomo, że w sytuacji, kiedy wszyscy mogą to sprawdzić, to nikt organizator/trener/dt/działacz nie będzie świadomie strzelał sobie w stopę i próbował jakiś czarów marów. Wytyczne sa jasne i nie podlegają dyskusji. I jeszcze wytłumacz mi na czym w końcu polegało przewinienie organizatorów, bo zaczynam sie gubić w tym wszystkim. Chyba, że zarzucasz im sprokurowanie zbyt niskiej temperatury...

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 19:22:36

Kuba, śledzę biegi narciarskie na poziomie sportowym od bardzo dawna, a w PL od co najmniej 10 lat. I jestem jednym z tych, którzy zawsze jasno i otwarcie komunikują, że coś nie gra, czy to pod egidą PZnu, czy lokalnych związków narciarskich. Zresztą wielokrotnie wspieraliśmy sie w uzyskaniu odpowiedzi od PZNu na kluczowe tematy. Przewinienie polegało na "dopuszczeniu" do zawodów zawodników bez licencji. Licencję sprawdza się przed zawodami, nie w trakcie i nie po. Co do temperatur - nie bedę dyskutować, nie było mnie na miejscu. Aczkolwiek wątpię w omylność GOPRU, czy nawet w yr.no, które ktoś tu przywoływał. Nie odbieraj moich słów, jako osobisty atak. Ja jestem zupełnie bezstronny - patrzę na to trzeźwym okiem, nie mam żadnych sympatii, antypatii, ani nawet kurtki z PZNu :)). I uważam, że powinniśmy skończyć tę dyskusję.

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-07 19:36:07

Panie Kubo Cieślar, szanowna redakcjo, bardzo słabo wypada sytuacja w oczach zainteresowanych kiedy na liście wyników Delegat Techniczny nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności zgodnie z jego zakresem obowiązków (za to pobiera wynagrodzenie z podatków - również moich) i opublikować na liście wyników rzeczywistej temperatury powietrza panującej w czasie zawodów. Natomiast robi to redakcja SKIPOL w artykule lub być może personalnie jego redaktor wyręczając DT nie ponosząc jednocześnie za to żadnej odpowiedzialności. Jeśli tak to ma wyglądać to niech forumowicze i sympatycy BN wyciągną wnioski bo może dyskusje na temat realnych problemów sygnalizowanych klika dni przed pierwszymi w tym sezonie krajowymi zawodami należy przenieść na inny portal.. Dotychczas wierzyłem w obiektywność działań portalu i jego realne zaangażowanie. Teraz już nie mam wątpliwości o co chodzi. Liczę jednak na publikację tego wpisu. cdn

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-01-07 19:55:29

Drogi Dolnoślązaku, cytuję Twój wpis: Jeśli tak to ma wyglądać to niech forumowicze i sympatycy BN wyciągną wnioski bo może dyskusje na temat realnych problemów sygnalizowanych klika dni przed pierwszymi w tym sezonie krajowymi zawodami należy przenieść na inny portal.. Jakie kilka dni? zawody były dzisiaj!

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 20:12:12

Kuba, chyba tutaj...kilka dni przed zawodami juz były sygnalizowane bardzo niskie temperatury. http://skipol.pl/biegi_narciarskie_polska_wyniki/artykul/10022-ruszaja-ligi-regionalne-grupy-azoty---komunikaty O licencjach nikt nie pisał wówczas, bo wszyscy zakładali, że zostaną zweryfikowane na odprawie. Mam nadzieję, że jutro już nie będzie takiej małej aferki jak PK :)). Z tego co wiem, na jutro z powodu pogody ma zostać skrócony dystans - całkowicie nieadekwatny do dystansów rozgrywanych na eyofach, przynajmniej dla chłopaków. Dziwne, bo jutro mają być wyzsze temperatury. Myślę, że czekanie na finały w dziejszych temperaturach w nieogrzewanych pomieszceniach, było bardziej szkodliwe, niż przebiegnięcie dodatkowych 2 lub 5 km.

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-07 20:41:02

...redakcjo, to byla ta wczesniejsza dyskusja na SKIPOL o niskich temperaturach zanim dzieci wyjechaly do Ustrzyk czy nie? :-D

mhmmm

Opublikowano: 2017-01-08 02:43:00

Myślę,ze jun.b powinno skrócić do 3km

mhmmm

Opublikowano: 2017-01-08 09:26:58

ucieło wczesniej mój komentarz..napisałem ironicznie, że szkoda, że juniorom b do 3km trasy nie skrócono Skąd takie dystanse dla 17-18letnich chłopaków? Gdzie chłopcy w tym wieku biegają 5km? Chyba tylko w Polsce. Jak taki dystans może być eliminacją do eyof? Tam zdaje się nie ma takiego dystansu w ogole tylko 7,5 oraz 10 i sprint. Jakich efektów oczekujemy potem od 19latków gdziekolwiek poza granicami kraju, skoro oni przyzwyczajeni są do 5km a gdziestam muszą biec 10. To jakaś porażka.

kibic 16

Opublikowano: 2017-01-07 19:57:15

Dawaj przenosimy dyskusję, tylko napisz gdzie i jedziemy

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-07 20:50:16

kibicu, realizuję się gdzie indziej i osobiscie nie mam czasu na generowanie konkurencji dla SKIPOL. Właściwie to z nim sympatyzuje i jemu kibicuje. Licze w duchu jednak na chlodna refleksje redakcji mimo jej logo na stronie organizatora przedmiotowych zawodow :)

UWAGA! UWAGA!

Opublikowano: 2017-01-07 18:19:54

Zawodnicy NIEAKTYWNI wg NOWEGO SYSTEMU PZN: - Justyna Kowalczyk - Konrad Motor - Martyna Galewicz - Kornelia Kubińska - Jan Antolec Czyli połowa kadry nie ma aktywnych licencji. A z trenerów m.in. -JANUSZ KRĘŻELOK - TRENER KADRY PROSZĘ O NATYCHMIASTOWE ZAWIESZENIE WYŻEJ WYMIENIONYCH GDYŻ NIELEGALNIE REPREZENTUJĄ NASZ KRAJ :D:D:D

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 18:23:06

mają aktywny FIS code. To wystarczy za granica:)). W PL ostatnio jakoś nie startują:)

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-07 19:16:54

Tutaj raczej nie chodzi o zawieszenie. Oczywiście że udział w/w zawodników w polskich zawodach byłby nielegalny. Odnośnie trenera ... dostał od PZN szanse na eksperyment typu "comeback" kosztem życiorysów grupy młodych ludzi.. Ja bym mojemu dziecku, choćby już dorosłemu, wyperswadował udział w tego typu cudzym eksperymencie kosztem bezowocnego i co najgorsze nieodwracalnego przewalenia młodości młodego człowieka..

edzio

Opublikowano: 2017-01-07 19:56:03

UWAGA UWAGA - gdzie ty to wyczytał że są nieaktywni - Justyna Kowalczyk - Konrad Motor - Martyna Galewicz - Kornelia Kubińska - Jan Antolec NIE ŁADNIE KŁAMAĆ. Ja zauważyłem że Adam Małysz też nie jest aktywny. Chyba to oficjalnie zgłoszę do PZN.

UWAGA! UWAGA!

Opublikowano: 2017-01-07 20:22:29

www.licencje.pzn.pl

UWAGA! UWAGA!

Opublikowano: 2017-01-07 20:25:41

Hahah, już poprawili :D Ale jaja wyszły :D

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 20:31:34

Mistrzostwo Swiata:) Jednak ktoś z PZNu czyta to forum choc czasami :)))

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-07 21:10:58

Im więcej "małych aferek" tym większa "zaglądalność" na stronę WWW. SKIPOL.PL, a co za tym idzie cała reszta... ;-) SKIPOLu, albo próbujemy wspólnie coś zmienić w tym zaściankowym światku albo tylko stwarzacie ze swojej strony pozory chęci zmian. Na razie niestety stwierdzam zdecydowanie to drugie co tłumaczy Wasze logo na stronie zawodów wraz ze stanowiskiem KCe na na forum oraz stronniczą treścią artykułu. Miło będzie jeśli cdn.

redakcja

Opublikowano: 2017-01-07 23:27:20

Mieliśmy nie zabierać głosu by nie niepotrzebnie nie podgrzewać atmosfery, ale jest nam przykro i powyższy komentarz uważamy za jawnie niesprawiedliwy. W związku z tym: 1. Nie my kręcimy aferki, a jedynie udostępniamy miejsce do dyskusji 2. Nasze logo pojawia się na większości wyników biegów narciarskich w Polsce ponieważ jesteśmy ich patronami medialnymi 3. Patronat medialny polega na publikacji relacji z zawodów i wyników, a nie ich ustalaniu czy modyfikacji 4. Jeżeli są jakieś uwagi do organizatorów to można je przekazywać za pomocą komentarzy, które jak widać są czytane i pojawiają się reakcje 5. Nie mniej jednak uważamy, że właściwszym miejscem na przekazanie uwag jest ODPRAWA TECHNICZNA, ew. można zadzwonić czy wysłać maila bezpośrednio (kontakt w komunikacie) 6. Na odprawie technicznej (nie w komentarzach na skipolu) zapadają wiążące decyzje odnośnie rozegrania zawodów (odwołania, przeniesienia, przesunięcia godziny startu, zmiany stylu czy dystansu) 7. W komunikacie zawodów była informacja o osobnej klasyfikacji dla zawodników bez licencji - zostali sklasyfikowani PK (poza konkurencją), BŁĘDEM ORGANIZATORÓW BYŁO NIE OZNACZENIE TEGO WYRAŹNIE NA LIŚCIE STARTOWEJ 8. Czy to poważny błąd - WEDŁUG NAS nie. Niemniej jednak "niesmak" pozostał, co jest winą organizatorów. 9. Kwestia mrozu - jak zostało napisane wyżej - decyzje w takich sprawach zapadają na odprawie technicznej. Nie mamy powodu twierdzić, skoro zawody się odbyły, że o godzinie 10 było poniżej -20stC. Jeżeli któryś z obecnych na miejscu trenerów stwierdziłby, że warunki pogodowe zagrażają zdrowiu jego podopiecznych mógł wycofać ich przed startem - nie mamy sygnałów by ktoś się na taki krok zdecydował. Nie było nas na miejscu, to co napisał Kuba było informacją (której domagano się w komentarzach), nie oficjalnym komunikatem organizatorów, zaczerpniętą od ludzi obecnych na miejscu (niekoniecznie związanych z organizatorami). Staramy się weryfikować źródła informacji i przedstawiać informacje w sposób jak najbardziej obiektywny dlatego szczególnie dotknął nas zarzut stronniczości w kontekście podania zawyżonej temperatury powietrza. Natomiast sklasyfikowanie zawodników bez licencji PK według nas rozwiązało problem startu zawodników nieuprawnionych.

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 23:48:18

Dziwne to wszystko patrząc szczególnie na to,że prawie każdy w komórce ma wskaźnik temperatury...raczej nikomu nie pokazał smartfon minus 15

redakcja

Opublikowano: 2017-01-08 00:09:37

Bardzo prosimy o jakieś zdjęcie, zrzut ekranu... (najlepiej na redakcja@skipol.pl) byśmy mogli rozwiać wątpliwości

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 23:53:34

Przekazałem uwagę przez forum z prośbą o weryfikację listy startowej oraz o informacje co jest przyczyną skrócenia dystansow.Skoro na pewno nie temperatura.

redakcja

Opublikowano: 2017-01-08 00:14:16

Również czekamy...

anka

Opublikowano: 2017-01-08 02:32:22

Mam nadzieję,ze odpowiedz przyjdzie przed jutrzejszym startami

anka

Opublikowano: 2017-01-08 09:38:38

Jest już może odpowiedź dlaczego dystanse zostały skrócone?

redakcja

Opublikowano: 2017-01-08 09:51:06

Jeżeli komuś zależy na szczególnie szybkiej odpowiedzi zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z organizatorem, co nie zmienia faktu, że jeżeli pojawi się jakaś informacja niezwłocznie ją opublikujemy.

Kibic

Opublikowano: 2017-01-08 00:08:45

W regulaminie biegu jest info, że mogą biec bez licencji tylko juniorzy E.Czytanie ze zrozumieniem.

UWAGA! UWAGA!

Opublikowano: 2017-01-07 18:35:04

Wiem o tym, ale mimo wszystko jest to NIENORMALNA sytuacja. Jak można dyskwalifikować dzieciaki w podwórkowych zawodach skoro nawet trener kadry nie ma tej licencji...

kkk

Opublikowano: 2017-01-07 18:49:15

jak organizator może tworzyć taki regulamin do podworkowych zawodów? To jest prawdziwe pytanie. Jeśli stworzył, niech go przestrzega.

Janusz Duplaga

Opublikowano: 2017-01-07 19:22:27

Trzeba by napisać tak pokrętny regulamin jak obecne prawo w naszym kraju i będzie gitara

nhj

Opublikowano: 2017-01-07 19:50:54

czy będzie lista startowa na jutro

redakcja

Opublikowano: 2017-01-07 20:46:40

Są listy starowe

Sdf

Opublikowano: 2017-01-07 20:42:21

Dlaczego znowu osoby bez licencji są na liście startowej. Nie ma licencji nie ma startu. Za tydzień będzie tak samo w Zakopanem? Bądźcie konsekwentni, bo narazie to same wpadki. Patrz regulamin biegu.

kibic 32

Opublikowano: 2017-01-07 21:02:32

Dzień dobry, droga Redakcjo, czy można prosić o zdjęcia z dzisiejszych zawodów? z góry dziękuję i pozdrawiam :)

kibic

Opublikowano: 2017-01-07 20:58:21

Proszę redakcję aby przekazała organizatorowi konieczność usunięcia z listy startowej zawodników bez licencji, jak również o oficjalne wyjaśnienie z jakich powodów zostały skrócone dystanse. Bo chyba nie z powodu temperatury. Skoro dziś zawody się odbyły.

Zawodnik

Opublikowano: 2017-01-07 22:43:54

temperatura między 15-18 ?!?!?! CHYBA SOBIE KU*** JAJA ROBICIE W TYM MOMENCIE !!! Z TERMOMETREM W RECE -24 STOPNIE !!!!!!!!!!!!!!!! OSZUŚCI NAWET NA SKIPOLU !!!!!!! WSTYD !!!!!!!!!!!

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-01-08 00:21:35

Wpis dosyć rozpaczliwy. W/w nie wydaje mi się prowokacją. To w ogole nie jest zabawne i skonczy sie z hukiem dla organizatorow.

KibiczUstrzyk

Opublikowano: 2017-01-08 09:03:04

Witam; W dniu wczorajszym w godzinach startu biegów temperatura nie była mniejsza niż -20. Dziś jest zimnej na te chwilę. Jeśli chodzi o drugi zarzut czyli startu zawodników bez licencji to dla mnie nieporozumienie. Chyba wszytskim zależy na tym aby jak najwięciej zawodników startowało? Mam nadzieję ze niektórzy zazdroszczą ze w Bieszczadach powstają bardzo fajnie trasy biegowe,

kibic

Opublikowano: 2017-01-08 09:32:50

Nie nikt nie zazdrości wręcz przeciwnie - wszyscy się cieszą. Jeśli jako organizator chcieliście Państwo, aby w zawodach startowało jak najwięcej osób, to należało zrobić zawody otwarte a nie tworząc regulamin oraniczyć starty do zawodników z licencjami. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Jeśli stworzyliście regulamin oraniczający start do zawodników z licencjami, to go przestrzegajcie. Co do temperatury - widzę jednak, że znów wszystkie odczyty stacji zawodzą i nie ma to jak termometr w ręku :)) Ale nie stoję na trasie więc więcej z faktem tej temperatury nie dyskutuję.

redakcja

Opublikowano: 2017-01-08 09:33:16

Dziękujemy za głos rozsądku, też zależy nam by startowało jak najwięcej osób.

kibic

Opublikowano: 2017-01-08 09:36:56

Redakcjo, rozsądek powinnno się wykazać tworząc reulamin. A nie potem szukać uzasadnienia do jego nieprzestrzegania. Mi też zależy aby jak najwięcej osób biegało na nartach.

ud

Opublikowano: 2017-01-08 12:50:35

Dlaczego wśród seniorek nie ma klas wyższych niż II?

kibic

Opublikowano: 2017-01-08 13:04:37

bo mamy 5 seniorek:))

ud

Opublikowano: 2017-01-08 13:17:28

Jak na moje oko - 6

kibic

Opublikowano: 2017-01-08 13:25:15

haha...nawet nie sprawdzałem :) Ale widze, że idzie nam z każdym rokiem lepiejw liczebności seniorek.

zawieszona :)

Opublikowano: 2017-01-08 18:36:11

Krótka opowieść :) Pani Krysiu ma Pani bardzo zdolne dziecko ,będzie super biegać na nartch .Mama pyta co muszę zrobić ? Właściwie nic -badanie lekarskie co pół roku (40zł) zapisać do klubu ( 120zł składka każdego roku) :) Wyjazd na każde zawody 50zł:)dojazd na trening 5-10zł:).A sprzęt ? Wystarczy że narazie Pani kupi buty (150-350zł).A zapomniałam jeszcze licencje PZN 20ZŁ :).Córka będzie narazie biegać 3x w tygodniu w różnej pogodzie:) to trzeba kupić różne rzeczy :) . I tak całe lata. Co w zamian? JA jestem Taką panią Krysią. Rezygnuje z wielu rzeczy aby moje dzieci mogły biegać i nie tylko moje . Radość jest ale co raz więcej wątpliwości . Biegi umierają . Na szczęście rekreacyjnie są najmodniejsze od lat. Może zacznimy te wszystkie dyskusje w innym kierunku. Może weśmy przykład z Biathlonu.Zauważyłam że niektórzy mi znajomi opuścili już biegi. Dbajmy o te perełki które zostały bo jest ich jak na lekarstwo.Pozdrawiam

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2017-01-08 21:29:04

Poważnie pomyślałbym o biathlonie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl