Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska SZS, Liga Regionalna Grupy Azoty w Zakopanem [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-11

Dzisiaj na trasie COS Pod Skocznią w Zakopanem zainaugurowano sezon Małopolskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Zawody były jednocześnie drugą edycją w tym sezonie Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich.

 

Na liście startowej Ligi było 399 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Małopolski, jednak ponad setka zgłoszonych do zawodów nie pojawiła sie na starcie. Wyniki końcowy to 280 sklasyfikowanych na listach wyników.

 

Trasy COS w Zakopanem, nie wyglądały tak od lat, śniegu aż za dużo, perfekcyjnie przygotowane, pozostawało tylko się ścigać. Przed zawodami na trasach spotkaliśmy i tu niespodzianka,  naszego najlepszego zawodnika Maciej Staręgę, który trenuje w Zakopanem w przerwie pomiędzy ubiegłotygodniowymi zawodami OPA Cup w Planicy, a wyjazdem na Puchar Świata do Toblach. Razem z kolejnym kadrowiczem Pawłem Kliszem zdążyli zrobić trening przed startem Ligi Małopolskiej. Maciek w bardzo krótkiej, przelotnej wręcz rozmowie życzył powodzenia wszystkim startującym.

 

Jak wyglądała rywalizacja na trasie, klasy gimnazjalne stanęły przed nielada wyzwaniem, mianowicie dystans, który musieli pokonać, czyli czyli 3 kilometry stylem klasycznym, składał się z dwóch półtorakilometrowych pętli. Dwukrotnie biegali słynne kamieniołomy, kto był i zna ten wie o czym mowa, kto nie był, niech nie zazdrości.

W poszczegółnych kategoriach Gimnazjum zwyciężali:

kl. III - Kamila Gąsienica/G. Kościelisko i Dawid Zieliński/G. Uście Gorlickie

kl.  II - Irena Szkurat/GMS Zakopane i Robert Bugara/G.Kościelisko

kl.   I - Agnieszka Tylka/G.Czarny Dunajec i Łukasz Trebunia/GMS Zakopane.

 

Szkoły podstawowe biegały już na krótszych dystansach. Szóstoklasiści mieli do pokonania dystans dwóch kilometrów, tutaj najlepsi okazali się Kinga Drożdż z SP Wiśniowa i Szymon Tylka z SP Czarny Dunajec.

Półtorakilometra to dystans piąto i czwarto klasistów, wśród których tryumfowali Zofia Karpiel z SP Kościelisko i Bartosz Biedroń z SP Chabówka w klasach piątych oraz Zuzanna Rapacz z SPMS Zakopane oraz Jan Zwatrzko z SP Kościelisko.

Wyjątkowo w Zakopanem, rozegrano także w ramach Ligi zawody dla najmłodszych czyli rocznika 2008 i młodszych. Tutaj najlepiej wypadli Paulina Zielińska z Ptaszkowej i Benedykt Dardziński z SP Hańczowa.

 

Jeszcze słowo o pogodzie panującej na trasach. Mrozy nadal utrzymują się nad południem Polski i podobnie było w Zakopanem. Rano temperatura wynosiła około 15 stopni poniżej zera, by później stopniowo sie podnosić i dojśc do "delikatnego" dziesięciostopniowego mroziku. Patrząc na ostatnie dni można stwierdzić, że w Zakopanem panował wręcz tropikalny upał, niestety wysoka wilgotność dochodząca do 70% dała wszystkim mocno w kość. 

Nie bez znaczenia dla ocieplenia atmosfery były dekoracje zwycięzców, które odbyły się po zawodach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i jak to bywa normą w Lidze Małopolskiej uhonorowali zwycięzców okazjonalnymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz upomnikami rzeczowymi.

WYNIKI INDYWIDUALNE ZAKOPANE

 

GALERIA FOTO (1)  w której znajdziecie zdjęcia z pierwszej części zawodów, oraz naszych kadrowiczów trenujących w Zakopanem, min. Maćka Staręgi, Pawła Klisza i Justyny Pradziad

 

GALERIA FOTO (2) - szkoły podstawowe i dekoracje

 

W Lidze Małopolskiej jest także prowadzona kalsyfikacja szkół.

Dzisiaj najlepsze szkoły to w kategorii gimnazjów GMS Zakopane przed Gimnazjum z Kościeliska i Gimnazjum Czarny Dunajec. Sklasyfikowano 21 szkoły gimnazjalne.

Najlepsza podstawówka to ponownie SP Kościelisko, przed SPMS Zakopane i SP Chochołow, sklasyfikwoano 40 szkół podstawowych.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

kace

p.s wielka prośba do lokalnych organizatorów Ligi, panowie pomyślcie też o sędziach marznących po pięć, sześc godzin na trasach, Tomasz Sójka, nie zamarzł, przezył, tylko dzięki swojejmu poczuciu humoru :)

Komentarze - 2

dowolny

Opublikowano: 2017-01-11 20:47:34

Mam pytanie... czy w lidze małopolskiej będzie jakiś normalny bieg na dystansach w stylu dowolnym gdyż do tej pory jest to tylko klasyk... a w poprzednim roku jak już biegano dowolnym to był to sprint lub bieg masowy...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2017-01-11 22:00:21

Następna liga w Ptaszkowej będzie stylem dowolnym.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl