Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsko-Beskidzka Liga regionalna Grupy Azoty w Istebnej Zaolziu [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-11

Liga Śląsko-Beskidzka zainaugurowała sezon na nowo otwartych trasach w Istebnej Zaolziu. Przy pięknej słonecznej pogodzie na dystansie stylem klasycznym o miejsca na podium walczyli zawodnicy z województwa śląskiego. Sklasyfikowano 111 zawodniczek i zawodników.

 

Śląsko Beskidzka Liga Regionalna Grupy Azoty, liga w rejonie, z którego pochodzą dwa kluby zajmujące czołowe miejsca w klasyfikacji Pucharu Azoty - Bieg na Igrzyska. Zdajemy sobie sprawę, że to łyżka dziegciu w beczce miodu, ale czy naprawdę zawodnicy w kategorii C są w tym rejonie taką rzadkością?

 

Zapytamy o to u źródła, czyli koordynator Ligi panią Aleksandrę Pustołkę. Okazało się, ze nic nie jest takie proste jak się wydaje i wygląda na wynikach. Zdecydowana większość zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej czyli C (2001,2002) jest uczniami szkół sportowych. Zbliża sie koniec semestru, nauczyciele i trenerzy niechętnie widzą udział zawodników w zawodach rozgrywanych w normalny dzień szkolny. Pozatym ta kategoria wiekowa startuje już w Pucharze Polski, w ubiegły weekend brali udział w zawodach Pucharu Bieszczadów w Ustrzykach, za dwa dni wyjeżdżają do Zakopanego na zawody Pucharu Azoty także zaliczane do Pucharu Polski. Start co 3 dni to za wiele dla tej młodzieży - mówi pani Ola.

Tutaj trudno dyskutować z argumentami pani koordynator, należy się zgodzić.

 

Jak wyglądały zawody? Także opowiada nam o tym pani Pustołka - świetnie przygotowana pętla o długości jednego kilometra, dwa tory do klasyka na całej trasie, sama trasa niezbyt wymagająca, idealna za to dla najmłodszych biegaczy jak też do rekreacji i nauki na biegówkach. Organizatorzy lokalni stanęli na wysokości zadania, widać było, że zależy im na tym, żeby wszystko odbyło sie bez zarzutu. Dodając do tego piękną słoneczną pogodę mamy zawody jak z bajki. Chciałoby się takich więcej tars jak Istebna Zaolzie - podsumowuje pani Ola.

 

Dodajmy od siebie, że Liga jest doskonałą okazją do sprawdzenia najmłodszych biegaczy narciarskich, w Istebnej wystartowała spora grupa dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat.  To napawa optymizmem na przyszłośc.

 

WYNIKI ISTEBNA ZAOLZIE 11.01.2017

 

GALERIA FOTO autor Iwona Boś

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl